ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
31 жовтня 2023 року Справа № 915/1672/23
Суддя Господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П., розглянувши матеріали позовної заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Карпенко 25/27», код 40610743 (54038, м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенка, 25/27), яка пред`явлена до відповідача: фізичної особи-підприємця Попова Дімітара Тодорова ( АДРЕСА_1 ), про стягнення грошових коштів у сумі 33525,36 грн.
ВСТАНОВИВ
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідача, в якій просить суд стягнути з відповідача грошові кошти за надані житлові послуги у сумі 27665,21 грн., а також, згідно ст. 625 ЦК України, 5101,79 грн. втрати від інфляції, 758,36 грн. - 3% річних.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
По-перше.
18 жовтня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023 року.
Позовна заява повинна містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін (п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Згідно з вимогами розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, приймання та реєстрація надісланих до суду учасниками судового процесу процесуальних документів повинні здійснюватись з офіційних електронних адрес (Електронних кабінетів), які вони мають створити в Електронному суді.
Так, позивачем в позовній заяві не зазначено відомості про наявність у сторін електронного кабінету.
По-друге, позовна заява повинна містити, зокрема, ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців) (п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Так, позивач в позовній заяві визначає відповідачем фізичну особу підприємця Попова Д.Т. з кодом 003987835.
Разом з тим, згідно витягу з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 31.10.2023 року, записів стосовно фізичної особи-підприємця із з кодом 003987835, не знайдено.
По-третє, позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову (п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Так, в позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача грошові кошти за житлові послуги у сумі 27665,21 грн., а також 5101,79 грн. втрати від інфляції, 758,36 грн. - 3% річних. Загальна сума стягнення, з урахуванням нарахованих згідно ст. 625 ЦК України штрафних санкцій, становить 33525,36 грн.
Проте, ціна позову зазначена позивачем в іншій сумі - 27665,21 грн.
По-четверте, позовна заява повинна містити, зокрема перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Так, у п. 2 переліку позивач зазначив, що до позовної заяви додаються: «Додатки до позову Карпенко 25».
Проте, позивачем не зазначено переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, не конкретизовано усі документи, які долучені до позову, із зазначенням реквізитів кожного з них достатніх для ідентифікації цих документів (найменування, дата, номер).
По-п`яте, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Згідно до ч.7 ст. 42 ГПК України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Проте, позивачем до позовної заяви не надано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів на електронний кабінет або листом з описом вкладення.
Отже, позивачу необхідно:
1. Виправити позовну заяву в частині:
- зазначення відомостей про наявність у сторін електронного кабінету;
- зазначення вірної ціни позову;
- зазначення вірного коду відповідача;
- переліку документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви (з зазначенням реквізитів кожного документа, достатніх для їх ідентифікації).
2. Направити виправлений примірник позовної заяви на адресу суду.
3. Надати докази відправлення відповідачу копії виправленої позовної заяви і доданих до неї документів на електронний кабінет або листом з описом вкладення (з зазначенням в описі реквізитів кожного документа, достатніх для їх ідентифікації).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Карпенко 25/27» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
СуддяА.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114578445 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні