Ухвала
від 02.11.2023 по справі 677/1306/23
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 677/1306/23

Провадження № 1-кп/677/171/23

УХВАЛА

02.11.2023 рокум. Красилів

Красилівський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

зак. представника ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

потерпілих ОСОБА_7 ,

ОСОБА_8 ,

законного представника потерпілої ОСОБА_9 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Красилові кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4ст. 185, ч. 1 ст. 299 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Красилівського районного суду Хмельницької області перебуває вказане кримінальне провадження.

Прокурор ОСОБА_3 до початку судового розгляду по суті подав письмове клопотання про закритий судовий розгляд. В обґрунтування зазначив про те, що під час досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження було встановлено факт перебування обвинуваченого ОСОБА_4 під медичним спостереженням з 2008 року із діагнозом «легка розумова відсталість з розладами поведінки». Окрім того, у кримінальному провадженні проводилася амбулаторна судово-психіатрична експертиза за результатами якої підтверджено вищезгаданий діагноз обвинуваченого ОСОБА_4 . Водночас, як під час досудового розслідування вищевказаного кримінального провадження, так і під час початку його судового розгляду, останнє викликало значний суспільний резонанс та хід розгляду вказаної справи висвітлило ряд засобів масової інформації. З огляду на викладене, з метою захисту інформації про особисте та сімейне життя обвинуваченого ОСОБА_4 (в тому числі хворобу і стан її перебігу в обвинуваченого) та його близьких родичів, запобіганню можливого розголошення обставин, які можуть принижувати гідність обвинуваченого у майбутньому ставить питання про закритий судовий розгляд даного кримінального провадження.

Крім того, через канцелярію суду потерпілою ОСОБА_8 подано позовну заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінальним правопорушенням.

У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання про закритий судовий розгляд підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити. Стосовно поданої позовної заяви заперечень не надав, оскільки це безпосереднє право потерпілої заявити цивільний позов.

Захисник ОСОБА_6 у судовому засіданні клопотання прокурора про закритий судовий розгляд підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити. Стосовно позовної заяви про стягнення матеріальної та моральної шкоди суду повідомив, що позовна заява не відповідає вимогам ЦПК України, а саме, не містить посилань на електронну адресу, електронний кабінет, надані документи не завірені належним чином, а тому маються підстави для залишення позовної заяви без руху.

Обвинувачений ОСОБА_4 та його законний представник ОСОБА_5 підтримали думку захисника ОСОБА_6 .

Потерпіла ОСОБА_7 у судовому засіданні погодилася з клопотанням прокурора про закритий розгляд судового засідання, стосовно цивільного позову заперечень не заявила.

Законний представник ОСОБА_9 у судовому засіданні заперечувала проти закритого судового засідання, просила суд відмовити у його задоволенні, оскільки доводи прокурора не є переконливими, жодних дій щодо розголошення хвороби обвинуваченого потерпілою стороною не вчиняються. Позовну заяву потерпілої підтримала, просила суд прийняти її до свого провадження. Якщо ж вона не відповідає вимогам ЦПК України, просила її залишити без руху, вони усунуть дані недоліки, однак бажають заявити позов.

Потерпіла ОСОБА_8 заперечувала проти закритого судового розгляду, стосовно позовної заяви погодилася зі своїм представником. Наполягає на тому, щоб їй було надано можливість подати позовну заяву.

Суд заслухавши учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання прокурора з додатками, а також позовну заяву з додатками про стягнення матеріальної та моральної шкоди приходить до наступного.

Відповідно до норм ч. 2 ст. 27 КПК України кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у разі необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи (пункт 3).

Суд враховує, що кримінальне провадження вимагає досягнення балансу між суспільним інтересом та правами і інтересами людини.

В обґрунтування клопотання про розгляд справи у закритому режимі прокурор зазначає, що під час досудового розслідування вищезгаданого кримінального провадження встановлено факт перебування обвинуваченого ОСОБА_4 під медичним спостереженням з 2008 року із діагнозом «легка розумова відсталість з розладами поведінки». Окрім того, у кримінальному провадженні проводилася амбулаторна судово-психіатрична експертиза за результатами якої підтверджено вищезгаданий діагноз обвинуваченого ОСОБА_4 .. Водночас, як під час досудового розслідування даного кримінального провадження, так і під час початку його судового розгляду, останнє викликало значний суспільний резонанс та хід розгляду вказаної справи висвітлило ряд засобів масової інформації, а тому, з метою захисту інформації про особисте та сімейне життя обвинуваченого ОСОБА_4 (в тому числі хворобу і стан її перебігу в обвинуваченого) та його близьких родичів, запобіганню можливого розголошення обставин, які можуть принижувати гідність обвинуваченого у майбутньому розгляд даного кримінального провадження слідує проводити у закритому судовому засіданні.

Разом ізцим,надані прокуроромдодатки доклопотання прозакритий судовийрозгляд,про те,що самезасоби масовоїінформації висвітлилиу своїхстаттях жоднимчином непринижує особисте та сімейне життя обвинуваченого ОСОБА_4 (в тому числі хворобу і стан її перебігу в обвинуваченого), тобто, на думку суду надані публікації відносно даної кримінальної справи, не є беззаперечною підставою для проведення судового розгляду у закритому режимі, порушуючи принцип гласності та відкритості судового провадження, встановленийст. 27 КПК України.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову прокурору у задоволенні клопотання про розгляд кримінального провадження у закритому режимі.

Стосовно поданої позовної заяви про стягнення матеріальної та моральної шкоди суд зазначає наступне.

Ст. 175 ЦПК України передбачає, що «У позовнійзаяві позивачвикладає своївимоги щодопредмета спорута їхобґрунтування. 2.Позовна заяваподається досуду вписьмовій форміі підписуєтьсяпозивачем абойого представником,або іншоюособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи. 3.Позовна заяваповинна містити: 1) найменування судупершої інстанції,до якогоподається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3)зазначення цінипозову,якщо позовпідлягає грошовійоцінці;обґрунтований розрахуноксум,що стягуютьсячи оспорюються; 4)зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; 5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 6)відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; 7)відомості провжиття заходівзабезпечення доказівабо позовудо поданняпозовної заяви,якщо такіздійснювалися; 8)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви; 9)попередній (орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; 10)підтвердження позивачапро те,що нимне поданоіншого позову(позовів)до цьогож відповідача(відповідачів)з тимсамим предметомта зтих самихпідстав. 4.Якщо позовназаява подаєтьсяособою,звільненою відсплати судовогозбору відповіднодо закону,у нійзазначаються підставизвільнення позивачавід сплатисудового збору. 5.У разіпред`явлення позовуособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи,в заявіповинні бутизазначені підставитакого звернення. 6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Крім того,згідно ч.1ст.177ЦПК України «Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб».

Разом зцим,подана позовназаява немістить датита підписупозивача,надана лишеодна копіяпозовної заявиз додатками(якатакож немістить підписупозивача),які незавірені відповіднодо вимогЦПК України,не зазначеновідомості проелектронну адресута наявністьчи відсутністьелектронного кабінету,для законногопредставника копіяпозовної заявиз додаткамине додана,що єпорушенням вимогст.175,177ЦПК України,а томусуд вважає,що потерпілій(позивачу) ОСОБА_8 слід усунути вказані недоліки.

Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 376КПК України, 175-177, 185 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання прокурора ОСОБА_3 про закритий судовий розгляд - відмовити.

Позовну заяву потерпілої (позивача) ОСОБА_8 про стягнення матеріальної та моральної шкоди залишити без руху.

Повідомити потерпілу (позивача) ОСОБА_8 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатись неподаною та буде їй повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.11.2023
Оприлюднено03.11.2023
Номер документу114604815
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —677/1306/23

Вирок від 17.01.2024

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 03.01.2024

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 02.11.2023

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 30.10.2023

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 05.09.2023

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 01.09.2023

Кримінальне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні