Справа № 307/4746/23
Провадження № 1-кс/307/768/23
УХВАЛА
про скасування арешту майна
03 листопада 2023 року м.Тячів
Слідчий суддя Тячівського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судуу порядку ч. 4ст.107КПК України(завідсутності осіб,які берутьучасть усудовому провадженніта нездійсненняфіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження) клопотання представника третьої особи, щодо майна якої вирішено питання про арешт майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 , про скасування арешту майна,
в с т а н о в и л а:
Представник третьої особи, щодо майна якої вирішено питання про арешт майна ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_4 01 листопада 2023 року звернувся до слідчого судді Тячівського районного суду Закарпатської області із клопотанням про скасування арешту майна, в якому просить скасувати арешт, накладений на підставі ухвали слідчого судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 13 жовтня 2023 року у кримінальному провадженні, внесеному доЄдиного реєстру досудових розслідувань 12 жовтня 2023 рокуза № 12023071160000718.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що ухвалою слідчого судді Тячівського районного суду від 13.10.2023р. у справі №307/4746/23 (провадження №1-кс/307/707/23) накладено арешт на тимчасово вилучене майно з метою збереження речових доказів шляхом заборони розпорядження та відчуження майном, серед іншого, на автомобіль марки «Урал», моделі «4320», номерний знак НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить ОСОБА_3 , мешканцю АДРЕСА_1 та причеп номерний знак НОМЕР_3 , власником якого є ОСОБА_5 , мешканець с. Калини Тячівського району Закарпатської області, який перебував у фактичному володінні та користуванні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_2 .
Вважає, що арешт тимчасово вилученого майна автомобіля марки «Урал», моделі «4320», номерний знак НОМЕР_1 , підлягає скасуванню повністю, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Автомобіль марки «Урал», моделі 4320, номерний знак НОМЕР_1 , на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить ОСОБА_3 .
Кримінальне провадження № 12023071160000718 від 12 жовтня 2023 року, у межах якого накладено арешт на автомобіль, зареєстровано за ч. 1 ст. 246 КК України.
Поряд з цим, постановою слідчого СВ Тячівського РВП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_7 від 20 жовтня 2023 року вказане кримінальне провадження закрито на підставі п. 2) ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку із відсутністю у діях складу кримінального правопорушення.
З огляду на викладені обставини, вважає, що є доведеним відсутність підстав та необхідності для подальшого арешту майна.
Представник третьої особи, щодо майна якого вирішується питання проарешт майна ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Слідчий СВ Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_7 в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Ураховуючи наведене, а також те, що у судове засідання представник третьої особи та слідчий не прибули і їх неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, розгляд вказаного клопотання проведено за відсутності вказаних осіб та фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Слідчий суддя дійшла висновку про задоволення вказаного клопотання з таких підстав.
Згідно ухвали слідчого судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 13 жовтня 2023 року накладено арешт на тимчасово вилучене майно, з метою збереження речових доказів, шляхом заборони відчуження та розпорядження майном, а саме на автомобіль марки «Урал», моделі «4320», номерний знак НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить ОСОБА_3 (а. с. 2, 3).
Згідно постанови слідчого СВ Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_7 від 20 жовтня 2023 року кримінальне провадження №12023071160000718 від 12 жовтня 2023 рокузакрито, на підставі п. 2) ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку з відсутністю в діях особи складу кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 КПК України прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.
За таких обставин, оскільки постанова про закриття кримінального провадження №12023071160000718 винесена слідчим, а не прокурором, питання про скасування арешту на вищезазначене майно стороною обвинувачення не було вирішено.
Ураховуючи наведене, а також те, що кримінальне провадження закрито у зв`язку з відсутністю в діях особи складу кримінального правопорушення, а накладений на майно арешт позбавляє власника права розпоряджатися ним, з метою поновлення прав власника майна, слід дійти висновку, що відпала потреба в застосуванні арешту, у зв`язку з чим слід скасувати арешт накладений на автомобіль марки «Урал», моделі «4320», номерний знак НОМЕР_1 .
Керуючись ст.. 371, 372, 376 КПК України,
п о с т а н о в и л а:
Задовольнити клопотання представника третьої особи адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту на майно.
Скасувати арешт, накладений на підставі ухвали слідчого судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 13 жовтня 2023 року на автомобіль марки «Урал», моделі «4320», номерний знак НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить ОСОБА_3 , мешканцю АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114662821 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сас Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні