Рішення
від 30.10.2023 по справі 502/1626/23
КІЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 502/1626/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2023 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Березнікова О.В.,

за участі секретаря судового засідання Урсул Г.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Кілійського районного суду Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кілійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання права власності в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання за ним права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Дмитрівської сільської ради Ізмаїльського (колишнього Кілійського) району Одеської області загальною площею 2,54 га відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 371128, виданого головою Кілійської районної державної адміністрації 25.08.2005, з кадастровим номером 5122381200:01:004:0008, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В позові позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилась спадщина, зокрема на вказану земельну ділянку. Померлий склав заповіт, яким заповів все належне йому майно позивачу. Зазначає, що після смерті батька він спадщину прийняв. Враховуючи те, що позивач не може реалізувати свої законні права на спадкове майно, оскільки відсутні правовстановлюючі документи, він не має іншої можливості захистити свої законні права та інтереси, а ніж звернення до суду з відповідною позовною заявою.

Позивач в судове засідання не з`явився, його представник подав до суду заяву про розгляд справи без їх участі, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, подали заяву про розгляд справи за відсутності їх представника, позовні вимоги визнали.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 , який проживав за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 , свідоцтвом про народження позивача, довідкою від 08.09.2022 №683.

Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Дмитрівської сільської ради Ізмаїльського (колишнього Кілійського) району Одеської області загальною площею 2,54 га, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 371128, виданого головою Кілійської районної державної адміністрації 25.08.2005 р. з кадастровим номером 5122381200:01:004:0008.

За життя ОСОБА_2 склав заповіт від 28.08.2018 за яким заповів все належне йому майно позивачу - ОСОБА_1 .

Позивач прийняв спадщину, оскільки на момент смерті постійно проживав зі спадкодавцем за однією адресою, що підтверджується довідкою старости виконавчого комітету Кілійської міської ради за вих. № 683 від 08.09.2022.

Встановлено, що позивачу нотаріусом було роз`яснено та відмовлено у здійснені права на спадкування, оскільки відсутні правовстановлюючі документи (оригінал вказаного державного акту) на спадкове майно та за вирішенням даного питання необхідно звернутися до суду.

Наведені докази є належними та допустимими, оскільки отримані у встановленому законом порядку, містять інформацію щодо предмету доказування, узгоджуються між собою, не заперечуються сторонами та не викликають сумніву щодо їх достовірності.

Підстави позову, зміст позовних вимог та встановлені судом фактичні обставини справи свідчать про те, що між сторонами виникли правовідносини з приводу спадкування, що врегульовано нижченаведеними нормами цивільного законодавства станом на час виникнення спірних правовідносин.

Згідно ч.1ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ч.1ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до частини першої статті 1296 ЦК Україниспадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

Відповідно до частини першої статті 1298 ЦК Українисвідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

У відповідності достатті 16 ЦК Україникожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права, одним із способів захисту цивільного права та інтересу може бути визнання права.

Пленум Верховного Суду України в абз.3 п.23 постанови №7від 30травня 2008року «Просудову практикуу справахпро спадкування» зазначив, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи той факт, що позивач спадщину після смерті батька прийняв, спадкове майно у вигляді земельнихої ділянки дійсно належало спадкодавцеві.

Обраний позивачем спосіб захисту невизнаного права відповідає вимогам закону та змісту правовідносин.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що право позивача підлягає захисту в судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12,19,76-81,259,263-265 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Дмитрівської сільської ради Ізмаїльського (колишнього Кілійського) району Одеської області, загальною площею 2,54 га, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА № 371128, виданого головою Кілійської районної державної адміністрації 25.08.2005, кадастровий номером 5122381200:01:004:0008, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду..

Суддя: О.В.Березніков

СудКілійський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.10.2023
Оприлюднено31.10.2023
Номер документу114509700
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —502/1626/23

Рішення від 30.10.2023

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Ухвала від 04.10.2023

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Ухвала від 04.09.2023

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

Ухвала від 23.08.2023

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Березніков О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні