Справа № 275/1504/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 листопада 2023 року смт. Брусилів
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Миколайчук П.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Брусилівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в особі представника адвоката Булави Р.Г. звернулася до суду з заявою про встановлення факту смерті ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Волноваха, Донецької області, Україна.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя приходить до наступних висновків.
Пункт 1 статті 6Конвенціїпрозахист правлюдиниіосновоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. У такій формі в цьому пункті втілено «право на суд», одним з аспектів якого є право доступу, тобто право на порушення провадження в суді за цивільним позовом. Однак, практика Європейського Суду з прав людини свідчить, що це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності позовних заяв.
У рішенні від14грудня2011року№19-рп/2011КонституційнийСудУкраїни встановив, що конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов`язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).
Відповідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з п. 63.5 ст.63 ПК України всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, визначеному цим Кодексом.
За нормою абзацу 1 та 2 п.63.6 ст.63 ПК України облік платників податків у контролюючих органах здійснюється за податковими номерами, порядок визначення яких встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Так, за п. 1 розділу II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 року №822 із змінами, (в подальшому - Положення №822), облік фізичних осіб - платників податків ведеться у Державному реєстрі за реєстраційними номерами облікової картки платників податків.
Разом з тим, згідно із абзацом 3 п.63.6 ст.63, абзацом 6 п.70.1 ст.70 ЦК України та п.1 розділу II Положення №822 облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім`ям, по батькові (за наявності), серією та/або номером діючого паспорта громадянина України без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків (до паспортів громадянина України з числа зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта).
З аналізу в сукупності норм п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України та наведених вище норм податкового законодавства України випливає логічний висновок про те, що позивач у позовній заяві зазначає номер і серію паспорта лише в тому випадку, коли він через релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та має відповідну відмітку в паспорті громадянина України.
З заяви ОСОБА_1 вбачається, що замість реєстраційного номеру облікової картки платника податків зазначено серію і номер паспорта громадянина України: НОМЕР_1 .
Доказів на те, що ОСОБА_1 відмовилася від зазначеного реєстраційного номеру облікової картки платника податків та має відповідну відмітку контролюючого органу в паспорті громадянина України, нею не надано.
Таким чином, позивачем не дотримано вимог норм п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України в частині зазначення у заяві її реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Відтак, з урахуванням вищезазначеного, заявник повинен вірно вказати ідентифікаційний код заявника або вказати законні підстави зазначення номеру і серії паспорта.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити)
З огляду на вищезазначене, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення зазначених недоліків заяви у десятиденний строк.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Брусилівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України - залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити заявнику, що якщо недоліки заяви не буде усунено в строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженнюв апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана 06.11.2023.
Суддя Миколайчук П.В.
Суд | Брусилівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114707609 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Брусилівський районний суд Житомирської області
Миколайчук П. В.