Ухвала
від 24.10.2023 по справі 340/8791/23
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 жовтня 2023 року м. Кропивницький Справа № 340/8791/23

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кравчук О.В, розглянувши матеріали

позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 )

до Управління Державного архітектурного будівельного контролю міської ради міста Кропивницького (код ЄДРПОУ 40131214; адреса: вул. Велика Перспективна, 41, кімн. 429, м. Кропивницький, 25022)

про визнання дій протиправними та скасування постанови,

У С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом, в якому просить суд:

-визнати дії посадових осіб управління Державного архітектурного - будівельного контролю міської ради міста Кропивницького у винесені постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №24 від 4 травня 20232 року незаконними та протиправними;

-скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №24 від 4 травня 2022 року винесену В.О. начальником управління Державного архітектурного - будівельного контролю міської ради міста Кропивницького Костюкової Олени Віталіївни.

Згідно із пунктом 5 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

При цьому Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків (частина третя статті 122 КАС України).

Водночас, суд зауважує, що до даних правовідносин підлягає до застосування загальний строк звернення до суду визначений частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, ОСОБА_1 оскаржує постанову від 04 травня 2022 року.

Тобто, позивачем пропущений шестимісячний строк для звернення до суду.

Воднораз, позивач вважає, що ним не пропущено строк звернення до суду, оскільки про оскаржувану постанову йому стало відомо лише 16 жовтня 2023 року, з моменту отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.

Дослідивши доводи, зазначені позивачем щодо дотримання строків звернення до суду, суддя зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся із позовною заявою 19 жовтня 2023 року, тобто через 1,5 роки з моменту винесення оскаржуваної постанови, оскільки йому невідомо було про її наявність.

Воднораз, відповідно до наданих позивачем скриншотів із месенджера «Вайбер» датованими 28 квітня 2022 року, позивачу направлялось повідомлення про час, місце та предмет розгляду адміністративної справи, за результатом якої винесено оскаржену ним постанову. Однак, позивач лише зазначив, що він знаходиться за кордоном і не являється власником нежитлового приміщення.

Воднораз, позивач був обізнаний про наслідки, які можуть настати за результатом розгляду адміністративної справи, однак не проявив зацікавленості в отриманні примірника постанови.

Так само, позивач не надав суду доказів свого перебування за межами України протягом перебігу строку, відведеного для оскарження постанови.

Статтею 44 КАС України передбачено обов`язок учасників справи добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, зокрема виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Положеннями КАС України чітко окреслено характер процесуальної поведінки, який зобов`язує учасника справи діяти сумлінно, тобто проявляти добросовісне ставлення до наявних у нього прав і здійснювати їх реалізацію таким чином, щоб забезпечити неухильне та своєчасне виконання своїх обов`язків, встановлених законом, упродовж визначених для цього строків.

Суддя вважає, що наведені позивачем обставини не змінюють для позивача початку перебігу строку для оскарження спірної постанови.

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Враховуючи викладені обставини, суд вбачає наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для подання обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду з зазначенням підстав для поновлення строку та доказів на їх обґрунтування.

Позивачу слід подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з зазначенням підстав для його поновлення та відповідних доказів на обгрунтування таких підстав.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Позивачу протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху - усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду мотивованої заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Копію цієї ухвали надіслати (вручити) особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду О.В. КРАВЧУК

Дата ухвалення рішення24.10.2023
Оприлюднено08.11.2023
Номер документу114695430
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання дій протиправними та скасування постанови

Судовий реєстр по справі —340/8791/23

Ухвала від 24.11.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. КРАВЧУК

Ухвала від 24.10.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. КРАВЧУК

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні