ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"06" листопада 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1359/23
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Підприємства з іноземним капіталом "Індраяні Оверсіз" (м.Київ)
до ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ" (м.Астана, Республіка Казахстан)
про стягнення 249 457,03 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
Підприємство з іноземним капіталом "Індраяні Оверсіз" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом в якому просить стягнути з ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ" 249 457,03 доларів США, з яких: 157 118,00 доларів США основного боргу, 31 423,60 доларів США пені, 8755,56 доларів США 3% річних та 52 159,87 доларів США інфляційних втрат, а також судових витрат.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за контрактом №041120 від 04.11.2020.
Ухвалою суду від 16.10.2023 позовну заяву Підприємства з іноземним капіталом "Індраяні Оверсіз" (вх.1474/23 від 10.10.2023) залишено без руху на підставі ст.162, 174, 234 ГПК України.
01.11.2023 на адресу суду надійшла заява про усунення недоліків, до якої додано докази доплати судового збору в сумі 45 611,48грн, а також документи на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги позивача (Специфікації, накладні, рахунки, платіжні документи), тобто позивачем усунено допущені недоліки.
Враховуючи усунення позивачем недоліків, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху, судом приймається до розгляду подана позивачем позовна заява.
Відповідно до ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Згідно з п.4 ч.2 ст.176 ГПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
За вказаних обставин, розглянувши позовні матеріали, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позов подано до іноземної особи, а саме до ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ", яка знаходиться за адресою: 01000, Республіка Казахстан, м.Нур-Султан (м.Астана), вул. Силети 30, офіс 05.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди розглядають будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках: якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
Згідно з ст.7 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Стаття 367 Господарського процесуального кодексу України визначає, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном, тобто повідомлення у належній формі іноземних учасників судового процесу про час і місце розгляду справи, регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (далі - Конвенція від 15.11.1965), яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 №2052-ІІІ, із заявами та застереженнями. Королівством Іспанія також ратифіковано дану Конвенцію від 15.11.1965.
Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома (стаття 1 Конвенції від 15.11.1965).
Згідно з статтею 3 Конвенції від 15.11.1965 орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відповідно до частини 2 пункту b) статті 15 Конвенції від 15.11.1965 кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Відповідно до абзаців 3, 4 пункту 2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 25.03.2010 №604/5/47), документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи. Це окремо визначається судом України у дорученні.
Враховуючи, що Республіка Казахстан являється підписантом Конвенції від 15.11.1965 про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965, суд дійшов висновку, що про розгляд даної справи відповідача ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ" належить повідомляти в порядку, передбаченому зазначеною Конвенцією. Отже, судові документи підлягають надісланню до Центрального органу запитуваної Держави - Республіка Казахстан (Департамент забезпечення діяльності судів при Верховному Суді Республіки Казахстан (Адміністрація Верховного Суду Республіки Казахстан) Республіка Казахстан, 010000 м. Астана, вул. Д. Кунаєва, 39, e-mail: 707-0169@sud.kz, Контактна особа: Гаухар Егенбердієва, Головний консультант відділу міжнародних відносин) для їх подальшого вручення відповідачу у справі. При цьому документи, що підлягають згідно з дорученням Господарського суду Житомирської області, слід складати та вручати в нотаріально засвідченому перекладі на казахську мову.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, зокрема, у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 229 Господарський процесуальний кодекс України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Керуючись ст. 120, ч. 2 ст. 169, ст. 176, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазькою конвенцію 1965 року), суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "30" квітня 2024 р. о 14:10. (у разі неотримання відповідачем до вказаної дати ухвали суду, то резервними датами судового засідання слід визначити: 23.05.2024 о 14:10; 04.09.2024 о 14:10). Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 731.
4. Зобов`язати позивача на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах здійснити переклад на казахську мову позовної заяви (вх.1474/23 від 10.10.2023), ухвали про відкриття провадження у справі №906/1359/23 від 07.11.2023, прохання про вручення, підтвердження про вручення та короткий виклад документів, що підлягають врученню (судовий та позасудовий документи). Нотаріально посвідчити переклад вказаних документів 2 примірники прохання, позовної заяви та ухвали суду від 07.11.2023, і 2 примірники інших документів (підтвердження про вручення та короткий виклад документів, що підлягають врученню) надати до канцелярії господарського суду в строк до 11.12.2023 для подальшого скерування відповідному органу Республіки Казахстан.
5. Після надходження від позивача вищезазначених документів надіслати їх безпосередньо до компетентного органу Республіки Казахстан (Департаменту забезпечення діяльності судів при Верховному Суді Республіки Казахстан (Адміністрація Верховного Суду Республіки Казахстан) Республіка Казахстан (010000 м. Астана, вул. Д. Кунаєва, 39).
Міжнародну кореспонденцію відправити до Республіки Казахстан рекомендованою з повідомленням про вручення кореспонденцією.
При цьому зазначити, що кожен документ більше одного аркуша має бути пронумерований та прошитий, скріплений печаткою суду. Кожен документ має бути складений в двох примірниках та прошитий разом із перекладом, завіреним нотаріально.
Витрати, пов`язані з перекладом документів, необхідних для оформлення судом прохання про вручення судових документів за кордоном відповідачам - нерезидентам, та нотаріальне їх посвідчення покласти на позивача - Підприємство з іноземним капіталом "Індраяні Оверсіз".
6. Позивачу надати господарському суду:
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;
- у разі здійснення часткового чи повного розрахунку по заявленій сумі боргу - надати відповідні докази (банківські виписки, платіжні доручення, тощо з відмітками банку про проведення платежів);
- довідку станом на час судового засідання про стан заборгованості відповідача перед позивачем по заявленій сумі боргу;
- відповідь на відзив - у строк 5 днів з дня отримання відзиву.
7. Відповідачу надати господарському суду:
- письмовий відзив на позовну заяву, при наявності заперечень, обґрунтувати його документально з посиланням на закон - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;
- у разі здійснення часткового чи повного розрахунку по заявленій сумі боргу - надати відповідні докази (банківські виписки, платіжні доручення, тощо з відмітками банку про проведення платежів);
- всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
8. Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України.
9. Зупинити провадження у справі №906/1359/23 за позовом Підприємства з іноземним капіталом "Індраяні Оверсіз" до ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ" про стягнення 249 457,03 доларів США до 30.04.2024, у зв`язку із зверненням господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного органу іноземної держави.
Рекомендувати учасникам судового процесу:
- приймати участь у підготовчому/судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку ст. 197 ГПК України (за умови наявності у суді відповідної технічної можливості на дату їх проведення);
- надавати процесуальні документи до суду через підсистему "Електронний суд": https://id.court.gov.ua/; офіційну електронну адресу суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua;
- вказувати у процесуальних документах актуальні електронні адреси, в тому числі своїх представників, а також актуальні мобільні номери телефонів та найбільш зручний месенджер;
- подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання ( ст. ст. 169, 170 ГПК України).
Звернути увагу суб`єктів, визначених у ч. 6 ст. 6 ГПК України, на необхідності виконання обов`язку зареєструвати офіційну електронну адресу в ЄСІТС.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 07.11.2023 та підлягає оскарженню окремо від рішення суду в частині зупинення провадження у справі.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: ://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Суддя Кравець С.Г.
Друк:
1 - в справу,
2 - позивачу за адресою: (ЄДРПОУ 25398535) (03164, м.Київ, вул. Академіка Єфремова, б.8А, оф.55) (рек.);
3- для відповідача - ТОО "АСТАНАСЕРВИСПРОДУКТ" ( 01000, Республіка Казахстан, м.Нур-Султан (м.Астана), вул. Силети 30, офіс 05) через компетентний орган Республіки Казахстан - Департамент забезпечення діяльності судів при Верховному Суді Республіки Казахстан (Адміністрація Верховного Суду Республіки Казахстан) Республіка Казахстан (010000 м. Астана, вул. Д. Кунаєва, 39)- (після здійснення перекладу).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 10.11.2023 |
Номер документу | 114720026 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні