Ухвала
від 31.10.2023 по справі 910/16348/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

31.10.2023Справа № 910/16348/23Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» (07401, Київська обл., м. Бровари, вул. Анатолія Луценка, буд. 27, оф. 29) до Приватного акціонерного товариства «Отіс» (03062, м. Київ, вул. Чистяківська, буд. 32) про стягнення 2182987,20 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовними вимогами до Приватного акціонерного товариства «Отіс» (далі - відповідач) про стягнення 2182987,20 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у зв`язку із невиконанням відповідачем умов договору №D2N20080 від 17.09.2018 на поставку та монтаж ліфтового обладнання та додаткової угоди №1 до договору №D2N20080 від 17.09.2018 в частині здійснення налагоджувальних робіт по монтажу ліфтового обладнання, позивач, з метою додержання графіку виконання будівельних робіт по Житловому комплексу «Скандія» був вимушений звернутися до третіх осіб, у зв`язку з чим, були понесені додаткові витрати, а тому просить стягнути з відповідача збитки у розмірі 2143870,80 грн та пеню у розмірі 39116,40 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Так, статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Проте, всупереч викладеному, в поданій позовній заяві, не зазначено ціни позову.

Разом з цим, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України).

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено, що з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2684,00 грн.

Згідно п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У даній позовній заяві заявник просить стягнути з відповідача збитки та пеню у загальному розмірі 2182987,20 грн.

З огляду на те, що даний позов має майновий характер, то судовий збір за його подання має становити 32744,81 грн (1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто ціна позову 2182987,20 грн*1,5%/100%, але не менше 2684,00 грн та не більше 939400,00 грн).

Втім, в порушення вищевикладеного, позивачем не надано жодних доказів сплати судового збору в розмірі 32744,81 грн, про що свідчить акт відділу автоматизованого документообігу суду, моніторингу виконання документів (канцелярія) про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушення цілісності, пошкодження конверта (пакування) №106/23 від 20.10.2023 року.

При цьому, частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Згідно пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Отже, чинна редакція Господарського процесуального кодексу України зобов`язує юридичних осіб та адвокатів зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку та встановлює наслідки невиконання таких вимог-фактичне повернення/не врахування поданих учасниками (що не зареєстрували електронний кабінет в ЄСІТС) заяв по суті спору.

Як вбачається із відповіді №222936 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС у юридичної особи із ідентифікаційним кодом 43463951, Товариство з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» не зареєструвало електронний кабінет.

Окрім того, стаття 164 Господарського процесуального кодексу України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно частин 1, 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копії документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 01.07.2020 №144 з 2021-09-01). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Отже, відповідно до вимог чинного законодавства належним чином засвідчуються або кожний лист окремо (в т.м. зворотня), шляхом проставлення печатки «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії, або ж шляхом скріплення (прошиття) певного пакету документів з відповідним написом «прошито та пронумеровано» та на звороті, такого напису, ставиться печатка «Згідно з оригіналом» із вказівкою - найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

В той же час, як вбачається з додатків до позовної заяви, в якості «доказів» заявником до позову додано документи (докази направлення листа №04/08 від 04.08.2020, додаток №1 «Перелік робіт та ціна» до договору про виконання пусконалагоджувальних робіт ліфтового обладнання №25-1/09-2020 від 25.09.2020, акт №2/43847 приймання-передачі виконаних пусконалагоджувальних робіт від 22.12.2020, акт №4/43849 приймання-передачі виконаних пусконалагоджувальних робіт від 22.12.2020, акт №6/43850 приймання-передачі виконаних пусконалагоджувальних робіт від 22.12.2020, акт №9/44035 приймання-передачі виконаних пусконалагоджувальних робіт від 22.12.2020), окремі сторінки яких (в т.ч. зворотня) не містить належних відміток про засвідчення копії, передбачених п. 5.26 ДСТУ 4163-2020, а саме напису зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.

Окрім того, в обґрунтування своїх позовних вимог позивач в тексті позовної заяви посилається, зокрема, на копію довідки АТ «Сітібанк» №230508/0401-1 від 02.06.2023, лист ТОВ «Гудфор-Лівінг» №15/10-20 від 15.10.2020, платіжну інструкцію №1104 від 21.04.2021 на суму 100000,00 грн, платіжну інструкцію №1811 від 30.09.2021 на суму 18000,00 грн, платіжну інструкцію №1812 від 30.09.2021 на суму 12240,00 грн та платіжну інструкцію №1842 від 05.10.2021 на суму 51449,97 грн, однак вказані документи ні в оригіналі, ні в належним чином засвідчених копіях до додатків позовної заяви не надає, а також не зазначено об`єктивних причин, з яких вони не можуть бути подані суду або доказів, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаних документів (частини 2, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

Поряд з цим, позивач в тексті позовної заяви посилається, зокрема, на лист №04/08 від 04.08.2023, акт №2/43848 на суму 26208,00 грн, акт №8/44034 на суму 169149,00 грн та на акт (форми №КБ-2в) від 30.10.2020 на суму 943207,43 грн, однак вказані документи ні в оригіналі, ні в належним чином засвідчених копіях до додатків позовної заяви не надає, а надає лист №04/08 від 04.08.2020, акт №2/43847 на суму 26208,00 грн, акт №8/44034 на суму 169149,60 грн та на акт (форми №КБ-2в) від 15.10.2020 на суму 943207,43 грн.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених статтею 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Гудфор-Лівінг» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- заяви з зазначенням ціни позову;

- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору в розмірі 32744,81 грн;

- докази реєстрації позивачем електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі);

- всіх документів, на які посилається в позовній заяві (в тому числі, доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема, копію довідки АТ «Сітібанк» №230508/0401-1 від 02.06.2023, лист ТОВ «Гудфор-Лівінг» №15/10-20 від 15.10.2020, платіжну інструкцію №1104 від 21.04.2021 на суму 100000,00 грн, платіжну інструкцію №1811 від 30.09.2021 на суму 18000,00 грн, платіжну інструкцію №1812 від 30.09.2021 на суму 12240,00 грн, платіжну інструкцію №1842 від 05.10.2021 на суму 51449,97 грн) в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, згідно з п. 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020) та письмові пояснення з приводу доданих до позову документів, зокрема листа №04/08 від 04.08.2023, акта №2/43848 на суму 26208,00 грн, акта №8/44034 на суму 169149,00 грн та акта (форми №КБ-2в) від 30.10.2020 на суму 943207,43 грн.

4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.

5. Згідно частиною 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

СуддяТ.В. Васильченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.10.2023
Оприлюднено01.11.2023
Номер документу114544554
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/16348/23

Ухвала від 26.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

Ухвала від 31.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Васильченко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні