Справа № 752/25818/19
Провадження № 1-кс/752/7161/23
У Х В А Л А
12.10.2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКРО ТРЕЙДІНГ» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12019100010009739 від 18.11.2019 р.,
в с т а н о в и в:
адвокат ОСОБА_3 звернулась до Голосіївського районного суду м.Києва в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКРО ТРЕЙДІНГ» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12019100010009739 від 18.11.2019 р., що накладений відповідно до ухвали слідчого судді від 21.07.2020 р. у справі № 752/25818/19, провадження № 1-кс/752/5622/20.
В подальшому, 29.09.2023 р. адвокатом подана заява про залишення без розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що воно підлягає поверненню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до ст.26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Оскільки адвокат ОСОБА_3 , яка звернулась з клопотанням про скасування арешту з майна, не підтримала клопотання та просила залишити його без розгляду, за даних обставин слідчий суддя позбавлений можливості розглянути його, надати оцінку наявності підстав для подальшого застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Враховуючи викладене, клопотання підлягає поверненню, оскільки норми кримінального процесуального законодавства не передбачають можливості залишити клопотання про арешт майна без розгляду.
Керуючись положеннями ст.ст.170-174 КПК України,
у х в а л и в:
клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКРО ТРЕЙДІНГ» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 12019100010009739 від 18.11.2019 р., повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114621761 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні