ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"02" листопада 2023 р.справа № 300/6884/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Біньковської Н.В., розглянувши матеріали клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Вербава» про відкладення розгляду справи в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Вербава» про стягнення заборгованості в сумі 50123,52 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Вербава» про стягнення заборгованості в сумі 50123,52 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження.
На адресу суду від ТОВ «Вербава» надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, в якому відповідач зазначає, що враховуючи специфіку здійснення діяльності ТОВ «Вербава», а саме вирощування енергетичної верби та тополі, з метою забезпечення, в певному розумінні енергетичної незалежності держави, а також те, що збір урожаю проходить виключно в зимовий період (після вегетації рослин), відповідно збут продукції буде взимку, просить узгодити графік відтермінування: з січня по вересень 5000,00 грн., жовтень 5125,52 грн. Також зазначає, що має на меті досягнути мирової угоди з позивачем щодо сплати податкового боргу в сумі 50123,52 грн. та обговорити відтермінування податкової заборгованості, оскільки досудового врегулювання податковим органом не здійснювалося.
З`ясовуючи питання про наявність підстав для прийняття до розгляду поданої заяви та відповідність її вимогам ст. 167, 253 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - КАС України), суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу 1 пункту 100.1 статті 100 Податкового кодексу України розстроченням, відстроченням грошових зобов`язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов`язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов`язань або податкового боргу.
За приписами пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов`язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов`язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов`язання.
Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов`язань (податкового боргу) платників податків затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574.
Згідно частини 1 статті 190 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов`язків сторін.
Частиною 1 статті 378 КАС України передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підсумовуючи наведене, суд виснує про помилковість подання відповідачем вказаного клопотання про узгодження графіку відтермінування сплати податкового боргу саме до суду.
Також, суд зазначає, що в силу приписів частини 3 статті 190 КАС України умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін, однак така суду сторонами не надана.
Згідно частини 2 статті 167 КАС України якщо заяву подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву заявнику без розгляду.
Враховуюче наведене, суд не приймає до розгляду подане клопотання та повертає його заявнику без розгляду як очевидно безпідставне.
Крім того, суд зауважує, що розгляд вказаної справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження в строки, передбачені статтею 258 КАС України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 167, 243, 248, 254, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Вербава» про відкладення розгляду справи, - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/Біньковська Н.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114656668 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на прибуток підприємств |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Біньковська Н.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Біньковська Н.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Біньковська Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні