Ухвала
від 23.10.2023 по справі 916/1602/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про визнання вимог кредитора

"23" жовтня 2023 р.м. ОдесаСправа № 916/1602/22Господарський суд Одеської області у складі судді Райчевої Світлани Іванівни,

при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.

дослідивши матеріали справи

За заявою боржника: фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );

про неплатоспроможність,

За участю:

від фізичної особи ОСОБА_1 адвокат Войтович Л.В. (в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду);

керуючий реструктуризацією боргів ОСОБА_1 арбітражний керуючий Соловей Ю.А. (в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду),

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області із заявою вх. ГСОО №1660/22 від 18.07.2022р. про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність посилаючись на заборгованість перед кредиторами у розмірі 469 335, 68 грн. та положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 17.08.2022 р. відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру реструктуризації боргів боржника; керуючим реструктуризацією боргів Боржника призначено арбітражного керуючого Солов`я Юрія Анатолійовича.

17.08.2022р. господарським судом в автоматизованій системі "Діловодсто спеціалізованого суду" в електронній формі було сформовано оголошення про відкриття провадження у справі №916/1602/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

17.08.2022р. на офіційному сайті Касаційного господарського суду України опубліковано оголошення про відкриття провадження у справі №916/1602/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (публікація №69136 від 17.08.2022р.).

25.01.2023 р. господарським судом постановлено ухвалу попереднього засідання суду, якою визначено розмір та перелік визнаних господарським судом вимог конкурсних кредиторів для внесення керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

З пропуском строку, визначеного ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, а саме 05.09.2023 р. до господарського суду надійшла заява (вх. ГСОО № 3-541/23) Акціонерного товариства ТАСКОМБАНК з грошовими вимогами до ОСОБА_1 у сумі 79 754,42 грн.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 05.09.2023 р. заяву (вх. ГСОО № 3-541/23) Акціонерного товариства ТАСКОМБАНК (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 30; код ЄДРПОУ 09806443) з грошовими вимогами до фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 79 754,42 грн. прийнято та призначено до розгляду у судовому засіданні.

Розглянувши заяву кредитора, суд встановив:

Частиною 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).

Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

22.11.2018 р. між АТ ТАСКОМБАНК та ОСОБА_1 підписано заяву-договір на укладення Договору про комплексне банківське обслуговування №018/5636620-СК.

У заяві-договорі Боржник просив відкрити йому поточний рахунок № НОМЕР_2 у гривні та встановити кредитний ліміт у розмірі 74 200,00 грн.

Відповідно до наявної у матеріалах справи заяви-договору, ОСОБА_1 підтвердив, що він погоджується з тим, що ця Анкета-Заява разом з Умовами і правилами надання банківських послуг, Тарифами, Таблицею обчислення вартості кредиту та паспортом споживчого кредиту складають договір про надання банківських послуг, укладання якого клієнт підтвердив та зобов`язувався виконувати його умови.

Крім того, відповідно до умов Заяви-Анкети, підписанням Договору про комплексне банківське обслуговування №018/5636620-СК від 22.11.2018 р. клієнт підтвердив, що ознайомлений з Умовами і правилами надання банківських послуг, Тарифами, Таблицею обчислення вартості кредиту та паспортом споживчого кредиту та отримав їх примірник у мобільному додатку, вони мені зрозумілі та не потребують додаткового тлумачення. Окрім цього, ОСОБА_1 беззастережно погодився з тим, що Банк має право на свій розсуд в односторонньому порядку зменшувати або збільшувати розмір дозволеного кредитного ліміту.

Згідно до умов вказаного Договору про комплексне банківське обслуговування №018/5636620-СК від 22.11.2018 р., ОСОБА_1 зобов`язався повертати кредит, виплачувати проценти за користування кредитом, сплачувати неустойки та інші передбачені платежі в сумі, строки та на умовах, передбачених цим договором.

На виконання умов Договору ОСОБА_1 відкрито поточний рахунок, надано платіжну картку та встановлено кредитний ліміт у розмірі, вказаному останнім у Додатку.

У заяві з грошовими вимогами до Боржника, Акціонерне товариство "ТАСКОМБАНК" зазначає, що станом на дату відкриття провадження у справі заборгованість ОСОБА_1 за наданим кредитним договором №018/5636620-СК від 22.11.2018 р. складає 79 754,42 грн., що підтверджується наданим до матеріалів заяви розрахунком заборгованості.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають, зокрема, на підставі договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частиною 1 ст. 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ч. 1 ст. 1046 Цивільного кодексу України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Частиною 1 ст. 1048 Цивільного кодексу України встановлено, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

Згідно ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Частинами 1, 2 ст. 1069 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо відповідно до договору банківського рахунка банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 12.10.2023 р. справу №916/1602/22 призначено до розгляду у судовому засіданні на "23" жовтня 2023 р. о 15:00 год. та повторно зобов`язано Боржника та керуючого реструктуризацією боргів боржника надати суду відзив на Акціонерного товариства ТАСКОМБАНК з грошовими вимогами до фізичної особи ОСОБА_1 .

Про розгляд справи, учасники справи були повідомлені шляхом надсилання копії ухвали до електронних кабінетів користувачів підсистеми «Електронний суд», про що свідчить наявні у матеріалах справи довідки секретаря судового засідання про доставку від 13.10.2023 р.

Станом на дату відкриття судового засідання, відзиви Боржника та арбітражного керуючого Солов`я Ю.А. щодо заявлених грошових вимог Акціонерного товариства «ТАСКОМБАНК» до суду не надходили.

23.10.2023 р. у судовому засіданні, керуючий реструктуризацією боргів ОСОБА_1 арбітражний керуючий Соловей Ю.А. та представник ОСОБА_1 адвокат Войтович Л.В. оголосили відзиви на заяву Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" з грошовими вимогами до Боржника, заперечень щодо визнання заявлених грошових вимог не мають, вказані вимоги кредитора визнаються у повному обсязі.

Дослідивши заяву Акціонерного товариства "ТАСКОМБАНК" з грошовими вимогами до ОСОБА_1 у сумі 79 754,42 грн., господарським судом встановлено, що вона є обґрунтованою та підтвердженою належними та допустимими доказами.

Враховуючи наведене, господарським судом встановлено наявність заборгованості ОСОБА_1 перед Акціонерним товариством ТАСКОМБАНК за Договором про комплексне банківське обслуговування №018/5636620-СК у загальному розмірі 79 754,42 грн.

Крім того, ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, витрати Кредитора, пов`язанні зі сплатою судового збору за подання до суду заяви з грошовими вимогами у розмірі 5 368,00 грн., підлягають визнанню та відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Згідно ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги кредиторів які заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Керуючись ст.ст. 45, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 120, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати конкурсні грошові вимоги Акціонерного товариства ТАСКОМБАНК (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 30; код ЄДРПОУ 09806443) до фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) у сумі 79 754, 42 грн., що підлягають задоволенню у другу чергу задоволення вимог кредиторів та витрати у сумі 5 368, 00 грн. (судовий збір), що підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

2. Визнані у п.1 даної ухвали суду вимоги підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів, однак не надають кредитору Акціонерному товариству ТАСКОМБАНК право вирішального голосу на зборах кредиторів.

Ухвала набрала законної сили 23.10.2023 р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому абз. 5 ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено 30 жовтня 2023 року.

Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": боржнику ОСОБА_1 ; представнику Боржника адвокату Войтович Л.В.; арбітражному керуючому Солов`ю Ю.А.; Акціонерному товариству ТАСКОМБАНК.

Суддя С.І. Райчева

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.10.2023
Оприлюднено01.11.2023
Номер документу114544936
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —916/1602/22

Ухвала від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 02.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 20.12.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 21.12.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 01.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Рішення від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

Ухвала від 12.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Райчева С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні