12/222-4396
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"01" листопада 2007 р.Справа № 12/222-4396
11 год. 50 хв.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Скрипчук О.С.
при секретарі судового засідання Дудник А.І.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості в особі Тернопільського міського центру зайнятості, вул. Лисенка,1, м. Тернопіль
до відповідача: Спортивної виробничо-сільськогосподарської корпорації «Айсберг», вул. С.Бандери,13А, м. Тернопіль
про: стягнення штрафу в розмірі 2487,50грн.
Представник від:
прокуратури: Молень І.Й. –помічник прокурора, посвідчення №21
позивача: Іванюк І.В. –начальник юридично-договірного відділу, довіреність №01/373 від 21.02.2007р.
відповідача:
Суть справи:
Прокурор міста Тернополя в інтересах держави в особі Державної служби зайнятості в особі Тернопільського міського центру зайнятості, м. Тернопіль, надалі позивач, звернувся до спортивної виробничо-сільськогосподарської корпорації «Айсберг», м. Тернопіль, надалі відповідач, про стягнення штрафу в розмірі 2487,50 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що спортивною виробничо-сільськогосподарською корпорацію «Айсберг»порушено норми Закону України «Про зайнятість населення», в результаті чого застосовано штраф, який в установленому порядку не сплачений. В підтвердження викладеного додає Акт від 21.06.2007р. №08/1122 «Про порушення законодавства України про зайнятість населення», пояснення директора СВСГК «Айсберг»від 17.06.2007р., довідку про доходи СВСГК «Айсберг».
Представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримує.
Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, письмових заперечень проти позову, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на державні служби зайнятості.
Згідно ст. 34 Закону України «Про зайнятість населення»контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.
Відповідно до пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
08 червня 2007 року працівником Тернопільського центру зайнятості було проведена перевірка діяльності СВСГК «Айсберг»по виконанню положень п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», за результатами якої складений Акт «Про порушення законодавства України про зайнятість населення»№08/1122.
Перевіркою встановлено та зафіксовано в Акті перевірки, що СВСГК «Айсберг»несвоєчасно повідомило про наступне та фактичне вивільнення працівника, чим порушило порядок інформування, передбачений п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».
У разі неподання або порушення строків подання цих даних з підприємства, установи, організації стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного працівника.
Сума штрафу визначалася відповідно до довідки про середню заробітну плату вивільненого працівника, яка долучена до матеріалів справи. Згідно довідки про доходи середня заробітна плата вивільненого працівника складала 2487,50 грн.
У поясненнях від 17.06.2007р., які наданні Тернопільському міському центру зайнятості директор СВСГК «Айсберг»порушення норм Закону України «Про зайнятість населення»визнає.
Станом на дату розгляду справи відповідач не представив доказів сплати штрафу в сумі 2487,50 грн.
За таких обставин, позивач правомірно звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення штрафу, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення як такі, що підтвердженні матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та не заперечені в установленому порядку відповідачем.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Стаття 258 КАС України передбачає, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 86, 158, 162, 163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з спортивної виробничо-сільськогосподарської корпорації «Айсберг», вул. С.Бандери,13А, м. Тернопіль, код 22601616, р/р 26004016672 в ТФ Укрексімбанку, МФО 338879, на користь Тернопільського міського центру зайнятості, вул. Лисенка,1, м. Тернопіль, код ЗКПО 124029303, р/р 37177305900002, код призначення 50040500, - 2487,50 грн. штрафу.
3. Виконавчий лист видати за заявою Тернопільського міського центру зайнятості.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі „05” листопада 2007 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом двадцяти днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя О.С. Скрипчук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2007 |
Оприлюднено | 27.11.2007 |
Номер документу | 1145416 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Скрипчук О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні