Справа № 478/1280/23 пров.№ 2/478/271/2023
У х в а л а
І м е н е м У к р а ї н и
01 листопада 2023 року . Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визначення місця проживання дитини.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст.175,177 ЦПК України, а саме:
- не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Так, в п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду від 21.12.2007 року указано, що оскільки розгляд справи провадиться в межах заявлених вимог і на підставі поданих доказів, суди повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування. До справи не доданий висновок органу опіки та піклування відносно місця проживання дитини. Для цього позивачу необхідно звернутись до цього органу.
Позивач не виклав обставини про те, що місце проживання дитини не встановлено за згодою сторін по справі, тому що в позові тільки просить визначити місце проживання дитини з ним, та не зазначає за якою саме адресою місця проживання позивача , також ж позову не зрозуміло за якою саме адресою проживає відповідач. Немає посилання на докази цього (спору між батьками), в тому числі: чому він не звертався до служби у справах дітей в порядку передбаченому п. 72 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року зі змінами "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов`язаної із захистом прав дитини". Тому як надалі в суді для розгляду цих позовних вимог необхідно отримати висновок органу опіки і піклування з цього питання, який не буде зроблено без звернення позивача до цієї служби.
Якщо спору відносно місця проживання дитини між сторонами немає, то чому позивач вимагає встановити його в судовому порядку. А впостанові Верховного Суду від 15 січня 2020 року у справі N 200/952/18(провадження N 61-14859св19) вказано, що "Під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини участь органу опіки та піклування є обов`язковою, а позивач до заяви про визначення місця проживання дитини повинен надати висновок органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини з одним із батьків, характеристики з місця проживання, роботи позивача та відповідача , з місця навчання дитини (гуртків), медичні довідки (суд обов`язково враховує стан здоров`я і батьків, і дитини), довідки про доходи позивача та відповідача, довідки про судимість позивача та відповідача, (інші документи, які підтверджують матеріальне становище заявника), акти обстеження житлово-побутових умов, документи, що підтверджують право власності на житло" як позивача так і відповідача.
Так як зміст позову - це вказівка позивача на спосіб захисту вже порушеного права (ст. 16 ЦК України),не указаноякими діямисаме відповідачне визнає,порушує,чи оспорюєйого прававідносно місцяпроживання дитини.Не роз`ясненов чомусаме спірміж позивачемі відповідачемв ційчастині.Не вказанона спосібзахисту свогопорушеного права,який вінпросить визначитиу рішенні.
На виконання п. п. 9, 10 ч. 3ст. 175 ЦПК Українидо позовної заяви не додано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем, в порушення вимог ч. 8ст. 43 ЦПК України, документи надані до суду не всі скріплені власноручним підписом позивача з вказівкою дати такого посвідчення.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях175,177 ЦПК Україниабо не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, які зазначені в ухвалі суду, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч.3ст.185ЦПК України).
Керуючисьст. 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини , - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної на протязі десяти днів, з дня отримання цієї ухвали. Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Х.В.Іщенко
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114622789 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Іщенко Х. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні