ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" жовтня 2023 р. м. Одеса Справа № 923/120/22
Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., за участю секретаря судового засідання Толкунової М.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
про визнання договору укладеним
за участю представників учасників справи:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
10.02.2022 позивач Акціонерне товариство "Херсонобленерго" звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до відповідача Автомобільної школи Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів, в якій просить суд визнати укладеним договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 168 від 18.05.2021 в редакції, запропонованій позивачем.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 11.02.2022 позовну заяву Акціонерного товариства "Херсонобленерго" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; вирішено інші процесуальні питання.
Відповідно до пункту 1 статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", у разі неможливості здійснення правосуддя судами, розташованими на тимчасово окупованих територіях, територіальна підсудність судових справ, що розглядаються у таких судах, визначається в порядку, передбаченому частиною 7 статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Відповідно до ч.7 ст. 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об`єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв`язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіально наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду. У разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя такого повноваження воно здійснюється за розпорядженням Голови Верховного Суду. Відповідне рішення є також підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.
Так, Голова Верховного Суду розпорядженням від 18.03.2022 №11/0/9-22 змінив територіальну підсудність судових справ Господарського суду Херсонської області на Господарський суд Одеської області.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.06.2023 справу №923/120/22 передано на розгляд судді Господарського суду Одеської області Сулімовській М.Б.
Ухвалою від 20.06.2023 прийнято до провадження справу №923/120/22, ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 20.07.2023.
17.07.2023 до суду звернувся представник відповідача із клопотанням про відкладення підготовчого засідання.
Ухвалою від 20.07.2023, з урахуванням клопотання відповідача, підготовче засідання відкладено на 17.08.2023.
Ухвалою від 17.08.2023 закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання з розгляду справи по суті на 14.09.2023.
Ухвалою від 14.09.2023, з урахуванням положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, постановлено розглянути справу у розумні строки та відкладено судове засідання на 18.10.2023.
В судове засідання представники сторін не з`явились.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав.
Будь-яких заяв та клопотань від відповідача не надходило.
Таким чином, суд доходить висновку, що відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позов у встановлений судом строк.
Разом з тим, стаття 43 Господарського процесуального кодексу України зобов`язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватись процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до ч.9 ст.165 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондується із ч.2 ст.178 цього Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
З урахуванням наведеного, розгляд справи проводився за наявними матеріалами.
Відповідно до ст.233 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
В судовому засіданні 18.10.2023, на підставі ст.240 Господарського процесуального кодексу України, постановлено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство "Херсонобленерго" являється оператором системи розподілу і здійснює діяльність з розподілу електричної енергії на території Херсонської області на підставі відповідної ліцензії.
Відповідач Автомобільна школа Херсонської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів є власником технологічних електричних мереж, до яких приєднані електроустановки субспоживачів - ПАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» ХФ (контора), КА «Чародій», ТОВ «Восток», побутові споживачі.
Позивач 21.05.2021 супровідним листом №45/06-036547 направив відповідачу для розгляду та підписання два примірники проекту договору про спільне використання технологічних електричних мереж (з додатками) №168 від 18.05.2021.
27.05.2021 відповідач отримав вказаний лист позивача, проте договір про спільне використання технологічних електричних мереж не підписав, відповіді не надав.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що Автомобільна школа є власником технологічних електричних мереж, які використовуються для розподілу електричної енергії іншим споживачам. У відповідності до вимог Закону України "Про ринок електричної енергії", відповідач, як основний споживач, зобов`язаний укласти з АТ "Херсонобленерго", як оператором системи розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності якого розташовані його мережі, договір про спільне використання електричних мереж за типовою формою, затвердженою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Враховуючи, що відповідач ухиляється від підписання договору, позивач просить суд визнати договір про спільне використання технологічних електричних мереж укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов`язкової дії у відповідній редакції позивача.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 649 Цивільного кодексу України, розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору не на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, можуть бути вирішені судом у випадках, встановлених за домовленістю сторін або законом.
Статтею 187 Господарського кодексу України врегульовано, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до загальних умов укладання договорів, що породжують господарські зобов`язання, визначених ст.179 Господарського кодексу України, майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями (ч.1 ст.179 Господарського кодексу України).
Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування (ч.3 ст.179 Господарського кодексу України).
При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема: примірного договору, рекомендованого органом управління суб`єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (ч.4 ст.179 Господарського кодексу України).
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч.7 ст.179 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст.ст.626, 627 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Відповідно до статті 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст.ст.628, 629 Цивільного кодексу України).
Судом встановлено, що АТ "Херсонобленерго" є оператором системи розподілу на ринку електричної енергії, в свою чергу, Автомобільна школа Херсонської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів є власником технологічних електричних мереж, які використовуються для розподілу електричної енергії іншим споживачам.
Правову основу функціонування ринку електричної енергії становить, зокрема, Закон України "Про ринок електричної енергії".
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України "Про ринок електричної енергії", для цілей цієї статті основним споживачем вважається споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи розподілу, електричні мережі якого використовуються для розподілу електричної енергії іншим споживачам, а також для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи розподілу.
Відносини між основним споживачем та користувачами, що живляться від його мереж, та оператором системи розподілу та/або оператором системи передачі регулюються кодексом систем розподілу, кодексом системи передачі, правилами роздрібного ринку та договорами, укладеними на їх основі (ч.2 ст.49 Закону України "Про ринок електричної енергії").
Згідно з абзацом першим ч.3 ст.49 Закону України "Про ринок електричної енергії", основний споживач зобов`язаний укласти з оператором системи розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності з розподілу якого розташовані його мережі, договір про спільне використання електричних мереж за типовою формою, затвердженою Регулятором.
Відповідно до визначення, наведеного у пункті 1.1.2 ПРРЕЕ, договором про спільне використання технологічних електричних мереж є домовленість двох сторін, що встановлює зміст та регулює правовідносини між оператором системи розподілу та основним споживачем, мережі якого розташовані на території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу, під час транспортування електричної енергії технологічними електричними мережами основного споживача, що укладається за типовою формою, затвердженою Регулятором, та згідно з яким передбачається оплата вартості послуг з використання технологічних електричних мереж основного споживача, визначеної за затвердженою Регулятором методикою.
Абзацом третім п.1.2.3. ПРРЕЕ передбачено, що у разі використання оператором системи розподілу технологічних електричних мереж власника мереж, який не виконує функцій оператора системи розподілу згідно з умовами ліцензії або законодавством, для забезпечення транспортування електричної енергії електричними мережами, що не належать оператору системи розподілу, відносини між власником цих мереж та оператором системи розподілу, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 1 до цих Правил).
Власник технологічних електричних мереж (основний споживач) не має права відмовити оператору системи розподілу, на території ліцензованої діяльності якого приєднані мережі власника, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж у передбачених цими Правилами випадках (абзац четвертий п. 1.2.3. ПРРЕЕ).
Згідно з п.2.5.1. ПРРЕЕ, для забезпечення розподілу електричної енергії іншим споживачам, а також для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи розподілу електричними мережами, що не належать оператору системи розподілу, між оператором системи розподілу та споживачем та/або власником цих мереж, який не є оператором системи розподілу, укладається договір про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі Типового договору про спільне використання технологічних електричних мереж (додаток 1 до цих Правил).
Пунктом 2.5.2. ПРРЕЕ визначено, що основний споживач не має права відмовити оператору системи розподілу, на території здійснення ліцензованої діяльності з розподілу якого розташовані його мережі, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж.
Отже, укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж є обов`язковим для сторін.
Суд враховує, що 26.03.2001 між Відкритим акціонерним товариством «Херсонобленерго» в особі структурного підрозділу ХМЕМ (правонаступником якого є АТ «Херсонобленерго») та Автомобільною школою Херсонської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів було укладено Договір про постачання електричної енергії №168, що є чинним на даний час в редакції Додаткової угоди від 05.09.2009.
На момент укладення Додаткової угоди від 05.09.2009 до Договору сторони погодились під час виконання умов Договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, керуватись чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ України від 31.07.1996 №28 (втратили чинність). З 19.04.2018 набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018.
Відповідно до п.8.1 Договору, в редакції Додаткової угоди від 05.09.2009, якщо до технологічних мереж споживача приєднані електроустановки інших споживачів (субспоживачів), відносини між споживачем та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж.
Споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у Додатку №5а до даного Договору «Дані про відпуск/передачу активної електричної енергії субспоживачам», у межах договірної величини потужності та в обсягах, визначених відповідно до розділу 5 та з урахуванням умов розділу 6 цього договору (п.п.8.1.2. договору).
Наявність укладеного між позивачем та відповідачем договору про постачання електричної енергії від 26.03.2004 №168 свідчить на користь виникнення між ними майново-господарських зобов`язань, як між постачальником електроенергії за регульованим тарифом, та її споживачем, в силу яких, як-то встановлено приписами ст.ст.173-175 Господарського кодексу України, одна сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони, а інша управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Вказаний договір є чинним станом на час розгляду даної судової справи. Докази іншого у справі відсутні.
Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено наступне:
- власник електричних мереж - юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для розподілу електричної енергії, або юридична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі електричної енергії;
- основний споживач - споживач та/або власник електричних мереж, який не є оператором системи, електричні мережі якого використовуються оператором системи для транспортування електричної енергії іншим споживачам та/або для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи;
- субспоживач - споживач, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж основного споживача;
- технологічні електричні мережі - сукупність електроустановок з усією інфраструктурою, у тому числі електричні мережі, системи автоматики, захисту, управління, регулювання та зв`язку, що призначені для перетворення, транспортування та/або розподілу електричної енергії, що належать основному споживачу і використовуються для транспортування електричної енергії для власного споживання та/або субспоживачам, а також для транспортування електричної енергії в мережі оператора системи.
Як слідує з Додаткової угоди №1 від 29.08.2013 до Договору про постачання електричної енергії №168 від 26.03.2004 (Додатки №№1, 7 до Договору), до технологічних електричних мереж відповідача приєднані електроустановки субспоживачів: Дог.-286 ПАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» ХФ (контора) м. Херсон, Бериславське шосе,3; Дог.-3168 КА «Чародій», м. Херсон, Бериславське шосе, 3а, Дог.-5172 ТОВ «Восток», м. Херсон, Бериславське шосе, 3а; побутові споживачі, м. Херсон, вул.Заводська,47.
Суд звертає увагу, що визначальним для укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж є факт розподілу електричної енергії мережами, які не належать оператору системи, і укладення такого правочину не ставиться в залежність від інших умов.
При цьому, Законом України "Про ринок електричної енергії" та іншими нормативно-правовими актами України у сфері електроенергетики не передбачено для оператора системи розподілу електроенергії можливості використання технологічних електричних мереж основного споживача електроенергії (у даному випадку відповідача), з метою забезпечення транспортування електроенергії цими електричними мережами субспоживачам електричної енергії.
Отже, наявними в матеріалах справи доказами доведено, що Автомобільна школа є власником технологічних електричних мереж, які задіяні у схемі постачання та використовуються оператором системи для транспортування електричної енергії іншим споживачам (субспоживачам).
Нормою ч.3 ст.58 Закону України "Про ринок електричної енергії", а також положеннями нормативно-правових актів у сфері електроенергетики, поряд з положеннями п.8.1.1. Договору про постачання електричної енергії від 26.03.2004 №168, між позивачем та відповідачем передбачений обов`язок укласти з договір про спільне використання електричних мереж з метою забезпечення надійного та безпечного постачання електроенергії її субспоживачам.
При цьому, за приписами ч.3 ст.58 Закону України "Про ринок електричної енергії", а також згідно з положеннями Договору №168 про постачання електроенергії, споживач електроенергії зобов`язаний дотримуватися правил технічної експлуатації, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електроенергії, умов укладених договорів.
З урахуванням положень п.13 Розділу ХVII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ринок електричної енергії", за якими оператор системи розподілу є правонаступником в частині прав та обов`язків, у тому числі, пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом та із провадженням діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами за договорами на постачання електроенергії та про користування електроенергією, позивач, зокрема, як постачальник електроенергії за регульованим тарифом та як оператор системи розподілу електроенергії, має право вимагати від відповідача укладання між ними договору про спільне використання технологічних електричних мереж, власником яких є відповідач, обов`язковість укладання якого між ними, як між, відповідно, основним споживачем електроенергії та оператором системи розподілу електроенергії, передбачена Законом України "Про ринок електричної енергії" та іншими нормативно-правовими актами України у сфері електроенергетиці.
Суд констатує, що позивач є суб`єктом господарської діяльності у сфері електроенергетики, його діяльність повинна здійснюватися на договірних засадах із замовниками послуг,
З метою забезпечення постачання електроенергії споживачам - третім особам, яке можливе лише через технологічні мережі відповідача, позивач при використанні таких мереж повинен врегулювати взаємовідносини відповідним договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між позивачем та відповідачем на основі типового договору.
Відповідно до частини першої статті 74 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять до предмета доказування.
Необхідність доводити обставини, на які учасник справи посилається як на підставу своїх вимог і заперечень в господарському процесі, є складовою обов`язку сприяти всебічному, повному та об`єктивному встановленню усіх обставин справи, що передбачає, зокрема, подання належних доказів, тобто таких, що підтверджують обставини, які входять у предмет доказування у справі, з відповідним посиланням на те, які обставини цей доказ підтверджує.
При цьому, одним з основних принципів господарського судочинства є принцип змагальності.
Названий принцип полягає в тому, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається на підтвердження чи заперечення вимог.
Принцип змагальності забезпечує повноту дослідження обставин справи. Цей принцип передбачає покладання тягаря доказування на сторони. Одночасно цей принцип не передбачає обов`язку суду вважати доведеною та встановленою обставину, про яку сторона стверджує. Така обставина підлягає доказуванню таким чином, аби задовольнити, як правило, стандарт переваги більш вагомих доказів, тобто коли висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається більш вірогідним, ніж протилежний (близька за змістом правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 18.11.2019 у справі № 902/761/18, від 20.08.2020 у справі № 914/1680/18).
Судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Вимоги, як і заперечення на них, за загальним правилом обґрунтовуються певними обставинами та відповідними доказами, які підлягають дослідженню, зокрема, перевірці та аналізу. Все це має бути проаналізовано судом як у сукупності (в цілому), так і кожен доказ окремо, та відображено у судовому рішенні.
З урахуванням вказаних встановлених судом фактичних обставин та на підставі наведених правових норм, у зв`язку з ухиленням відповідача від укладення з позивачем договору про спільне використання технологічних електричних мереж, власником яких є відповідач, обов`язковість укладання якого між ними, як між, відповідно, основним споживачем електроенергії та оператором системи розподілу електроенергії, передбачена Законом України "Про ринок електричної енергії" та іншими нормативно-правовими актами України у сфері електроенергетики, позовні вимоги про визнання укладеним між сторонами даної справи договору про спільне використання технологічних електричних мереж, в редакції позивача, підлягають задоволенню в повному обсязі.
У зв`язку із задоволенням позову судовий збір, відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 73, 74, 76-80, 86, 129, 232, 233, 236 - 241 ГПК України, суд, -
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати укладеним Договір про спільне використання технологічних електричних мереж №168 від 18.05.2021, в редакції позивача:
ДОГОВІР
про спільне використання технологічних електричних мереж
м. Херсон№ 168 18.05.2021 р.
Автомобільна школа Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів що діє на підставі статуту, в особі та АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО", що здійснює діяльність на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, виданої відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.11. 2018р. №1469 (далі Оператор системи), в особі Начальника відділу з договірної роботи Бєлугін І.О., що діє на підставі довіреності, (далі - Сторони), уклали цей договір про спільне використання технологічних мереж (далі - Договір) про таке.
1.Предмет Договору
1.1.Основний споживач зобов`язується забезпечити технічну можливість доставки електричної енергії необхідного обсягу та рівня потужності (із забезпеченням якості, надійності та безперервності) власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, а Оператор системи - своєчасно сплачувати вартість послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов цього Договору.
1.2.Доставка електричної енергії забезпечується відповідно до Однолінійної схеми, який є додатком 1 до цього Договору, наданого Основним споживачем, з обов`язковим зазначенням місць встановлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії.
Основний споживач забезпечує доставку електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж, визначених Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 2 до цього Договору.
2.Обов`язки Основного споживача
2.1.Основний споживач зобов`язаний:
1)утримувати технологічні електричні мережі спільного використання у належному технічному стані, формувати електричну схему цих мереж відповідної пропускної здатності та забезпечувати технічну можливість для доставки електричної енергії до межі балансової належності електроустановок Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи;
2)забезпечувати на межі балансової належності технологічних електричних мереж підтримання параметрів якості електричної енергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, згідно з Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 309 (рівень надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів суб`єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, не може бути вищим ніж існуюча категорія надійності електропостачання Основного споживача);
3)забезпечувати виконання графіка попереджувальних ремонтів та обсягів робіт, визначених технологічними картами ремонту, збереження елементів обладнання, встановлених на території Основного споживача;
4)щомісяця до 31 дня розрахункового періоду надавати Оператору системи рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж та два примірники Акта прийому-передачі наданих послуг, який є додатком 3 до цього Договору, оформлені Основним споживачем;
5)упродовж 3 робочих днів з дня переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи повідомити про це Оператора системи;
6)забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Оператора системи до власних електричних установок для проведення технічної перевірки, контролю за рівнем споживання електричної енергії;
7)забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Оператора системи для виконання Оператором системи відключення або обмеження споживання електричної енергії суб`єктам господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача, відповідно до порядку, встановленого Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (далі - Правила роздрібного ринку), або за обґрунтованою письмовою вимогою Оператора системи припиняти чи обмежувати обсяг передачі електричної енергії;
8)своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень;
9)у разі розподілу (передачі) електричної енергії в електричні мережі інших суб`єктів господарювання забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків;
10)оперативно повідомляти Оператора системи та інших суб`єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача, про порушення, що пов`язані з перериванням електропостачання, їх причини і терміни/строки відновлення режиму електропостачання, про виведення в ремонт, а також введення в дію після ремонту технологічних електричних мереж, якими здійснюється розподіл (передача) електричної енергії;
11)забезпечувати відповідно до акта про пломбування збереження і цілісність встановлених на території (у приміщенні) Основного споживача розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр);
12)припинити надання послуг із спільного використання технологічних електричних мереж на вимогу Оператора системи;
13)не допускати безоблікове споживання електричної енергії від технологічних електричних мереж Основного споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані Оператору системи, у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Основного споживача.
3.Права Основного споживача
3.1.Основний споживач має право:
1)на отримання від Оператора системи плати за спільне використання технологічних електричних мереж, визначеної відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12 червня 2008 року № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 серпня 2008 року за № 732/15423 (із змінами) (далі - Методика обрахування плати);
2)на доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об`єктах Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, для зняття показів;
3)вимагати від Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору;
4)на припинення спільного використання технологічних електричних мереж Основного споживача у випадках та порядку, передбачених главою 6 цього Договору.
4.Обов`язки Оператора системи
4.1.Оператор системи зобов`язується:
1)здійснювати оплату за використання технологічних електричних мереж Основного споживача за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання технологічних електричних мереж Основного споживача здійснюється згідно з Порядком обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, який є додатком 5 до цього Договору;
2)забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Основного споживача до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електричної енергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електричної енергії.
5.Права Оператора системи
5.1.Оператор системи має право:
1)не сплачувати за використання технологічних електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Оператора системи;
2)на отримання від Основного споживача інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання технологічних електричних мереж Основного споживача, умов та режимів передачі електричної енергії;
3)на відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав;
4)на доступ до електроустановок, розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об`єктах Основного споживача і враховують обсяг електричної енергії, для зняття показів, та на перевірку схеми приєднання струмоприймачів Основного споживача, які беруть участь у регулюванні навантаження в електромережі, а також на перевірку працездатності установлених у Основного споживача пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі.
6.Порядок обмеження та припинення спільного використання технологічних
електричних мереж
6.1.Спільне використання технологічних електричних мереж може бути припинене або обмежене Основним споживачем:
1)без попередження у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Основного споживача на час, що не перевищує визначеного Правилами улаштування електроустановок, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 21 липня 2017 року № 476, для струмоприймачів відповідної категорії Оператора системи;
2)на виконання припису державних органів;
3)у разі відсутності резервною живлення - з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках оператора системи, Основного споживача або для приєднання нових споживачів;
4)на вимогу оператора системи у зазначені в цій вимозі терміни (строки).
7.Порядок розрахунків за спільне використання технологічних електричних мереж
7.1.Розрахунковим вважається період з 1 числа розрахункового місяця до такого самого числа наступного місяця.
7.2.Вартість послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання визначається відповідно до Порядку обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, який є додатком 6 до цього Договору, розробленому відповідно до Методики обрахування плати.
Сторони забезпечують доступ Оператора системи до розрахункових засобів обліку електричної енергії Основного споживача та інших суб`єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача, у терміни (строки), встановлені договорами про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, укладеними між Оператором системи та Основним споживачем і між Оператором системи та іншими суб`єктами господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Основного споживача.
7.3.Оплата Оператором системи послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється платіжним дорученням на підставі виставленого Основним споживачем рахунка та оформленого Акта прийому-передачі наданих послуг у десятиденний строк з дати отримання рахунка.
8.Відповідальність Сторін
8.1.У разі погіршення передбачених умовами договору про постачання електричної енергії показників якості електричної енергії з вини Основного споживача останній відшкодовує Оператору системи завдані збитки відповідно до вимог чинного законодавства.
8.2.Основний споживач мереж не несе відповідальності за порушення вимог пункту 8.1 цієї глави у разі порушення Оператором системи вимог розділу 4 цього Договору.
8.3.Основний споживач не несе матеріальної відповідальності перед Оператором системи за обмеження (припинення) розподілу (передачі) електричної енергії, яке викликане:
1) некваліфікованими діями персоналу Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передача) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи;
2)умовами обмеження або припинення постачання електричної енергії у випадках, передбачених Правилами роздрібного ринку;
3)автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Оператора системи, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;
4)діями оператора системи.
8.4.У разі невиконання обґрунтованих вимог Оператора системи щодо відключення субспоживачів Основний споживач відшкодовує завдані ним збитки іншим суб`єктам відповідно до чинного законодавства.
8.5.На підставі складеного акта про пломбування Основний споживач відповідає за збереження розташованих на його об`єктах засобів обліку, які належать Оператору системи або іншим суб`єктам господарювання, розподіл (передачу) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, а також за збереження відповідних пломб (відбитків їх тавр), установлених на розрахункових приладах обліку.
8.6.За внесення платежів, передбачених підпунктом 1 пункту 4.1 глави 4 цього Договору, з порушенням терміну (строку), визначеного додатком 5 до цього Договору, Оператор системи сплачує Основному споживачу пеню у розмірі подвійної ставки НБУ за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
9.Обставини непереборної сили
9.1.Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов`язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать:
форс-мажорні обставини-надзвичайна і непереборна за наявних умов сила, захист від якої не передбачено в проектній та іншій нормативній документації, дію якої неможливо попередити застосуванням високопрофесійної практики персоналу, дія якої може бути викликана:
винятковими погодними умовами і стихійним лихом (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув грунту);
непередбаченими ситуаціями, викликаними діями сторони, що не є стороною відповідного договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух);
умовами, регламентованими відповідними органами виконавчої влади, а також пов`язаними з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями, що перешкоджають виконанню договірних зобов`язань у цілому або частково. Термін (строк) виконання зобов`язань за цим Договором у такому разі відкладається на період дії обставин непереборної сили.
9.2.Сторона, для якої виконання зобов`язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.
9.3.Наявність обставин непереборної сили підтверджується відповідною довідкою, виданою Торгово-промисловою палатою України.
10.Строк договору
10.1.Цей Договір укладається на строк до 31.12.2021, набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього строку одна із Сторін не повідомить іншу про відмову від цього Договору або його перегляд.
10.2.Договір може бути розірвано і в інший термін (строк) за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, встановленому чинним законодавством. У разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи цей Договір втрачає чинність з моменту набуття права власності (права господарського відання).
11.Інші умови
11.1.За наявності у Сторін суміжних електроустановок межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін.
11.2.Строки проведення ремонтних робіт в електромережах Основного споживача, під час яких електроустановки Оператора системи або інших суб`єктів господарювання, розподіл (передача) електричної енергії яким забезпечує Оператор системи, будуть відключені або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Основного споживача, узгодженим з оператором системи.
11.3.Усі суперечки, що випливають з цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. У випадку, якщо їх неможливо вирішити шляхом переговорів між Сторонами, вони вирішуються в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.
11.4.Додатки до цього Договору є його невід`ємними частинами.
11.5.Сторони зобов`язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.
11.6.Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Основного споживача, другий - у Оператора системи.
Основний споживач: Автомобільна школа Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
Додаток № 1 до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж №168 від 18.05.2021
Однолінійна схема
Автошкола, учбовий корпус, м. Херсон. Бериславське шосе, 3
Оператор системи: АТ Херсонобленерго Начальник відділу з договірної роботи
Додаток №2 до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж від 18.05.2021р. №168
Акт
розмежування балансової належності електромереж
та експлуатаційної відповідальності сторін
Основний споживач: Автомобільна школа Херсонської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів в особі директора
(підприємство електромереж)
Оператор системи розподілу в особі начальника відділу з договірної роботи АТ "Херсонобленерго" Бєлугіна І.О. цим актом установили:
1. Балансова належність електромереж та установок:
Оператора системи: 1) Будівельна частина та все електрообладнання ТП-602; КЛ-6.0 кВ від РУ-6.0 кВ ТП-602 до з`єднувальної муфти в сторону ТП-605; 2) КЛ-6.0 кВ від РУ-6.0 кВ ТП-270 до з`єднувальної муфти в сторону ТП-605; Основний споживача: 1) Будівельна частина та все електрообладнання ТП-605; КЛ-6.0 кВ від з`єднувальної муфти зі сторони ТП-602 до РУ-6кВ ТП-605; 2) КЛ-6.0 кВ від з`єднувальної муфти зі сторони ТП-270 до РУ-6.0 кВ ТП-605, ел. лічильник та усе ел.обладнання що знаходиться на балансі споживача.
2. Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок установлюється 1) на кабельних наконечниках кабелю живлення у з`єднувальній муфті зі сторони ТП-602; 2) на кабельних наконечниках кабелю живлення у з`єднувальній муфті зі сторони ТП-270;
3. Оператор системи несе відповідальність за 1) Будівельну частину та все електрообладнання ТП-602; КЛ-6.0 кВ від РУ-6.0 кВ ТП-602 до з`єднувальної муфти в сторону ТП-605; 2) КЛ-6.0 кВ від РУ-6.0 кВ ТП-270 до з`єднувальної муфти в сторону ТП-605;
4. Основний споживач несе відповідальність за 1) Будівельну частину та все електрообладнання ТП-605; КЛ-6.0 кВ від з`єднувальної муфти зі сторони ТП-602 до РУ-6кВ ТП-605; 2) КЛ-6.0 кВ від з`єднувальної муфти зі сторони ТП-270 до РУ-6.0 кВ ТП-605, ел. лічильник та усе ел. обладнання що знаходиться на балансі споживача.
Основний споживач: Автомобільна школа Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
Додаток 3
до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж
від" 18 " 05 2021 р. № 168
Акт
прийому-здачі наданих послуг
АТ Херсонобленерго" (надалі - Користувач), в особі начальника відділу з договірної роботи Бєлугіна І.О. що діє на підставі довіреності, та
Основний споживач надав, а Користувач прийняв надану послугу з передачі електричної енергії власними технологічними електричними мережами у відповідності з Договором спільне використання технологічних електричних мереж № від р. Загальна вартість наданих послуг складає
Акт складено та підписано у двох примірниках, по одному для кожної із сторін, кожен екземпляр має одинакову юридичну силу.
Основний споживач: Автомобільна школа Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
Додаток 5
до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж
від « 18» 05 2021 № 168
Порядок обрахування плати
за спільне використання технологічних електричних мереж
1.Розрахунок плати за послуги з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та доставки електричної енергії (плати Користувача за спільне використання технологічних електричних мереж) здійснюється відповідно до вимог Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за №732/15423 (із змінами) (далі - Методика).
2.Код послуги згідно з ДК 016:2010:68.20.12 Послуги щодо оренди та експлуатування власної чи взятої у лізинг нежитлової нерухомості.
3.Основний споживач має вести окремий бухгалтерський облік витрат, пов`язаних з утриманням та експлуатацією технологічних електричних мереж спільного використання.
4. Витрати Основного споживача визначаються щодо тих електричних мереж, які використовуються Основним споживачем спільно з Користувачем та зазначені у Однолінійній схемі, яка є додатком 1 до Договору.
5.Загальна сума обґрунтованих витрат Основного споживача на утримання (експлуатацію та обслуговування) технологічних електричних мереж спільного користування визначається за статтями витрат, перелік яких наведений у Кошторисі витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору.
6.Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору складається та підписується Основним споживачем у трьох примірниках - по одному для кожної Сторони та один для територіального підрозділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (ТП НКРЕКП).
7.Щороку Основний споживач подає на погодження до ТП НКРЕКП (м. Херсон, вул. Університетська, 132А) Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору з розшифровкою усіх статей витрат.
8.У разі обґрунтованих змін статей витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, наслідком яких є зміна суми витрат за кошторисом більше ніж на 5%, складу (конфігурації) електричних мереж, топології однолінійних схем, що відбулися протягом року, Основний споживач зобов`язаний подати на погодження зміни до Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору.
9.Для узгодження кошторису витрат Основний споживач надає ТП НКРЕКП матеріали відповідно до п. 2.4 Методики.
10.Погоджений ТП НКРЕКП Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання (та/або зміни до нього), подається Користувачу Основним споживачем протягом 30 календарних днів від дати погодження безпосередньо або поштовим зв`язком (рекомендованим листом з повідомленням про вручення).
11.Кошторис витрат діє протягом одного року від дати його подання Основним споживачем Користувачу. Якщо впродовж цього року Основним споживачем не поданий Користувачу новий погоджений кошторис витрат на наступний рік, відшкодування витрат Користувачем Основному споживачу припиняється.
12.У разі використання технологічних електричних мереж Основного споживача, електроустановки якого приєднані на напрузі 0,4 кВ і нижче, об`єм обладнання технологічних електричних мереж спільного використання менше однієї умовної одиниці або якщо елементи цих технологічних електричних мереж спільного використання не враховані в системі умовних одиниць Методики, плата за спільне використання (без ПДВ) технологічних електричних мереж визначається за річним обсягом передачі електричної енергії мережами спільного використання, згідно з Довідкою щодо витрат на утримання технологічних електричних мереж власника мереж, що використовується замість Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору.
13.ТП НКРЕКП перевіряє розрахунок об`єму умовних одиниць та співвідношення граничного рівня витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання з відповідною сумою витрат Основного споживача за кошторисом. У разі, якщо сума витрат за кошторисом перевищує граничний рівень витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, кошторис погоджується на рівні витрат, визначених за об`ємом умовних одиниць електроустановок Основного споживача, та нормативу витрат на умовну одиницю, які склались за результатами діяльності Користувача.
14.Плата за спільне використання (без ПДВ) технологічних електричних мереж розраховується як добуток значення загальної величини витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання на частку від ділення між обсягами віддачі електричної енергії з технологічних електричних мереж спільного використання до обсягу надходження в мережі спільного використання. Обсяги надходження електричної енергії в технологічні електричні мережі Основного споживача та обсяги електричної енергії, які передаються Основним споживачем технологічними електричними мережами спільного використання в мережі Користувача та/або споживача (споживачів) Користувача (обсяги віддачі електричної енергії) визначаються відповідно до умов договорів про розподіл електричної енергії, укладених з Основним споживачем та споживачем (споживачами) Користувача. Зазначені обсяги погоджуються Сторонами у Довідці про обсяги переданої електричної енергії, який є додатком 4 до Договору. Сума частини обґрунтованих витрат, що підлягає відшкодуванню Користувачем у розрахунковому році та відповідно сума щомісячних відшкодувань Користувача зазначаються у пунктах 9,10 Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору.
15.Зміни до договору, що стосуються його ціни (вартості послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання у розрахунковому періоді кожного наступного року), оформлюються сторонами шляхом переукладення на наступний розрахунковий рік Довідки про обсяги переданої електричної енергії, який є додатком 4 до Договору, Розрахунку умовних одиниць технологічних електричних мереж спільного використання та перелік елементів технологічних електричних мереж Основного споживача, який є додатком 7 до Договору та Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору, погодженого ТП НКРЕКП.
16.У разі надання Основним споживачем узгоджених зі структурним підрозділом НКРЕКП змін до діючого Кошторису витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання, який є додатком 6 до Договору, відшкодування витрат на утримання технологічних електричних мереж спільного використання із врахуванням вказаних змін здійснюється з 01 числа наступного календарного місяця від дати подання їх Основним споживачем Користувачу.
17.Вартість послуг Основного споживача з утримання технологічних електричних мереж спільного використання за Договором, яка підлягає до сплати Користувачем у розрахунковому періоді та визначена у відповідності до цього додатку зазначається в Акті прийому-передачі наданих послуг, який складається за формою Додатку 3 до Договору. Підставою для оплати послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання є отримання Користувачем у термін, визначений п. 2.4. Договору, підписаного з боку Основного споживача рахунку на оплату послуг та підписання Сторонами Акту прийому-передачі наданих послуг, складеного Основним споживачем за формою Додатку З до Договору.
18.Сторони домовилися складати Акт прийому-передачі наданих послуг за формою Додатка З до Договору та проводити розрахунки один раз на місяць. Основний споживач бере на себе зобов`язання у розрахунковому періоді надавати підписані зі свого боку: рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж у розрахунковому періоді та Акт прийому-передачі наданих послуг, а також податкову накладну у порядку, визначеному чинним законодавством України.
19.Оплата Користувачем послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється, за умови погодження Основним споживачем територіальним підрозділом НКРЕКП Додатку 6 до Договору, платіжним дорученням на підставі виставленого Основним споживачем рахунка та оформленого Сторонами Акту прийому- передачі наданих послуг за формою Додатка 3 протягом 30 календарних днів з дати складання Акта прийому-передачі наданих послуг.
Основний споживач: Автомобільна школа Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів
3. Стягнути з Автомобільної школи Херсонської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів (код ЄДРПОУ 22740878, 73000, м. Херсон, Бериславське шосе, буд. 3) на користь Акціонерного товариства "Херсонобленерго" (код ЄДРПОУ 05396638, 73000, м. Херсон, вул. Пестеля, буд. 5) - 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн. 00 коп. судового збору.
Суддя М.Б. Сулімовська
Згідно з ч.1, 2 ст.241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення у порядку, передбаченому ст.257 ГПК України
Повне рішення підписано 06 листопада 2023 р. у зв`язку з технічними питаннями, які виникли під час внесення тексту рішення до КП "ДСС".
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2023 |
Оприлюднено | 07.11.2023 |
Номер документу | 114678371 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Сулімовська М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні