Рішення
від 21.09.2023 по справі 450/2178/22
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/2178/22 Провадження № 2/450/144/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" вересня 2023 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Мельничук І. І.

секретаря судового засідання Дикої О. Ю.

за участі позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» про захист прав споживачів, визнання дій неправомірними та зобов`язання відновити електропостачання, -

в с т а н о в и в :

позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати дії Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» щодо припинення електропостачання на земельній ділянці за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городного кооперативу власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пусгомитівського району, Львівської області, неправомірними та зобов`язати Обслуговуючий кооператив «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» безоплатно відновити електропостачання до земельної ділянки за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території в Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городного кооперативу власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пустомитівського району, Львівської області.

В обґрунтування позову покликається на те, що вона являється членом Обслуговуючого кооперативу "Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я», та у її власності перебуває земельна ділянка № НОМЕР_1 , площею 0,0570 га. за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191 (с. Липники Пустомитівського району). 23.01.2021 року невідомою особою за вказівкою і в присутності Голови кооперативу «Здоров`я» ОСОБА_3 було відключено від електропостачання п`ять домогосподарств в тому числі і № НОМЕР_1 в ОК СГКВ «Здоров`я», яке належить ОСОБА_1 . Вказує, що до цього часу електропостачання земельної ділянки не відновлене. Вказує, що інші споживачі електроенергії поновили свої права у судовому порядку. Жодних письмових повідомлень, рішень, чи попереджень від відповідача, щодо причин припинення нам електропостачання в тому числі до належної позивачу земельної ділянки ОСОБА_1 не отримувала. Згідно листів ПрАТ «Львівобленерго» №л-135-756-в від 03.02.2021 р. та №246-998 від 28.05.2021 р. повідомлено, що ПрАТ «Львівобленерго» не вживало жодних дій щодо припинення енергопостачання до домогосподарств у ОК СГКВ «Здоров`я», в листі вказано, що між ПрАТ «Львівобленерго» і ОК СГКВ «Здоров`я» наявні договірні відносини щодо розподілу енергії на межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності. Вважає дії відповідача, щодо припинення електропостачання до належної їй земельної ділянки та садового будинку незаконними, відповідача слід зобов`язати відновити електропостачання. Вказує, що жодних письмових повідомлень, претензій чи попереджень щодо припинення електропостачання від відповідача позивачка не отримувала, тому відповідач самовільно та безпідставно припинив електропостачання деяким членам кооперативу споживачам електроенергії, в тому числі позивачу. На підставі наведеного, просить позовні вимоги задоволити.

Ухвалою від 21.07.2022 року відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою від 06.10.2022 року витребувано в Обслуговуючого кооперативу "Садівничий городній кооператив власників "Здоров`я" рішення загальних зборів ОК СГКВ "Здоров`я" про відключення електроенергії; положення і правила відключення електроенергії в ОК СГКВ "Здоров`я"; документи, що підтверджують, що ОК СГКВ "Здоров`я" є власником трансформаторної підстанції та лінії електропередач; наказ ОК СГКВ "Здоров`я" на уповноважену особу, відповідальну за електропостачання.

11.04.2023 року підготовче провадження закрито та справу призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали та просили такі задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, будучи належним чином повідомленим про місце та час судового розгляду.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні надав покази про те, що 23.01.2021 року було відключено світло на 5 ділянках, у зв`язку з чим власники звертались із позовами до суду. Додав, що бачив, як відбувалось відключення світла у позивача, всі звертались в поліцію по факту незаконного відключенню світла.

Проаналізувавши матеріали цивільної справи, з`ясувавши думку позивача та її представника, висловлену у судовому засіданні, заслухавши покази свідка, докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0, 0570 га, кадастровий номер 4623685500:04:000:0191, призначеної для ведення садівництва, розташованої за межами населеного пункту Поршнянської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, що стверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 815189.

Як вбачається з матеріалів справи, вказана земельна ділянка розташована на території обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 .

Обслуговуючий кооператив «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» є юридичною особою.

ОСОБА_1 є членом Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я».

Судом встановлено, що 23.01.2021 року до земельної ділянки № НОМЕР_1 , яка знаходиться на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я», припинено подачу електропостачання.

Відповідно до листа ПрАТ «Львівобленерго» №л-135-756-в від 03.02.2021 року вбачається, що ПрАТ «Львівобленерго» не вживало жодних дій щодо припинення електропостачання до господарства ОСОБА_1 у садівничому кооперативі власників «Здоров`я». Між обслуговуючим кооперативом «Садівничим городнім кооперативом власників «Здоров`я» та ПрАТ «Львівобленерго» наявні договірні відносини щодо розподілу електричної енергії до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності.

Крім того, вказаним листом повідомлено ОСОБА_1 про те, що вона не являється споживачем ПрАТ «Львівобленерго», тому питання відновлення енергоживлення у садівничому кооперативі власників «Здоров`я» та питання діяльності/бездіяльності посадових осіб обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» не належить до компетенції ПрАТ «Львівобленерго».

Згідно листа ПрАТ «Львівобленерго» №246-998 від 28.05.2021 р. повідомлено, що взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між постачальником (електропостачальником) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженої постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року. Вказано, що 23.01.2021 року працівниками ПрАТ «Львівобленерго» не проводилися роботи по вимкнення електроживлення садово-городнього кооперативу «Здоров`я» за адресою: с. Липники, Львівська область.

Між ПрАТ «Львівобленерго», ТОВ «Львівенергозбут» та Обслуговуючим кооперативом «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» наявні договірні відносини щодо розподілу та постачання електричної енергії.

Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначаютьсяЗаконом України «Про кооперацію».

Кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування (стаття 2 Закону України «Про кооперацію»).

Основними принципами кооперації згідно зістаттею 4 Закону України «Про кооперацію»є, зокрема, безпосередня участь членів кооперативної організації у її діяльності, рівного права голосу під час прийняття рішень (один член кооперативу - один голос), соціальної справедливості, взаємодопомоги та співробітництва, демократичного контролю за діяльністю кооперативних організацій та їх посадових осіб з боку членів кооперативних організацій.

За приписамистатті 12 Закону України «Про кооперацію»основним обов`язком члена кооперативу, зокрема є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом.

Статтею 15 Закону України «Про кооперацію»визначено, що вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу.

Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюютьсястаттею 714 Цивільного кодексу України(далі -ЦК України),статтею 77 Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії»(далі - Закон № 2019-VIII), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) (далі - ПРРЕЕ).

Відповідно достатті 714 ЦК Україниза договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановленозакономабо не випливає із суті відносин сторін.Закономможуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Колективний побутовий споживач - це юридична особа, створена шляхом об`єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність (пункт 1.1.2 ПРРЕЕ).

Згідно з пунктом 10.2.2 ПРРЕЕ точка розподілу електричної енергії колективному побутовому споживачу встановлюється на межі балансової належності електроустановок цього колективного побутового споживача.

Відповідно до 10.2.3 ПРРЕЕ для забезпечення розподілу електричної енергії до межі балансової належності електроустановок колективного побутового споживача між колективним побутовим споживачем та оператором системи у передбаченому цими Правилами порядку укладається договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, який розробляється оператором системи на підставі додатка 3 до цих Правил.

Згідно з пунктом 10.2.4 ПРРЕЕ колективний побутовий споживач на підставі договору про постачання електричної енергії здійснює закупівлю електричної енергії у постачальника електричної енергії з метою її подальшого використання споживачами колективного побутового споживача для задоволення комунально-побутових потреб споживачів колективного побутового споживача, для технічних цілей та інших потреб колективного побутового споживача. За обсяг закупленої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується колективний побутовий споживач відповідно до умов договору.

Відповідно до 10.2.5 ПРРЕЕ закупівля електричної енергії та розподіл здійснюються за рахунок коштів споживачів колективного побутового споживача. Умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів колективного побутового споживача, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж колективного побутового споживача регулюються установчими документами та/або укладеними в установленому законодавством порядку договорами між споживачами колективного побутового споживача та колективним побутовим споживачем щодо розподілу та постачання електричної енергії в межах колективного побутового споживача.

Споживач на території колективного побутового споживача оплачує колективному побутовому споживачу вартість послуг з утримання технологічних електричних мереж населеного пункту згідно з умовами тристороннього договору про постачання та розподіл електричної енергії на території колективного побутового споживача. Споживач відповідно до обсягів спожитої ним електричної енергії відшкодовує колективному побутовому споживачу вартість послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за відповідним тарифом оператора системи, до мереж якого приєднаний колективний побутовий споживач, вартість електричної енергії на колективні побутові потреби та вартість електричної енергії, втраченої внаслідок її розподілу до електроустановки споживача, за відповідним тарифом купівлі електричної енергії колективним побутовим споживачем згідно з умовами цього договору. Частка обсягу електричної енергії, яку має відшкодувати споживач на території колективного побутового споживача, визначається пропорційно обсягу спожитої ним електричної енергії (пункт 10.2.10 ПРРЕЕ).

Згідно з пунктом 10.2.11 ПРРЕЕ електроустановки споживачів колективного побутового споживача та споживачів на території колективного побутового споживача, які не дотримуються умов договорів, укладених згідно з вимогами цих Правил з постачальником електричної енергії або колективним побутовим споживачем, підлягають відключенню від електричних мереж колективного побутового споживача. На вимогу постачальника електричної енергії колективний побутовий споживач зобов`язаний відключити електроустановки споживача на території колективного побутового споживача у порядку, встановленому цими Правилами. Колективний побутовий споживач у випадку відключення споживача на території колективного побутового споживача за заявою постачальника електричної енергії виконує дії, передбачені цими Правилами для оператора системи.

Умови припинення або обмеження постачання та передачі електричної енергії визначені розділом 7 ПРРЕЕ, відповідно до пункту 7.1 якого електрична енергія споживачу, який не допускає порушень своїх договірних зобов`язань перед оператором системи передачі та/або оператором системи розподілу та електропостачальником, постачається безперервно, крім випадків, передбачених умовами договорів, укладених споживачами з електропостачальником та оператором системи, та нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами.

Обмеження у споживанні електричної енергії має проводитися за умови одночасного забезпечення збереження необхідних рівнів надійності та якості електропостачання інших споживачів та субспоживачів.

Відповідно до пункту 7.5 ПРРЕЕ припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється:

1) оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення у разі: відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади); недопущення уповноважених представників оператора системи до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв`язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача; заборгованості за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з оператором системи; несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем цих Правил, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення щодо споживання споживачем необлікованої електричної енергії на користь оператора системи); невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади; закінчення терміну дії, розірвання або неукладення договору між споживачем та оператором системи; закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником «останньої надії» (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником); порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1997 року № 209(далі - Правила охорони електричних мереж); створення неналежних умов експлуатації електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму. Відключенню підлягають електроустановки та струмоприймачі споживача, для електрозабезпечення яких використовуються електричні мережі, щодо яких споживачем порушуються Правила охорони електричних мереж (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);

2) електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення у разі: заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником; недопущення уповноважених представників електропостачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача.

Для споживача, який у встановленому законодавством порядку визнаний банкрутом, припинення повністю або частково постачання електричної енергії у зв`язку з відповідною заборгованістю здійснюється без попередження у разі наявності від`ємного сальдо на особовому рахунку згідно з показаннями засобу комерційного обліку, крім випадків, коли такий споживач, щодо якого в установленому порядку вживаються заходи для запобігання банкрутству, здійснює своєчасний розрахунок поточної плати за спожиту електричну енергію, а погашення його заборгованості включено до заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.

Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім`я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.

Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв`язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

Попередження про припинення постачання електричної енергії може надаватись споживачу в інший спосіб, передбачений договором з електропостачальником та договором з оператором системи або додатками до нього.

Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним договором та період, за який ця заборгованість виникла.

На підтвердження відсутності такої заборгованості позивачка надала квитанції до прибуткового касового ордера про сплату за споживання електроенергії.

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, постачання електричної енергії споживачу не припиняється.

Оператор системи протягом одного робочого дня після надання споживачу попередження про припинення електроживлення повідомляє про це електропостачальника споживача та адміністратора комерційного обліку. У разі отримання оператором системи від електропостачальника звернення щодо відключення електроустановки споживача оператор системи має повідомити адміністратора комерційного обліку про отримання відповідного звернення протягом дня його отримання.

При відключенні електропостачання від домогосподарства ОСОБА_1 за № 131, яке розташоване на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я», відповідач не посилався на докази наявності у позивачки заборгованості перед Кооперативом за спожиту електроенергію, оскільки останнім взагалі не було здійснено повідомлення ОСОБА_1 про подальше відключення електроенергії.

Ухвалою від 06.10.2023 року витребувано в Обслуговуючого кооперативу "Садівничий городній кооператив власників "Здоров`я" рішення загальних зборів ОК СГКВ "Здоров`я" про відключення електроенергії; положення і правила відключення електроенергії в ОК СГКВ "Здоров`я"; документи, що підтверджують, що ОК СГКВ "Здоров`я" є власником трансформаторної підстанції та лінії електропередач; наказ ОК СГКВ "Здоров`я" на уповноважену особу, відповідальну за електропостачання, проте вказана ухвала залишилась без виконання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 8110007234987.

В подальшому вказану ухвалу було повторно направлено відповідачеві для виконання, однак така виконана не була, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 8110007385349.

Отже, судом встановлено, що дії відповідача з припинення електропостачання до земельної ділянки позивачки є такими, що порушують визначений чинним законодавством порядок припинення енергопостачання та обмежують права й інтереси позивачки як споживача електричної енергії, оскільки порядок відключення від електропостачання не регулюється статутом Кооперативу та рішеннями загальних зборів, а визначається іншими нормативно-правовими актами, які мають вищу юридичну силу, відповідно до яких відключення від постачання електричної енергії може мати місце, зокрема за наявності заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником.

Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 14 листопада 2018 року у справі № 369/7120/16-ц, на які посилається заявниця у касаційній скарзі і які стосуються подібних правовідносин, незважаючи на різне їх нормативне регулювання з огляду на різні періоди часу.

Відповідно до норм ПРРЕЕ Кооператив як колективний побутовий споживач фактично виконує функції електропостачальника щодо членів Кооперативу, які мають у власності або користуванні будинки на відповідній території. Кооператив має права та обов`язки оператора системи розподілу щодо кінцевих споживачів електричної енергії.

Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 12 вересня 2022 року в справі № 361/5632/21 (провадження № 61-6552св22).

Таким чином, Кооператив як колективний побутовий споживач утримує електричні мережі на території Кооперативу, є оператором системи розподілу електроенергії до належних позивачці земельних ділянок та має право припиняти постачання електричної енергії своїм споживачам у випадках, передбачених нормативно-правовими актами.

Водночас у цій справі встановлено, що припинення постачання електричної енергії до земельної ділянки мало місце не у зв`язку із наявністю у позивачкизаборгованості перед Кооперативом за спожиту електроенергію, а без пояснення причин такого відключення, оскільки відповідачем не було надано суду витребуваних доказів, а саме рішення загальних зборів ОК СГКВ "Здоров`я" про відключення електроенергії, на підставі якого було здійснено відключення електроенергії.

Отже, з урахуванням наведених норм права, фактично встановлених обставин справи суд доходить до висновку про те, що вимоги позивачкипро визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні діїпідлягають задоволенню.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту прав та законних інтересів особи є визнання права.

Відповідно до ст.4,5 ЦПК України,кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Виходячи з засад диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до частини 1 статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Окрім того, згідно положень ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, що слід застосовувати і при розгляді заяви про забезпечення позову.

У відповідності до вимог ст.76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Таким чином, суд, оцінивши докази у їх сукупності, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задоволити у повному обсязі, визнати дії Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» щодо припинення електропостачання на земельній ділянці за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пустомитівського району, Львівської області неправомірними та зобов`язати Обслуговуючий кооператив «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» безоплатно відновити електропостачання до земельної ділянки за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пустомитівського району, Львівської області.

У відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору, з відповідача слід стягнути 992, 40 грн. судового збору в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 10-13, 81, 259, 263, 265,268 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в :

позов ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» про захист прав споживачів, визнання дій неправомірними та зобов`язання відновити електропостачання задоволити.

Визнати дії Обслуговуючого кооперативу «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» щодо припинення електропостачання на земельній ділянці за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пустомитівського району, Львівської області неправомірними.

Зобов`язати Обслуговуючий кооператив «Садівничого городнього кооперативу власників «Здоров`я» безоплатно відновити електропостачання до земельної ділянки за кадастровим номером 4623685500:04:000:0191, що розташована на території Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я» за адресою с. Липники, Пустомитівського району, Львівської області.

Стягнти з Обслуговуючого кооперативу «Садівничий городній кооператив власників «Здоров`я», ЄДРПОУ 26270085, 992, 40 грн. судового збору в дохід держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст судового рішення складено 29.09.2023 року.

СуддяІ. І. Мельничук

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.09.2023
Оприлюднено31.10.2023
Номер документу114508521
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —450/2178/22

Рішення від 21.09.2023

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

Рішення від 21.09.2023

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

Ухвала від 06.10.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

Ухвала від 06.10.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

Ухвала від 21.07.2022

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Мельничук І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні