Ухвала
від 25.10.2023 по справі 757/47935/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/47935/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва із клопотанням про накладення арешту на майно.

Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000000455 від 13.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 190 КК України.

Згідно даних досудового розслідування, що отримано інформацію щодо вчинення службовими особами суб`єктів господарювання та їх фактичними власниками протиправного діяння, яке полягає в незаконному будівництві житлового комплексу на території міста Києва та несплаті пайової участі у розвитку інфраструктури м. Києва, чим державі в особі Департаменту економіки та інвестицій КМДА завдано збитків в особливо великих розмірах.

Встановлено, що девелоперською компанією ТОВ «КиївБудДевелопент» (код ЄДРПОУ 41147796, м. Київ, вул. Іскрівська, 1, кв. 13) в особі її власника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , організовано незаконне будівництво житлового комплексу на території міста Києва, а саме багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 (земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:82:277:0161).

Згідно з Генеральним планом м. Києва, затвердженим рішенням сесії Київської міської ради від 28.03.2002 №370/1804, та наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 02.08.2021 № 599 «Про затвердження меж та режимів використання території історичних ареалів м. Києва», земельна ділянка на пров. Мічуріна, 29 у м. Києві розташовані в Центральному історичному ареалі міста, в охоронній зоні пам`ятки садово-паркової архітектури, унікальних зелених масивів та окремих дерев місцевого значення «Національний ботанічний сад НАН України ім. М. Гришка» (рішення виконкому Київської міської ради депутатів трудящих від 1969 року №206, наказ Департаменту охорони культурної спадщини КМДА від 30.11.2020 року №75).

Згідно з даними Міського земельного кадастру земельну ділянку площею 0,10 га (кадастровий номер 8000000000:82:277:0161) у АДРЕСА_2 на підставі пункту 10 рішення Київської міської ради від 24.10.2002 № 70/230 передано у приватну власність ОСОБА_5 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

У подальшому право власності на вказану земельну ділянку перейшло до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі цивільно-правової угоди.

Разом з тим, за наявною в Департаменті земельних ресурсів інформацією, КМР не приймала рішення щодо зміни цільового призначення вищевказаних земельних ділянок.

Крім того, Міністерство культури та інформаційної політики України не погоджувало проектну документацію та не надавало відповідних дозволів на проведення робіт за вказаними адресами.

Водночас, за результатами візуального обстеження земельної ділянки по АДРЕСА_2 культури та інформаційної політики України було надіслано припис замовнику будівництва ОСОБА_6 від 06.09.2021 №1028/6.11.6 про припинення проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт на об?єкті «Будівництво індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_2 ».

Всупереч вказаним приписам будівництво продовжується. Крім того, ІНФОРМАЦІЯ_3 не надавав архітектурно-планувальне завдання або містобудівні умови та обмеження для проектування об`єктів будівництва на АДРЕСА_2 .

Разом з тим, до Департаменту містобудування та архітектури КМДА надходило 11 заяв від ОСОБА_7 , та ТОВ «БК «Атлант-плюс» (код ЄДРПОУ 38986062, м. Київ, вул. Рибальська, 2, офіс 216) щодо надання містобудівних умов та обмежень для проектування об`єкта будівництва на АДРЕСА_2 .

За результатами розгляду вказаних заяв Департаментом прийнято рішення щодо відмови у наданні містобудівних умов та обмежень.

Встановлено, що за адресою: м. Київ, пров. Мічуріна, 29 (земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:82:277:0161) здійснюється будівництво багатоквартирного житлового будинку в порушення містобудівного законодавства без необхідних дозвільних документів та погоджень контролюючих органів.

Посилаючись на те, що з метою забезпечення збереження майна та запобігання вчинення дій щодо передачі, відчуження (перереєстрації) вказаного майна, прокурор просив накласти арешт на зазначене майно.

У засідання прокурор не з`явився звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутністю, на задоволенні клопотання наполягає.

Слідчий суддя, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна визнав можливим розгляд клопотання здійснювати без повідомлення власника майна.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовано клопотання, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Постановою старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_8 від 23.10.2023 року нерухоме майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42023000000000455 від 13.03.2023 року.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, а також на те, що прокурором у клопотанні доведено необхідність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно, оскільки в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що нерухоме майно, є предметом кримінального правопорушення, можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому слідчий суддя з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 170-174, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, - задовольнити.

Накласти арешт шляхом заборони будь-яким фізичним та юридичним особам проведення будівельних робіт, укладання будь-яких договорів купівлі-продажу майнових прав, заборони їх відчуження органами державної реєстрації прав, державними реєстраторами прав на нерухоме майно, у тому числі особами, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, зокрема Міністерству юстиції України та його територіальним органам, нотаріусам та іншим органам чи особам, які виконують функції держаної реєстрації прав на нерухоме майно у відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», вчиняти будь-які реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відносно, в тому числі щодо укладання будь-яких договорів купівлі-продажу, оренди, іпотеки, тощо внесення записів до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва щодо об`єкту будівництва який перебуває на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:82:277:0161, за адресою: АДРЕСА_2 .

Ухвала про арешт майна виконується негайно.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання її копії. Арешт може бути скасовано відповідно до ст. 174 КПК України.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.10.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114547591
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/47935/23-к

Ухвала від 25.10.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні