ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"06" листопада 2023 р.м. Одеса № 916/4740/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви вх. № 5305/23 від 30.10.2023 Товариства з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг» (вул. вул. Рюміна, 16, м. Миколаїв, 54029) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ультрастар» (Чаплинське шосе, 7, м. Каховка (з), Херсонська обл., 74800) про стягнення 1773619,88 грн,
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ультрастар», в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти в розмірі 1773619,88 грн, з яких: 648534,37 грн основного боргу; 202427,83 грн інфляційних втрат; 372041,79 грн 30% річних; 550615,89 грн пені.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину порушення відповідачем умов укладеного між сторонами дилерського договору від 22.11.2021 № 70 в частині здійснення повної та своєчасної оплати вартості поставленого позивачем товару.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п.2); зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (3).
За змістом ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частинами 4 та 5 статті 91 ГПК України передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч.1 ст.81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Частиною 2 статті 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг», суд встановив, що її подано без додержання вимог ст. 162, 164 ГПК України, оскільки:
- позовна заява не містить відомостей щодо наявності або відсутності електронного кабінету у позивача, між цим, згідно з відповіддю від 06.11.2023 № 243805 на запит про отримання інформації про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, позивач не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;
- позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, заявленої до стягнення з відповідача;
- у позовній заяві позивач посилається на обставину здійснення поставки товару, зокрема, 14.02.2022 на суму 331696,00 грн згідно з видатковою накладною № 238, разом з цим, належним чином засвідченої копії цієї видаткової накладної позивач до позовної заяви не долучив.
З урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг» на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 91, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг» за вх. № 5305/23 від 30.10.2023 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:
- відомостей щодо наявності або відсутності зареєстрованого у Товариства з обмеженою відповідальністю «Владам-Юг» електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;
- обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, заявленої до стягнення з відповідача;
- належним чином засвідченої копії видаткової накладної № 238, згідно з якою позивачем 14.02.2022 здійснено поставку товару відповідачу на суму 331696,00 грн.
У разі неможливості подання доказів, надати суду письмові пояснення із зазначенням причин.
3. Звернути увагу позивача, що згідно з ст. 6 ГПК України позивач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 06.11.2023 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 07.11.2023 |
Номер документу | 114678468 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні