Ухвала
від 30.10.2023 по справі 916/4615/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"30" жовтня 2023 р. Справа № 916/4615/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал про видачу судового наказу (вх. №5178/23 від 23.10.2023р.) про стягнення заборгованості із боржника Громадської організації дитячо-юнацький спортивний центр таїландського боксу та кік-боксингу,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал звернулось до господарського суду із заявою до Громадської організації дитячо-юнацького спортивного центру таїландського боксу та кік-боксингу про видачу судового наказу про стягнення із боржника заборгованості за послуги водопостачання, водовідведення, обслуговування та заміни вузла комерційного обліку за період з 01.07.2020р. по 01.08.2023р. у розмірі 106 687,36 грн.

Подану до господарського суду заяву про видачу судового наказу товариство з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал обґрунтовує неналежним виконанням боку боржника прийнятих на себе зобов`язань за договором про надання послуг водопостачання та водовідведення №4975/3 від 11.08.2010р.

Розглянувши заяву товариство з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал про видачу судового наказу, господарський суд дійшов наступного висновку.

Приписами ч. 1 ст. 147 ГПК України врегульовано, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст. 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

18.10.2023р. введений в дію Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами № 3200-IX від 29.06.2023р., яким було внесено зміни до ГПК України.

В силу вимог п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023р.) у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету.

Проте, заява товариства з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал не містить відомостей про наявність або відсутність у боржника електронного кабінету.

Крім того, суд, перевіривши за ідентифікаційний кодом інформацію щодо боржника у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначає, що правильним найменування боржника є - Громадська організація „Дитячо-юнацький спортивний центр таїландського боксу та кік-боксингу. Таким чином, заявником було допущено описку, яка полягає у написанні найменування боржника без лапок.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

В силу вимог ч.2 ст. 154 ГПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Враховуючи невідповідність заяви товариства з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал вимогами п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України, суд дійшов висновку про необхідність відмови у видачі судового наказу.

При цьому, господарський суд звертає увагу заявника, що у відповідності до ч.1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Інфокс" в особі філії "Інфоксводоканал" про видачу судового наказу.

Керуючись ст. ст. 147, 148, 150, 152, 154, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю „Інфокс в особі філії „Інфоксводоканал у задоволенні заяви про видачу судового наказу (вх. №5178/23 від 23.10.2023р.) про стягнення заборгованості із Громадської організації дитячо-юнацький спортивний центр таїландського боксу та кік-боксингу.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її підписання.

Суддя С.П. Желєзна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.10.2023
Оприлюднено01.11.2023
Номер документу114545190
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —916/4615/23

Ухвала від 30.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні