Рішення
від 19.10.2023 по справі 607/19043/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.10.2023 Справа №607/19043/23

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Позняка В.М.,

за участю секретаря судового засідання Шимків Л.І., представника заявника Сампари Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Сампара Надія Миронівна, заінтересована особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із заявою, в якій просила встановити факт належності ОСОБА_1 наступних правовстановлюючих документів: свідоцтва НОМЕР_1 від 08 січня 1964 року про народження ОСОБА_3 ; виписки підсумкових оцінок успішності до диплому № НОМЕР_2 , виданої 20.06.1982 р., реєстраційний № НОМЕР_3 (виписки итоговых оценок успеваемости к диплому № НОМЕР_2 , выдана 20.06.1982 г., регистрационный № 10594); свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який зареєстрований Верхнерогачинским районним отдел. ЗАГС Херсонском обл., актовий запис - № 27, НОМЕР_7; трудової книжки НОМЕР_4 , виданої на особу - ОСОБА_5 .

Заява обґрунтована тим, що в свідоцтві про народження заявниці, в її дипломі та виписці підсумкових оцінок успішності до диплому, а також у трудовій книжці та свідоцтві про укладення шлюбу, по батькові заявниці російською мовою вказано як « ОСОБА_6 », а в паспорті заявниці по батькові при дублюванні російською мовою зазначено - « ОСОБА_7 ». Звернувшись до територіального органу Пенсійного фонду України, з метою встановлення відсутності перешкод в отриманні пенсії при досягненні відповідного віку, заявниці в усній формі звернуто увагу на те, що в усіх вищевказаних документах, дані в яких зазначені виключно російською мовою, без дублювання українською мовою, існує описка в по батькові, а саме: « ОСОБА_6 », яка не відповідає запису зробленому на російській мові в по батькові, який міститься в паспорті громадянина України НОМЕР_5 , що виданий Верхньорогачинським РВУМВС України в Херсонській обл. Парасочці ОСОБА_8 , та який зазначений наступним чином « ОСОБА_7 ». Таким чином, такі розбіжності у написанні по батькові заявниці перешкоджає їй реалізувати своє право на призначення пенсії. З цих підстав просить заяву задовольнити.

Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 жовтня 2023 року відкрито окреме провадження у цивільній справі та призначено судове засідання.

В судовому засіданні представник заявника заяву підтримала та просила задовольнити.

Заінтересована особа Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не забезпечила в судове засідання явку представника, хоча належним чином повідомлялася судом про час і місце судового розгляду. Попередньо подали письмові заперечення, у яких вказали, що до заяви про встановлення факту не надано доказів на підтвердження того, що вищевказані документи належать заявниці. Окрім того, з заяви ОСОБА_1 вбачається, що встановлення факту необхідне для подальшого звернення до органів ПФУ для призначення пенсії, тому пов`язане з вирішенням спору про право, а саме - права на пенсію, тому заяву необхідно залишити без розгляду.

Дослідивши докази, судом встановлено наступні обставини:

Як вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 08 січня 1964 року, « ОСОБА_3 » народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , її батьками зазначені: « ОСОБА_9 » та « ОСОБА_10 ».

20 липня 1982 року Державним комітетом Української РСР по професійно-технічній освіті ОСОБА_11 видано диплом № НОМЕР_6 , згідно якого ОСОБА_3 присвоєно кваліфікацію «телеграфіст». Дані. Зазначені у дипломі, продубльовано також російською мовою, зокрема, зазначено, що він виданий - « ОСОБА_3 ».

Згідно Виписки підсумкових оцінок до диплому № НОМЕР_2 , реєстраційний номер № НОМЕР_3 , виданої 20 липня 1982 року російською мовою (виписка итоговых оценок успеваемости к диплому № НОМЕР_2 , выдана 20.06.1982 г., регистрационный № НОМЕР_3 ), вона видана на ім`я « ОСОБА_3 ».

Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_7 від 25 червня 1983 року, « ОСОБА_3 » зареєструвала шлюб з « ОСОБА_12 », після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище « ОСОБА_13 ».

ІНФОРМАЦІЯ_2 від даного шлюбу у них народився син ОСОБА_14 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_8 , у якому батьками зазначені: « ОСОБА_4 » і « ОСОБА_15 ».

Як вбачається з копії трудової книжки серії НОМЕР_4 , вона заведена 21 липня 1982 року на « ОСОБА_5 ». На чистому аркуші даного документу перед першою його сторінкою на російській мові зазначено про те, що виправленому по батькові на ОСОБА_7 вірити згідно паспорта серії НОМЕР_5 , виданого Верхньорогачицьким РОУМВД від 28.01.2002 р., яка засвідчена печаткою «Тайга», код 21291243, з надписом по колу: Україна, Херсонська область, Верхньорогачинський район.

У паспорті громадянина України серії НОМЕР_5 , виданого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , Верхньорогачицьким РВ УМВС України в Херсонській області 30 вересня 2009 року, прізвище, ім`я та по батькові особи, якій видано паспорт, на російській мові продубльовано як « ОСОБА_15 ».

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. (ч.1 ст. 293 ЦПК України).

Відповідно до п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, наведених у п.1 постанови від 31.03.1995р. №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежать виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Для встановлення факту, що мають юридичне значення, необхідна наявність таких умов:

- факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету встановлення.

- встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право.

- заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.

- чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.

Відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, наведених у п. 12 постанови від 31.03.1995р. №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», При розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ст.273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

Таким чином, встановлено, що у свідоцтві про народження серії НОМЕР_9 , виписці підсумкових оцінок успішності до диплому № НОМЕР_2 , свідоцтві про укладення шлюбу № НОМЕР_10 та трудовій книжці НОМЕР_4 , дані в яких зазначені виключно російською мовою без дублювання українською мовою по батькові заявниці вказано « ОСОБА_6 », що не відповідає запису по батькові заявниці « ОСОБА_7 », зробленому російською мовою в паспорті серії НОМЕР_5 , виданому ОСОБА_1 .

При цьому, вказані розбіжності у документах унеможливлюють оформлення заявником своїх прав на одержання пенсії за віком.

На підставі вищенаведеного, суд вважає доведеним той факт, що саме ОСОБА_1 належать наступні документи: свідоцтво НОМЕР_1 від 08 січня 1964 року про народження ОСОБА_3 ; виписка підсумкових оцінок успішності до диплому № НОМЕР_2 , видана 20.06.1982 р., реєстраційний № НОМЕР_3 (виписка итоговых оценок успеваемости к диплому № НОМЕР_2 , выдана 20.06.1982 г., регистрационный № НОМЕР_3 ); свідоцтво про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який зареєстрований Верхнерогачинским районним отдел. ЗАГС Херсонском обл., актовий запис - № 27, НОМЕР_7; трудова книжка НОМЕР_4 , видана на особу - ОСОБА_5 .

За таких обставин, суд вважає, що заява є підставною, обґрунтованою, факт належності правовстановлюючих документів заявнику ОСОБА_1 підтверджено належними та допустимими доказами, а тому підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухвалені судом рішення у справах окремого провадження, судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

Керуючись ст.ст. 293, 294, п.6 ч.1 ст.315, ст.ст. 316, 318, 319, 352, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року з наступними змінами і доповненнями «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд, -

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Сампара Надія Миронівна, заінтересована особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 наступних правовстановлюючих документів:

-свідоцтва НОМЕР_1 від 08 січня 1964 року про народження ОСОБА_3 ;

-виписки підсумкових оцінок успішності до диплому № НОМЕР_2 , виданої 20.06.1982 р., реєстраційний № НОМЕР_3 (виписки итоговых оценок успеваемости к диплому № НОМЕР_2 , выдана 20.06.1982 г., регистрационный № НОМЕР_3 );

-свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , який зареєстрований Верхнерогачинским районним отдел. ЗАГС Херсонском обл., НОМЕР_7, актовий запис - № 27;

-трудової книжки НОМЕР_4 , виданої на особу - ОСОБА_5 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду.

Повне рішення суду виготовлено 24 жовтня 2023 року.

Реквізити учасників справи:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_11 .

Заінтересована особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, вул. Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769.

Головуючий суддяВ. М. Позняк

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення19.10.2023
Оприлюднено07.11.2023
Номер документу114666589
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України

Судовий реєстр по справі —607/19043/23

Рішення від 19.10.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 19.10.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 06.10.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні