Справа № 567/1064/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2023 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючий суддя - Венгерчук А.О.
при секретарі - Калетинець Б.Р.
розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ "Захід Агро", ТОВ "Західна агровиробнича компанія" про розірвання договору оренди землі та скасування рішення державного реєстратора
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в Острозький районний суд з позовом до ТОВ "Захід Агро", ТОВ "Західна агровиробнича компанія" про розірвання договору оренди землі та скасування рішення державного реєстратора.
Ухвалою суду від 13.09.2022 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 22.02.2023 за клопотанням представника позивача у справі призначено судову почеркознавчу експертизу.
В судове засідання, призначене на 16.10.2023, 30.10.2023 позивач та його представник не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не повідомили. Клопотань про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 ЦПК України судова повістка надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності в нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур`єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.
Звертаючи до суду з позовною заявою, позивач вказав свою поштову адресу.
Позивач викликався до суду шляхом направлення за вказаною позивачем адресою судових повісток, однак в судові засідання позивач не з`явився без повідомлення причин. Заяв про зміну місця знаходження, проживання під час провадження справи від позивача не надходило.
Представник позивача був повідомлений про розгляд справи належним чином, що підтверджується розпискою від 07.08.2023.
Відповідно до ст.4ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 4 ст.12ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Основними засадами (принципами) цивільного судочинства є, серед іншого, розумність строків розгляду справи судом (п. 10 ч. 3 ст. 2 ЦПК України).
Як наголошує у своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини у рішенні у справі "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
ОСОБА_1 заходів для особистої явки або явки обраного ним представника з метою участі у судовому засіданні не вжив, про наявність будь-яких перешкод, які б заважали йому реалізувати таке право впродовж усього часу розгляду справи по суті, суду не повідомив.
Отже, приймаючи до уваги, що судом вжито всіх необхідних заходів для забезпечення участі позивача в судовому засіданні, обставини неявки у судові засідання позивача, якому було відомо про місце та час судового розгляду, дають підстави стверджувати про неналежне здійснення ним своїх процесуальних прав і виконання процесуальних обов`язків.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України визначено, що суд залишає без розгляду позовну заяву, коли належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Оскільки позивач та його представник, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи повторно не з`явились в судове засідання та не повідомили про причини неявки і від них не надходило заяв про розгляд справи за їх відсутності, а їх нез`явлення перешкоджає розгляду справи, то позов слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 257, 158 ЦПК України,
у х в а л и в :
позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ТОВ "Західна агровиробнича компанія" (місце знаходження: м.Дубно пров. Центральний,1 Рівненської області, ЄДРПОУ 41099127), "ТОВ "Захід Агро" (місце знаходження: с.Тесів Рівненського району Рівненської області, код ЄДРПОУ 32843893) про повернення земельної ділянки та скасування рішення державного реєстратора залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Острозького районного суду Венгерчук А.О.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 03.11.2023 |
Номер документу | 114607164 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Венгерчук А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні