01.11.2023 Справа № 363/4841/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 листопада 2023 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лукач О.П.,
за участю секретаря Петрова Б.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в місті Вишгороді у загальному позовному провадженні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Димерської селищної ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом,
ВСТАНОВИВ:
5 вересня 2023 року до Вишгородського районного суду Київської області, за підписом представника позивача адвоката Купрієнка В.С., надійшла позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Димерської селищної ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачів ОСОБА_3 , а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачів ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвами про смерть.
У відповідності до заповіту, який був складений та посвідчений 7 грудня 2019 року секретарем Козаровицької сільської ради Вишгородського району Київської області та зареєстрований в реєстрі за №12, ОСОБА_4 (Заповідач), на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження, а саме: усі свої права та обов`язки які можуть належати їй в майбутньому, та усе інше своє майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (Спадкоємці) в рівних частинах, тобто по частці кожній.
Після смерті матері позивачів залишилось спадкове майно, а саме:
житловий будинок з відповідними господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ;
земельна ділянка площею 0.1829 га, кадастровий номер: 3221883601:20:135:0153, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарський будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (належала Заповідачу на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ №357732, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії
V скликання від 09.06.2006;
земельна ділянка площею 0.3000 га, кадастровий номер: 3221883601:19:234:0151, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н., с. Козаровичі, (належала Заповідачу на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ №357733, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11,2 сесії V скликання від 09.06.2006.
Керуючись частиною першою статті 1270 та статтею 1269 ЦК України. позивачами було подано до приватного нотаріуса Вишгородського нотаріального округу Київської області Шостака О.А., заяву про прийняття спадщини.
Вже після спливу шестимісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини, позивачами було подано до нотаріуса заяву про видачу Свідоцтва про право на спадщину за заповітом на належне майно померлої.
23 серпня 2023 року приватним нотаріусом було видано позивачам Свідоцтва про право на спадщину за заповітом по частки на вищевказані земельні ділянки. При цьому, 22 серпня 2023 року позивачі отримали від приватного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Київської області Шостака О.А. лист-роз`яснення за №272/02-14, в якому було зазначено, що оскільки право власності на житловий будинок з відповідними господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 за померлою ОСОБА_4 не зареєстровано, правовстановлюючі документи на нього відсутні. нотаріус не може видати на нього свідоцтва про право на спадщину.
Позивачі по справі вступили у фактичне володіння та управління будинком, користуються ним, господарськими будівлями та присадибною земельною ділянкою, проте не можуть отримати в нотаріальні конторі свідоцтво про успадкування будинку, так як їх мати при житті не виготовила технічний паспорт на будинок і не отримала свідоцтва про право власності на нього.
Дана обставина змушує позивачів звертатись до суду з позовом до Димерської селищної ради про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , а саме, про визнання за кожною з позивачів права власності на частки житлового будинку з відповідними господарськими будівлям та спорудами, що розташований за адресою:
АДРЕСА_1 .
Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 11 вересня
2023 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання
1 листопада 2023 року о 14:00.
Також, вказаною ухвалою, за клопотанням представника позивача, витребувано у приватного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Київської області Шостака О.А. належним чином завірену копію спадкової справи №50/2022, що була заведена після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
26 вересня 2023 року, засобами поштового зв`язку, до суду надійшло клопотання представника відповідача селищного голови В.Підкруганного про проведення розгляду справи за відсутності представника Димерської селищної ради на підставі наявних в матеріалах справи доказів, проти задоволення позову не заперечує.
3 жовтня 2023 року до суду надійшли витребувані, ухвалою суду від 11 вересня
2023 року, документи.
У призначене підготовче засідання учасники провадження не з`явились, при цьому
1 листопада 2023 року, до суду від представника позивача адвоката Купрієнка В.С. про розгляд справи у його відсутності, у зв`язку із визнанням відповідачем позову просить ухвалити рішення у підготовчому судовому засіданні.
Вирішуючи питання про можливість розгляду справи у відсутності учасників провадження, суд враховує заяву представника позивача та клопотання відповідача про визнання ними позовних вимог.
Оскільки учасники провадження у судове засідання не з`явилися, на підставі частини другої статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до частин третьої та четвертої статті 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно із частиною четвертою статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Таким чином, ЦПК України допускає ухвалення рішення в підготовчому засіданні в правовідносинах, що виникли між сторонами.
Відповідно до абз. 6 пункту 11 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення в цивільній справі», у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.
Відповідно до частини першої статті 82 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Оскільки відповідачем позов визнано, а визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, у суду наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову в підготовчому засіданні.
Перешкод для здійснення розгляду справи у підготовчому засіданні та вирішення справи і ухвалення судового рішення за наявними матеріалами, судом не встановлено.
Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до частини першої статті 16 ЦК України та статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно із статтею 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (стаття 12 ЦПК України).
Судом встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 є доньками ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 14-15).
29 січня 1976 року ОСОБА_5 уклала шлюб з ОСОБА_7 та змінила, у зв`язку з цим, своє прізвище на « ОСОБА_8 » (а.с. 16).
19 вересня 1986 року ОСОБА_6 уклала шлюб з ОСОБА_9 та змінила, у зв`язку з цим, своє прізвище на « ОСОБА_10 »
(а.с. 16).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачів ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 12 березня
1979 року, виданим Козаровецькою сільською радою Вишгородського району (а.с.20).
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір позивачів ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 21 липня 2022 року, виданим Виконавчим комітетом Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області (а.с.21).
Відповідно до заповіту від 7 грудня 2019 року за № 12, посвідченого секретарем Козаровицької сільської ради Вишгородського району Київської області Чиж І.О., ОСОБА_4 на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: усі свої права та обов`язки, якій їй належать на момент складення цього заповіту, а також ті права та обов`язки, які можуть належати їй в майбутньому, та усе інше майно, де б воно не було і з чого воно б не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що за законом вона матиме право, заповіла ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в рівних частках
(по частці кожній) (а.с. 22).
Як вбачається із вказаного заповіту станом на день смерті заповідача даний заповіт не змінено та не скасовано.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на належне їй майно, зокрема на:
земельну ділянку площею 0.1829 га, кадастровий номер: 3221883601:20:135:0153, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарський будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (належала Заповідачу на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ №357732, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії
V скликання від 09.06.2006;
земельну ділянку площею 0.3000 га, кадастровий номер: 3221883601:19:234:0151, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н., с. Козаровичі, (належала Заповідачу на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯИ №357733, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11,2 сесії V скликання від 09.06.2006;
житловий будинок з відповідними господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно виписки з погосподарської книги №1 на 2021-2026 роки від 20 червня
2023 року №376/09-41, виданої Димерською селищною радою Вишгородського району Київської області, АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_3 , адреса домогосподарства АДРЕСА_1 , П.І.Б. голови домогосподарства записаного першим ОСОБА_4 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 33).
Відповідно до будинкової книги власником житлового будинку в селі Козаровичі Києво-Святошинського району записано ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину виданого Вишгородської нотаріальною конторою 6 жовтня
1979 року №3421 (а.с. 34-37).
Як вбачається з довідки №138 виданої КП «Вишгородське Бюро Технічної інвентаризації» 8 лютого 2023 року на запит приватного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Шостака О.А. №270/02-14 від 19 листопада 2022 року, право власності на об`єкт нерухомого майна (житловий будинок), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 1 січня 2013 року за померлою ОСОБА_4 чи іншою особою не зареєстровано (а.с. 32).
Факт перейменування вулиці в селі Козаровичі з «Комсомольської» на «Київська» підтверджується також рішенням шостої сесії сьомого скликання Козаровицької сільської ради Вишгородського району Київської області (а.с. 27).
Відповідно до технічного паспорту на будинок садибного типу з погосподарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 , виготовленого 24 січня 2023 року, суб`єктом господарювання КП «Вишгородське бюро технічної інвентаризації», загальна площа вказаного будинку
89,1 м.кв., житлова площа 56,0 м.кв., допоміжна (підсобна) площа 28,2 м.кв., літні неопалювальні приміщення 4,9 м.кв., з відповідними господарськими будівлями та спорудами (сараї «В, Д, Є, З», погріб «під В», убиральня «Е», навіс «И», гараж «І», альтанка «Ї», літній душ «Й», огорожа «№1, №2», колонка питна «№4») (а.с. 38-43).
Згідно звіту про незалежну оцінку нерухомості з метою визначення ринкової вартості виконаного ФОП ОСОБА_11 30 серпня 2023 року ринкова вартість житлового будинку з господарськими будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , без ПДВ становить
397386 гривень (а.с. 44-58).
Згідно витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №72680491 від 19 листопада 2022 року до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 приватним нотаріусом Шостаком О.А. заведено спадкову справу №50/2022 (а.с 23).
Відповідно до довідки №121/02-14 виданої 12 червня 2023 року приватним нотаріусом Вишгородського районного нотаріального округу Київської області
Шостаком О.А. спадкоємцями до майна померлої, ОСОБА_12 , за заповітом є:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 24).
23 серпня 2023 року приватним нотаріусом Шостаком О.А. видано ОСОБА_1 свідоцтва про право на спадщину за заповітом, що зареєстровані в реєстрі за №1242 та №1244, а саме на частину земельної ділянки площею 0,1829 га, кадастровий номер 3221883601:20:135:0152, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала померлій на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ №351132, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії V скликання від 9 червня 2006 року) та земельної ділянки площею 0,3000 га, кадастровий номер 3221883601:19:234:0151, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Козаровичі, яка належала померлій на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ №357733, виданого Управлінням земельних ресурсів і Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії V скликання від 9 червня
2006 року) (а.с. 28,29).
Також, 23 серпня 2023 року приватним нотаріусом Шостаком О.А. видано ОСОБА_2 свідоцтва про право на спадщину за заповітом, що зареєстровані в реєстрі за №1246 та №1248, а саме на частину земельної ділянки площею 0,1829 га, кадастровий номер 3221883601:20:135:0152, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала померлій на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ №351132, виданого Управлінням земельних ресурсів у Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії V скликання від 9 червня 2006 року) та земельної ділянки площею 0,3000 га, кадастровий номер 3221883601:19:234:0151, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Козаровичі, яка належала померлій на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ №357733, виданого Управлінням земельних ресурсів і Вишгородському районі Київської області (на підставі рішення Козаровицької сільської ради №11, 2 сесії V скликання від 9 червня
2006 року) (а.с. 30,31).
З витребуваної судом копії спадкової справи №50/2022, заведеної приватним нотаріусом Вишгородського районного нотаріального округу Київської області О.Шостаком після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , убачається, що із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса 19 листопада 2022 року звернулася донька померлої ОСОБА_1 та ІНФОРМАЦІЯ_3 - ОСОБА_2 (а.с. 90, 120).
Згідно довідки №675 від 9 листопада 2022 року, виданої Димерською селищною радою Вишгородського району Київської області, ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , на момент смерті постійно проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . На день смерті в даному будинку вона була зареєстрована та проживала одна. Заповіт від імені гр. ОСОБА_4 Козаровицької сільською радою посвідчувався 7 грудня 2019 року, зареєстровано в реєстрі за №12. Станом на день смерті заповідача даний заповіт не змінено та не скасовано (а.с. 96).
Як вбачається із листа роз`яснення приватного нотаріуса Вишгородського районного нотаріального округу Шостака О.А. №272/02-14 від 22 серпня 2023 року оскільки право власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за померлою ОСОБА_4 не зареєстровано, правовстановлювальні документи на нього відсутні. нотаріус не може видати на нього свідоцтва про право на спадщину. В листі також роз`яснено право вирішити питання спадкування зазначеного вище житлового будинку шляхом подання до суду позову про визнання права власності на нього в порядку спадкування (а.с. 26, 113).
Так, відповідно до статей 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до статей 1218, 1220, 1221 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу). Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно із частиною першою статті 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті (частина перша статті 1223 ЦК України).
Статтею 1223 ЦК України передбачено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Згідно із частиною третьою статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, він не відмовився від неї.
Як встановлено судом спадкоємцями майна після смерті ОСОБА_4 є доньки спадкодавця (позивачі у справі) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Судом встановлено, що позивачі виконали усі умови, передбачені законом, для прийняття спадщини і отримання свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно житловий будинок АДРЕСА_1 , але вони позбавлені права отримати свідоцтво про право на спадщину у встановленому законом порядку через причини, які від них не залежать.
Так, умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.
Судом встановлено, що спадкодавець, ОСОБА_4 , за життя була власником житлового будинку АДРЕСА_1 . За іншими особами право власності на вказаний об`єкт нерухомості не зареєстровано та ніким не оспорюється.
Відповідно до частини першої статті 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно до нотаріуса, який відповідно до вимог статті 68 Закону України «Про нотаріат» при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва та склад спадкового майна.
Згідно із пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику в справах про спадкування» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відсутність правовстановлюючих документів на ім`я спадкодавця є перешкодою в оформленні позивачами своїх спадкових прав у нотаріальному порядку, зокрема шляхом отримання у нотаріуса свідоцтв про право на спадщину. Однак, це не позбавляє їх права захищати свої спадкові права у суді.
Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом (стаття 41 Конституції України).
Відповідно до частини першої статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно із статтею 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Відповідно до статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Згідно роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» від 16.05.2013 №24-753/0/4-13, визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
Таким чином, враховуючи, що позивачі є спадкоємцями після смерті матері ОСОБА_4 , якій належав житловий будинок АДРЕСА_1 , та за відсутності правовстановлюючих документів на зазначене нерухоме майно у позивачів немає іншої можливості, а ніж у судовому порядку встановити своє право на спадщину, яке у них виникло у зв`язку із смертю ОСОБА_4 , суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а відтак наявні правові підстави визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_1 право власності на вказаний об`єкт нерухомості в порядку спадкування за заповітом.
Керуючись статтею 41 Конституції України, статтями 12161218, 1220, 1222, 1223, 1233, 1234, 1247, 1251, 1261, 12681270, 1297, 1298 ЦК України, статтями 10, 13, 76-84, 206, 259, 263-265, 354 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Димерської селищної ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на частини житлового будинку з відповідними господарськими будівлям та спорудами, що розташований за адресою:
АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Визнати за ОСОБА_2 право власності на частини житлового будинку з відповідними господарськими будівлям та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення суду складено 7 листопада 2023 року.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт серії НОМЕР_5 , адреса реєстрації та фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 ;
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , паспорт серії НОМЕР_7 , адреса реєстрації та фактичного місця проживання: АДРЕСА_3 ;
Відповідач: Димерська селищна рада, ЄДРПОУ 04359488, юридична адреса: 07330, Київська обл., Вишгородський р-н, смт. Димер, вул. Соборна, 19.
Суддя О.П. Лукач
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114708154 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Лукач О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні