Єдиний унікальний № 946/6416/21
Провадження № 1-в/946/127/23
У К Р А Ї Н А
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про звільнення засудженого від відбування покарання
у зв`язку із закінченням іспитового строку
27 жовтня 2023 року м. Ізмаїл
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючий суддя ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурор ОСОБА_3 ,
представник відділу органу пробації ОСОБА_4 ,
засуджений ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ізмаїлі Одеської області подання Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про звільнення від призначеного основного покарання у зв`язку із закінченням іспитового строку відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 11 жовтня 2021 року Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 4-х років позбавлення волі, звільненого від відбування призначеного покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 2 роки,
встановив:
Ізмаїльський районний відділ № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області звернувся до суду з поданням про звільнення засудженого ОСОБА_5 від призначеного основного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку, посилаючись на те, що 15.11.2021 р. до Ізмаїльського районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеської області надійшов вирок Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 11.10.2021 р. щодо засудженого ОСОБА_5 . Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області на нього були покладені обов`язки згідно ст.76 КК України, а саме:
-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
-не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
05.05.2022 р. засудженому роз`яснений порядок та умови відбування покарання з випробувальнням та здійснення органом пробації нагляду, правові наслідки невиконання обов`язків, покладених на нього судом, а також за систематичне вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення (арк.38). ОСОБА_5 був роз`яснений порядок періодичної явки на реєстрацію та що саме є поважними причинами неявки засудженої особи до уповноваженого органу з питань пробації (арк.45).
Того ж дня засуджений був ознайомлений під підпис з постановою про встановлення днів явки на реєстрацію, а саме: перший понеділок кожного місяця (арк. 40).
Обов`язку періодично з`являтися на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації ОСОБА_5 не порушував (арк.41). Місця проживання та роботи засуджений не змінював, за межі України не виїжджав.
Згідно інформації з бази «Армор», під час іспитового строку, ОСОБА_5 притягувався до адміністративної відповідальності: 26.04.2022 р. за ст.173 КУпАП за вчинення дрібного хуліганства застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн. (арк.78); 06.09.2022 р. за ч. 1 ст. 178 КУпАП за розпивання алкогольного пива в громадському місці застосовано адміністративне стягнення у виду штрафу у розмірі 51 грн (арк.96). З метою спрямування засудженої особи на виправлення, попередження учинення правопорушень та нових злочинів, недопущення порушень обов`язків суду із засудженим проводились індивідуально-профілактичні бесіди (арк. арк.83, 98).
Згідно вимоги УІП КП нових кримінальних правопорушень ОСОБА_5 не вчиняв.
Ізмаїльським районним відділом № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області під час іспитового строку проводились повні оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень - 13.05.2022 р. (арк. 49), 31.08.2023 р. (арк. 144). Рівні ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень були визначені низькими.
Ізмаїльським РВ № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області спільно з партнерами пробації протягом іспитового строку ОСОБА_5 залучався до виховних заходів, які сприяли позитивним змінам у його житті. В проведенні соціально-виховної роботи із засудженим брали участь також волонтери пробації.
Засуджений ОСОБА_5 був сповіщений належним чином про час та місце розгляду подання, але не з`явився надав заяву про розгляд подання за його відсутності.
Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 539 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття. У даному випадку суд не визнає участь осіб обов`язковою, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про проведення розгляду подання без участі осіб, що не з`явилися.
Представник Ізмаїльського районного відділу № 1 філії ДУ «Центр пробації» подання підтримала.
Суд, розглянувши подання Ізмаїльського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, заслухавши думки прокурора, яка в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення подання, дослідивши матеріали особової справи ОСОБА_5 дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 78 Кримінального кодексу України та ч. 2 ст.165 Кримінально-виконавчого кодексу України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється від призначеного покарання.
Керуючись ч.1 ст.78 КК України, ст.ст.537,539 КПК, ч. 2 ст. 165 КВК України, суд
постановив:
Подання Ізмаїльського районного відділу № 1 філії ДУ «Центр пробації» - задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 11 жовтня 2021 року Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 4-х років позбавлення волі, звільненого від відбування призначеного покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 2 роки- звільнити від призначеного основного покарання.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СУДДЯ
Ізмаїльського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114471225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Швець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні