Ухвала
від 27.10.2023 по справі 465/6916/23
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/6916/23

2-о/465/247/23

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

27.10.2023 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Величко О.В., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Франківської районної адміністрації м. Львова, про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановлення опікунства, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановлення опікунства.

Як вбачається із відповіді ГУДМС України у Львівській області, зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є наступна адреса: Львівська обл., Перемишлянський район, с. Новосілки.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно з ч.1 ст.295 ЦПК України заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцезнаходженням цього закладу.

Відповідно до абз.5 ч.1 ст.3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.

Порядок офіційного обліку місця проживання особи визначено положеннями Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" та здійснюється у двох формах: шляхом декларування місця проживання або реєстрації місця проживання.

За змістом п.4 ч.1 ст.2 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" декларування місця проживання особи - повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Водночас згідно з п.12 ч.1 ст.2 вищевказаного Закону реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Положеннями ч.1 ст.4 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).

Аналогічно згідно з п.4 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №265 від 07.02.2022 року, особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

Також положеннями ч.1 ст.5 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" визначено, що громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його.

З усього вищенаведеного слідує, що місце проживання особи встановлюється за офіційними даними про його задеклароване або зареєстроване місце проживання.

У даному випадку процесуальний закон прив`язує розгляд справ про визнання особи недієздатною до місця проживання такої особи (ст.295 ЦПК України).

Відповідно, таке місце проживання підлягає підтвердженню відомостями про його реєстрацію або даними про декларування особою свого місця проживання.

З наявних матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований у с. Новосілки Перемишлянського району Львівської області. Наведене підтверджується офіційною інформацією (довідкою), наданою на запит суду Головним управлінням ДМС України у Львівській області.

Дані про те, що ОСОБА_2 задекларував інше місце проживання, відсутні.

За таких обставин офіційно підтвердженим місцем проживання ОСОБА_2 , як особи, стосовно якої порушено питання про визнання недієздатним, є адреса його реєстрації, а саме: Львівська обл., Перемишлянський район, с. Новосілки.

Відповідно, вказане місце проживання відноситься до адміністративної території, на яку поширюється територіальна юрисдикція Перемишлянського районного суду Львівської області.

Що стосується наданого заявником акту №236 від 09.08.2023 року, складеного ЛКП "Вулецьке", в якому комісією зазначено, що "в кв. АДРЕСА_1 ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ", то для потреб визначення підсудності справи суд не може брати його до уваги, адже в розумінні зазначених вище положень Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" та Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №265 від 07.02.2022 року, такий не є документом, який офіційно засвідчує місце проживання особи. Крім цього, із зацитованого з даного акту формулювання не слідує, що за вказаною у ньому адресою ОСОБА_2 проживає, адже такого терміну в акті не використано та будь-якого його аналогу не вжито. Тому з буквального тлумачення даного акту слідує, що 09.08.2023 року, тобто саме в цей день, комісією виявлено ОСОБА_2 у кв. АДРЕСА_1 . Проте, наведене не можна вважати встановленням місця проживання особи, а є лише свідченням перебування певної особи у певному місці в конкретний день.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відтак, враховуючи той факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: Львівська обл., Перемишлянський район, с. Новосілки, заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Франківської районної адміністрації м. Львова, про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановлення опікунства підлягає передачі за підсудністю до Перемишлянського районного суду Львівської області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.31,294,295 ЦПК України,

у х в а л и в:

Передати цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Франківської районної адміністрації м. Львова, про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та встановлення опікунства для розгляду за підсудністю до Перемишлянського районного суду Львівської області (вул. Галицька, 67-а, м. Перемишляни, Львівська область, 81200).

Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити заявнику.

Апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Суддя Величко О.В.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення27.10.2023
Оприлюднено31.10.2023
Номер документу114508733
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —465/6916/23

Рішення від 13.01.2025

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 27.10.2023

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні