Справа № 278/4185/23
В И Р О К
Іменем України
31 жовтня 2023 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, маючого двох утриманців, фізичної особи підприємця, не судимого,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та мешканця АДРЕСА_2 , громадянина України, одруженого, маючого одного утриманця, працевлаштованого, не судимого,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця та мешканця АДРЕСА_3 , громадянина України, непрацюючого, неодруженого, маючої одного утриманця, не судимого,
обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України (далі КК),
в с т а н о в и в:
23 серпня 2023 року між прокурором ОСОБА_8 та обвинуваченими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 укладено угоди про визнання винуватості у даному кримінальному провадженні.
З угодвбачається,що у невстановлений день та час, але не пізніше другої половини січня 2023 року у ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з метою особистого збагачення вступили у злочинну змову щодо незаконного всупереч вимогам ст. 15 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 № 1442, Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзв`язку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України від 20.05.2008 № 281/171/578/155, придбання, зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовленого пального, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на право торгівлі підакцизними товарами.
Реалізуючи вказану змову, у невстановлений день, час, спосіб та місці ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 отримали дозвіл на використання стоянки транспортних засобів «ТІР-паркінг», що в с. Глибочиця Житомирського району та області, яка розміщена на земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:01:000:0269, для проведення ремонтів напівпричепів та транспортних засобів. В подальшому ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 розмістили на території цієї стоянки два металевих контейнери, які обладнали необхідним устаткуванням для зберігання та подальшого з використанням наявних у них транспортних засобів збуту незаконно виготовленого пального.
У подальшому з січня по 20 червня 2023 року ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за попередньою змовою групою осіб у невстановлених осіб систематично купували незаконно виготовлене пальне з метою його подальшого збуту, яке в подальшому зберігали в пластикових ємностях по 1000 літрів, встановлених у багажних відділеннях на транспортних засобах "Volkswagen Crafter", реєстраційний номер " НОМЕР_1 ", "Opel Vivaro", реєстраційний номер " НОМЕР_2 ", "Ford Transit", реєстраційний номер " НОМЕР_3 ", з метою збуту, та місцях тимчасового зберігання. Після чого, використовуючи вказані вище транспортні засоби, шляхом переливання збували його мешканцям Житомирської області та інших регіонів України.
Так, 05.04.2023 близько 12 годині 26 хвилин ОСОБА_6 , діючи в межах спільного злочинного умислу та перебуваючи на стоянці транспортних засобів «ТІР-паркінг», використовуючи транспортний засіб "Ford Transit", реєстраційний номер " НОМЕР_3 ", шляхом переливання незаконно виготовленого дизельного пального, яке не відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 та Технічному регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 927 (далі Технічний регламент), збув його ОСОБА_9 в кількості 40 літрів, отримавши за це кошти в сумі 2400 гривень.
20.06.2023 у ході проведення обшуку на стоянці транспортних засобів «ТІР-паркінг» виявлено та вилучено незаконно виготовлене пальне у кількості 2000 літрів, яке знаходилось у двох металевих контейнерах, що за визначеним показником «масова частка сірки» не відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 та Технічного регламенту, яке ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 незаконно зберігали з метою збуту.
Сторони угод кваліфікували діяння ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за ч. 1 ст. 204 КК як незаконне придбання з метою збуту, та зберігання з цією ж метою, а також збут незаконно виготовленого пального, та узгодили покарання ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у виді штрафу в розмірі п`яти тисяч вісімсот вісімдесяти трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян кожному, що становить сто тисяч одинадцять гривень, з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
Вирішуючи в порядку ст. 474 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) питання про можливість затвердження судом вищезазначених угод про визнання винуватості, суд дійшов наступного.
Інкриміноване ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 діяння правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 204 КК, оскільки вони незаконно придбали та зберігали з метою збуту, а також збували незаконно виготовлене пальне.
Відповідно до ст. 12 КК кримінальне правопорушення, вчинене ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , є нетяжким злочином; угоди укладено на стадії судового розгляду. Таким чином, сторони при укладенні угод дотримались вимог ч.ч. 4 та 5 ст. 469 КПК.
Зміст угод відповідає вимогам, встановленим ст. 472 КПК, угоди також містять передбачені ст. 473 КПК наслідки їх укладення та затвердження.
Укладення угод між обвинуваченими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та прокурором є добровільним, сторони цілком розуміють наслідки угод, обмеження в праві на оскарження вироку суду та наслідки невиконання умов угод.
Умови угод відповідають інтересам суспільства та не порушують прав, свобод чи інтересів сторін та інших осіб.
Для визнання винуватості ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 наявні фактичні підстави.
Узгоджені сторонами вид і міра покарання у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 204 КК відповідають ступеню тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, розміру шкоди, заподіяного цим правопорушенням, особам обвинувачених, які не судимі, щиро розкаялись та активно сприяли розкриттю кримінального правопорушення. Очевидної неможливості виконання обвинуваченими взятих на себе зобов`язань не вбачається, оскільки обвинувачені запевнили, що мають достатньо накопичень для своєчасної сплати штрафу у вказаному розмірі.
Прокурор, обвинувачені та їх захисник просили суд затвердити угоди про визнання винуватості. Обвинувачені вказали, що фактичні обставини, як вони зазначені у обвинувальному акті, відповідають дійсності, вину визнають повністю.
Цивільний позов у провадженні не пред`явлено.
Процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта, підлягають стягненню з обвинувачених.
Речовий доказ незаконно виготовлене дизельне пальне, на підставі ч. 1 ст. 96-1, п. 3 ч. 1 ст. 96-2 КК підлягає спеціальній конфіскації з подальшим знищенням як майно, що було предметом кримінального правопорушення. Пластикові ємності різної місткості на підставі ч. 1 ст. 96-1 та п. 4 ч. 1 ст. 96-2 КК підлягають спеціальній конфіскації як знаряддя вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК. Інші речові докази підлягають поверненню власникам, за виключенням тих, що не становлять матеріальної цінності та підлягають знищенню. Відповідно арешт, накладений на такі речові докази, підлягає скасуванню.
Підстав для застосування відносно обвинувачених запобіжного заходу не вбачається.
Керуючись ст.ст. 369-371, 373-374, 469, 472, 474-475 КПК, суд
у х в а л и в:
Затвердити угоди про визнання винуватості від 23 серпня 2023 року між прокурором Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_8 та обвинуваченими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6
ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 визнати винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК, та призначити кожному з них узгоджене сторонами угод покарання у виді штрафу в розмірі по 5883 (п`яти тисяч вісімсот вісімдесяти трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 100 011 (сто тисяч одинадцять) гривень.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід стосовно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не обирати.
Стягнути з обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на користь держави по 9 001 (дев`ять тисяч одній) грн. 33 коп. з кожного судових витрат на залучення експертів при проведенні експертиз.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира від 23.06.2023 на довіреність № 35 від 13.01.2020 від ОСОБА_10 на ОСОБА_6 , а також два металевих контейнери з усім вмістом скасувати, а вказані речові докази повернути власникам (залишити в їх розпорядженні).
До речового доказу речовини об`ємом 2000 л, яка знаходилась у двох пластикових ємностях по 1000 л кожна у вантажного причепу р/н НОМЕР_4 та передана на зберігання ОСОБА_5 , застосувати спеціальну конфіскацію, конфіскувавши її в дохід держави з подальшим знищенням.
До речових доказів двох пластикових каністр ємністю 1000 л кожна та трьох пластикових каністр ємністю по 20 л кожна, які зберігались у вантажному причепі р/н НОМЕР_4 , застосувати спеціальну конфіскацію, конфіскувавши їх в дохід держави.
Транспортні засоби Opel Vivaro, р/н НОМЕР_2 , Ford Transit, р/н НОМЕР_3 , Volkswagen Crafter, р/н НОМЕР_5 , з усім вмістом, вантажний причіп р/н НОМЕР_4 , два блокноти повернути власникам. Усі відібрані зразки речовин знищити.
Вирок набуваєзаконної силипісля закінченнястроку поданняапеляційної скарги,якщо такускаргу небуло подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На вирок протягом тридцяти днів з дня проголошення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд Житомирської області. При цьому вирок може бути оскаржений лише з підстав, визначених ч. 4 ст. 394 КПК.
Копію вироку негайно після проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Захисник має право отримати копію вироку в суді.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2023 |
Оприлюднено | 01.11.2023 |
Номер документу | 114545501 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів |
Кримінальне
Житомирський районний суд Житомирської області
Буткевич М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні