Ухвала
від 25.10.2023 по справі 626/2549/23
КРАСНОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 626/2549/23

Провадження № 2/626/496/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2023 року м.Красноград

Красноградський районний суд Харківської області

у складі: головуючого судді Рибальченко І .Г.,

заучастю секретаря Скачко Т. А.,

розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Шпіньової Олени Михайлівни про забезпечення позову у цивільній справі, за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрнафтагазресурс»</a>, про розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Красноградського районного суду Харківської області перебуває цивільна справа, за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрнафтагазресурс»</a>, про розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати.

23.10.2023 року від представника позивача, адвоката Шпіньової О.М. до суду надійшла заява про забезпечення позову, в якій представник просить суд:

- заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрнафтагазресурс»</a> код ЄДРПОУ 40133562 (63343, Харківська область, Красноградський район, с.Наталине, вул.Свято-Троїцька, б.39) користуватися земельною ділянкою, а саме здійснювати орання землі, застосування добрив на ділянці, засівання землі рослинами та здійснення будь-яких ій по обробці спірної земельної ділянки з кадастровим номером 63233380500:10:000:0231.

Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Дослідивши заяву про забезпечення позову, матеріали позовної заяви у межах вирішення зазначеної заяви представника позивача, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч.1 та ч.2ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (пункти 1, 2 частини першої, частина третястатті 150 ЦПК України).

Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв`язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.

Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконанняможливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має врахувати наскільки конкретний захід, який пропонується вжити, пов`язаний з предметом позову, наскільки він співрозмірний позовній вимозі, і яким чином цей захід фактично реалізує мету його вжиття.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму ВСУ №9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову

Постановляючи ухвалу про забезпечення позову, необхідно враховувати, що прийняття такого рішення доцільне лише в разі достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Судом встановлено, що підставою для звернення до суду з вказаним позовом є розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки.

Власником земельної ділянки площею 5,95 га із кадастровим номером 63233380500:10:000:0231 є ОСОБА_1 , а орендарем вказаної земельної ділянки є ТОВ «Укрнафтагазресурс».

Звернення до суду із заявою про забезпечення позову обумовлено тим, що перебування в користуванні земельної ділянки у ТОВ «Укрнафтагазресурс», ускладнить виконання судового рішення в частині повернення земельної ділянку ОСОБА_1 , через наявність посіяної сільськогосподарської продукції.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі №381/4019/18 зазначено, що співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати внаслідок невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії. Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише в разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

У відповідності до ч.ч.1-3ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судому передбачених цим Кодексом випадках.Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Враховуючи вище викладене, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, а також враховуючи співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про необхідність застосування заходів забезпечення позову, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, а відтак заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 149-154, 157, 353 ЦПК України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Шпіньової Олени Михайлівни про забезпечення позову у цивільній справі, за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрнафтагазресурс»</a>, про розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати задовольнити.

Застосувати заходи забезпечення позову, а саме:

заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрнафтагазресурс»</a> код ЄДРПОУ 40133562 (63343, Харківська область, Красноградський район, с.Наталине, вул.Свято-Троїцька, б.39) користуватися земельною ділянкою, а саме здійснювати орання землі, застосування добрив на ділянці, засівання землі рослинами та здійснення будь-яких ій по обробці спірної земельної ділянки з кадастровим номером 63233380500:10:000:0231.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Копію ухвали направити для відома всім учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя І.Г.Рибальченко

СудКрасноградський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.10.2023
Оприлюднено07.11.2023
Номер документу114664391
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —626/2549/23

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Рішення від 13.08.2024

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 25.10.2023

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 12.10.2023

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 05.09.2023

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 28.08.2023

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні