07.11.2023 Справа № 696/800/23
1-кп/696/98/23
УХВАЛА
про здійснення дистанційного судового провадження
07 листопада 2023 року суддя Кам`янського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , розглянувши питання про здійснення дистанційного судового провадження у справі за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України, -
встановив:
У провадженні Кам`янського районного суду Черкаської області знаходиться кримінальна справа за обвинувальним актом у кримінальному провадженні № 12022250350000044 від 17 січня 2022 року відносно ОСОБА_2 за ознаками вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України.
07 листопада 2023 року від захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_3 надійшло до суду клопотання щодо здійснення дистанційного судового провадження шляхом проведення судового засідання посправі, призначеного на 14:00 год. 07 листопада 2023 року, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн-сервісу відеозв`язку «EasyCon».
Питання проведення судового засідання у кримінальному провадженні в режимі відеоконференції регулюється ст. 336 КПК України.
Так, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження (п. 4 ч. 1 ст. 336 КПК України). Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (ч. 2 ст. 336 КПК України).
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан. В умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені (ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
У випадках, коли положення КПК України не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України (ч. 6 ст. 9 цього Кодексу).
До загальних засад кримінального провадження віднесені, серед іншого, забезпечення права на свободу та особисту недоторканність, змагальність сторін та диспозитивність, доступ до правосуддя.
Якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можливо допускати участь такого учасника в режимі відеоконференції за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних (п. 10 рекомендацій Ради Суддів України від 02 березня 2022 року щодо роботи судів в умовах воєнного стану, п. 7 листа Верховного Суду № 1/0/2-22 від 03 березня 2022 року «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану»).
Враховуючи наведене, з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за можливе задовольнити клопотання та ухвалити рішення щодо здійснення дистанційного судового провадження з розгляду справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції із захисником ОСОБА_3 з використанням його власних технічних засобів поза приміщенням суду. Керуючись ст.ст. 336, 369, 532 КПК України, -
постановив:
Клопотання захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_3 про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції з використанням системи «Easyсon» задовольнити.
Забезпечити участь захисника ОСОБА_3 у судовому засіданні, призначеному на 14:00 год. 07 листопада 2023 року, по кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України, в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, поза межами приміщення суду, за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EasyCon» через особистий кабінет захисника ОСОБА_3 .
Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження.
Роз`яснити захиснику обвинуваченого адвокату ОСОБА_3 , що за змістом процесуального закону ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали суду направити заявнику для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114709280 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Білопольська Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні