справа № 165/2749/23
провадження №2-о/165/95/23
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2023 року м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ференс-Піжук О.Р.,
за участю секретаря Король І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нововолинська цивільну справу за заявою Нововолинської міської ради Волинської області, заінтересована особа: Нововолинська державна нотаріальна контора Волинської області, про визнання спадщини відумерлою,
встановив:
Нововолинська міська рада Волинської області звернулася до суду з заявою (в редакції від 08.09.2023) про визнання відумерлою спадщини померлої ОСОБА_1 , що складається з квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Заяву обґрунтовує тим, що на праві приватної власності ОСОБА_1 належала квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 41,0 кв. м. Спадкодавець ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і після її смерті спадкова справа не відкривалася, ніхто зі спадкоємців з заявою про прийняття спадщини чи про відмову у її прийнятті не звертався, заповіти/спадкові договори не були зареєстровані. Оскільки спадкоємців за законом чи за заповiтом у померлої немає, тому наявні всі підстави передбачені ст.1277 ЦК України, для визнання спадщини відумерлою.
Представник Нововолинської міської ради Волинської області в судове засідання не з`явився, міський голова Карпус Б. подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника заявника, в якій також просив задоволити заяву.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов такого висновку.
Спадкодавець ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть №00040232925 від 23 червня 2023 року (а.с. 8).
Як вбачається з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, сформованого 18.07.2023 (а.с.5), спадкодавиці ОСОБА_1 належала на праві приватної власності квартира за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з свідоцтвом про право власності, 923 від 01.11.1993, виданого приватизаційним відділом Нововолинського УЖКГ.
Після смерті ОСОБА_1 відкрилася спадщина на належне їй майно, до складу якої увійшла вищевказана квартира.
Спадкова справа до майна померлої не заводилася, свідоцтва про право на спадщину не видавалися, заповітів померла не залишила, спадкових договорів не укладала, що підтверджується Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (а.с. 7), а також листом приватного нотаріуса Володимирського районного нотаріального округу Ушакової Ю.А. №47/01-16 від 12.06.2023 (а.с.6).
Заявник Нововолинська міська рада заявила про свої наміри про визнання відумерлою спадщини квартири АДРЕСА_2 шляхом звернення до суду через оголошення в газеті "Наше місто " (а.с.16-17).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. У разі якщо на об`єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
Відумерлість спадщини означає, що на спадкове майно, яке залишилося після смерті спадкодавця ніхто з його спадкоємців не претендує з будь-яких причин: у спадкодавця може не бути спадкоємців за законом; усі спадкоємці, як за законом, так і за заповітом відмовилися від прийняття спадщини або не встигли прийняти її, або усі спадкоємці усунені від спадщини.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).
Відповідно до ст. 388 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Враховуючи, що спадкодавець ОСОБА_1 проживала одна у належному їй житлі, заповіту не залишила, спадковий договір не уклалала, а до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини ніхто не звернувся, тому суд приходить висновку, що спадкоємців за заповітом і за законом у неї немає і оскільки з часу відкриття спадщини минуло більше одного року, наявні всі правові підстави для визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою.
Керуючись ст.3, ст.258, ст.259, ст.265, ст.273, ст.293, ст.388 ЦПК України, на підставі ст.1277 ЦК України, суд
ухвалив:
Заяву задоволити.
Визнати спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до складу якої входить квартира, загальною площею 41,0 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відумерлою.
Передати укомунальну власністьтериторіальної громадиНововолинської міськоїради Волинськоїобласті вособі Нововолинськоїміської радиВолинської областіспадщину до складу якої входить квартира, загальною площею 41,0 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , як відумерлу спадщину.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Волинського апеляційного суду безпосередньо протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя Орися ФЕРЕНС-ПІЖУК
Суд | Нововолинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114477450 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Нововолинський міський суд Волинської області
Ференс-Піжук О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні