Справа № 539/5092/23
Провадження № 2/539/1162/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2023 року м.Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Алтухова О.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Лубенської міської ради Лубенської об`єднаної територіальної громади Лубенського району Полтавської області, третя особа Друга лубенська державна нотаріальна контора про визнання права власності на житловий будинок та господарські споруди у порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
02.11.2023 представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Юхимович С.А. подано до суду вищевказаний позов.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до ч. 2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач ОСОБА_1 та її адвокат Юхимович С.А. не вказали відомості про наявність кабінету в електронному суді відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року, що набрав чинності 18 жовтня 2023 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Під час вирішення питання щодо відкриття провадження в справі, було виявлено, що позовна заява не у повній мірі відповідає наведеним вище вимогам та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
У позовній заяві, яка подана представницею позивачки, не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у учасників справи.
Представниця позивачки є адвокатом, що вбачається з поданих до позовної заяви копії ордеру на надання правничої (правової) допомоги та копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Проте представниця як особа, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, - не зареєструвала його; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету не повідомила; не заявила про обставини, що суперечать її релігійним переконанням шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Наведені вище недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Отже позовна заява не в повній мірі відповідає вимогам 175 ЦПК України та підлягає залишення буз руху для надання можливості позивачці та/або її представниці усунути недоліки.
На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 175, 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лубенської міської ради Лубенської об`єднаної територіальної громади Лубенського району Полтавської області, третя особа Друга лубенська державна нотаріальна контора про визнання права власності на житловий будинок та господарські споруди у порядку спадкування - залишити без руху і надати позивачеві термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Запропонувати позивачці та її представниці протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду, а саме:
- подати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та інших учасників справи;
- представниці позивачки зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Роз`яснити представниці позивачки адвокату Юхимович С.А., що у відповідності до ч. 6 ст. 14, ч. 7 ст. 43 адвокати реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку, та мають можливість ознайомитися з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків, вказаних в ухвалі, шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду О.С. Алтухова
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114708697 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Алтухова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні