Ухвала
від 07.11.2023 по справі 462/8572/23
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/8572/23

УХВАЛА

07 листопада 2023 рокусуддя Залізничного районного суду м. Львова Пилип`юк Г. М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. При поданні позову позивачем визначено підсудність за ч.3 ст. 28 Цивільно-процесуального кодексу, а саме за місцем заподіяння шкоди. При викладі обставин справи у позові, позивачем зазначено, що 08.07.2020 року приблизно о 14 год. 00 хв. на автодорозі Західний обхід м. Львова, що в с.Підрясне,вул.Європейська,11Яворівського районуЛьвівської області відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля марки "Opel Vivaro" під керуванням водія ОСОБА_2 та мотоцикла марки "Yamaha" під керуванням ОСОБА_1 11.07.2023 року ухвалою Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_2 звільнено від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності. Отже, місцем заподіяння шкоди позивачем зазначено АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч. 1ст.187ЦПК України суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.

Вирішуючи питання про можливість прийняття справи до розгляду Залізничним районним судом м. Львова, суддя виходить з наступного.

Право на доступ до суду реалізується на підставах і в порядку, встановлених законом. Учасники справи зобов`язані діяти в межах відповідних судових процедур. Зазначені процедури спрямовані на дотримання оптимального балансу між правом особи на судовий захист і принципами юридичної визначеності, ефективності й оперативності судового процесу.

Підсудність - це розподіл підвідомчих загальним судам цивільних справ між різними судами першої інстанції залежно від роду (характеру) справ, що підлягають розгляду, і від території, на яку поширюється юрисдикція того чи іншого суду.

Територіальна підсудність (юрисдикція) - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, яким з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Статтею 28 ЦПК України визначено вичерпний перелік справ, які віднесені до альтернативної підсудності, тобто за вибором позивача.

Як вбачається із ч. 3 ст.28ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем зазначено місце завдання шкоди АДРЕСА_1 , що територіально не належить до підсудності Залізничного районного суду м. Львова.

Адреса проживання позивача, згідно позовної заяви, АДРЕСА_2 , адреса рєстраціїї відповідача, АДРЕСА_3 , що є територією Шевченківського району м. Львова.

З огляду на наведене, зважаючи на те, що місцем заподіяння шкоди згідно позовної заяви є територія Яворівського району Львівської області, позивач та відповідач, згідно позовної заяви, проживають на території Шевченківського району м. Львова, суд вважає необхідним скерувати справу за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова, що також не буде порушувати вимог і альтернативної підсудності.

Так, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України).

Стаття 32 ЦПК Українипередбачає, що спори між судами про підсудність не допускаються.

Враховуючи наведене, дана справа не підсудна Залізничному районному суду м. Львова, а тому справа має бути направлена на розгляд до Шевченківського районного суду м. Львова.

Керуючись ст. 27, 30-32 ЦПК України,

постановив:

справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, передати на розгляд Шевченківського районного суду м. Львова(м. Львів, вул. Січових Стрільців, 12).

Роз`яснити учасникам справи, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвала, як така, що постановлена поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя/підпис/

З оригіналом згідно:

Суддя: Пилип`юк Г. М.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.11.2023
Оприлюднено09.11.2023
Номер документу114718219
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

Судовий реєстр по справі —462/8572/23

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Свірідова В. В.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Свірідова В. В.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Свірідова В. В.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Свірідова В. В.

Ухвала від 28.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Свірідова В. В.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Пилип'юк Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні