ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" вересня 2023 р. м. Київ Справа №911/2704/22
Суддя: Грабець С.Ю.
Секретар судового засідання: Передрій І.В.
Суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Білоцерківвода
до житлово-будівельного кооперативу Космос
про стягнення заборгованості,
за участю представників:
позивача: не з`явився;
відповідача: не з`явився,
ВСТАНОВИВ:
21 грудня 2022 року на адресу Господарського суду Київської області надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Білоцерківвода» (далі позивач) до житлово-будівельного кооперативу «Космос» (далі відповідач) про стягнення заборгованості.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення відповідачем умов договору №11065 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 01.07.2013 року, згідно з якими позивач зобов`язувався надати відповідачу послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (далі послуги), а відповідач зобов`язувався їх прийняти і оплатити.
Відповідач послуги, отримані в період з липня 2022 року до листопада 2022 року, оплатив частково.
Вважаючи, що його права порушені, позивач звернувся до суду, просив стягнути з відповідача 28 865,60 грн. основного боргу, 119,15 грн. трьох процентів річних, 679,02 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції.
Ухвалою суду від 26.12.2022 року відкрите провадження у справі, підготовче засідання призначене на 18 січня 2023 року.
Підготовче засідання відкладено на 01 березня 2023 року, про що постановлена ухвала суду від 10.01.2023 року.
Представник позивача в підготовчому засіданні заявлені вимоги підтримав, вважав їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Представник відповідача у засіданні проти задоволення позову не заперечувала, просила суд відкласти підготовче засідання.
Представник позивача проти задоволення вищевказаного клопотання не заперечував.
Ухвалою суду від 01.03.2023 року строк підготовчого провадження продовжений на тридцять днів, підготовче засідання відкладене на 05 квітня 2023 року.
Представники позивача та відповідача в засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Ухвалою суду від 05.04.2023 року підготовче засідання відкладене на 10 травня 2023 року.
Представники позивача та відповідача в засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Згідно з ч. 2 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Господарського процесуального кодексу України, ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Частиною 3 ст. 9 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що інформація щодо суду, який розглядає справу, учасників справи та предмета позову, дати надходження позовної заяви (скарги) або будь-якої іншої заяви або клопотання у справі, у тому числі особи, яка подала таку заяву, вжитих заходів забезпечення позову та (або) доказів, стадії розгляду справи, місця, дати і часу судового засідання, руху справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
01 червня 2023 року судом на сайті Судової влади України розміщене оголошення про виклик до суду позивача та відповідача в справі №911/2704/22 у засідання, призначене на 07 червня 2023 року.
Ухвалою суду від 10.05.2023 року закрите підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду по суті на 07 червня 2023 року.
Представники позивача та відповідача в засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Ухвалою суду від 07.06.2023 року судове засідання відкладене на 05 липня 2023 року, явка представників учасників справи в судове засідання визнана обов`язковою.
29 червня 2023 року судом на сайті Судової влади України розміщене оголошення про виклик до суду позивача та відповідача в справі №911/2704/22 у засідання, призначене на 05 липня 2023 року.
У судовому засіданні представник позивача просив відкласти розгляд справи.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Судове засідання відкладене на 09 серпня 2023 року, про що постановлена ухвала суду.
11 липня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області від представника позивача надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи, яке підлягало задоволенню судом.
Представник відповідача в судовому засіданні заявила клопотання про відкладення розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Судове засідання відкладене на 15 вересня 2023 року, про що постановлена ухвала суду.
07 вересня 2023 року судом на сайті Судової влади України розміщене оголошення про виклик до суду позивача в справі №911/2704/22 у засідання, призначене на 15 вересня 2023 року.
11 вересня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області від представника позивача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи доказів оплати відповідачем позивачу судового збору в повному обсязі.
Представники позивача та відповідача в судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§§ 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року в справі "Смірнова проти України").
Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Всі ці обставини враховуються судом при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
У зв`язку із введенням воєнного стану, з метою дотримання принципів змагальності та рівності сторін, а також необхідністю встановлення дійсних обставин справи, розгляд справи по суті закінчився 15 вересня 2023 року.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність, вірогідність кожного доказу окремо, а також взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
01 липня 2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю Білоцерківвода (далі позивач) та житлово-будівельним кооперативом «Космос» (далі відповідач) був укладений договір №11065 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення (далі договір), згідно з умовами якого позивач зобов`язувався надати відповідачу послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (далі послуги), а відповідач зобов`язувався їх своєчасно і в повному обсязі оплатити.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що відповідач послуги, отримані в період з липня 2022 року до листопада 2022 року, оплатив частково.
Вважаючи, що його права порушені, позивач звернувся до суду, просив стягнути з відповідача 28 865,60 грн. основного боргу, 119,15 грн. трьох процентів річних, 679,02 грн. суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Відповідно до ч. 2 цієї ж статті, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Представник відповідача проти боргу перед позивачем не заперечувала.
Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України встановлено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема,з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Частиною 1 ст. 181 Господарського кодексу України встановлено, що господарський договір укладається в порядку, встановленому Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями (ч. 1 ст. 179 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства.
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2 цієї ж статті).
Згідно з ч. 3 цієї ж статті, при укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Відповідно до ч. 4 цієї ж статті, умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов`язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 цього Кодексу, а у разі їх відсутності - в договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.
Частиною 5 цієї ж статті встановлено, що ціна у господарському договорі визначається в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. За згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.
Відповідно до ч. 7 ст. 181 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно з ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.
Договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди (ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно з ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 ст. 903 Цивільного кодексу України встановлено, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з п. 2.1 договору, вартість наданих послуг визначається за встановленими тарифами.
Відповідно до п. 2.2 договору, тарифи на момент укладення договору становлять:
- для споживачів 1 категорії (населення): водопостачання 2,38 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ); водовідведення 3,37 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ);
-для споживачів 2 категорії (інші): водопостачання 3,00 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ); водовідведення 4,075 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ);
-для споживачів 3 категорії (бюджетні установи): водопостачання 2,50 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ); водовідведення 3,625 грн. за 1 м3 (крім того 20% ПДВ).
Пунктом 2.3 договору встановлено, що розрахунок вартості послуг виконується на підставі нормативного розрахунку, поданого відповідачем. Розрахунок вартості послуг після його підписання сторонами є невід`ємною частиною цього договору (додаток № 2). Загальний розмір плати за надані послуги згідно нормативів (норм) споживання на момент укладення цього договору становить 65 794,77 гривень (в тому числі 20% ПДВ складає 10 965,795 грн.) на рік, у тому числі за: централізоване постачання холодної води (у тому числі холодної води для приготування гарячої) 27 146,280 гривень (в тому числі 20% ПДВ складає 4 524,380 грн.) за 9 505 м3.; централізоване водовідведення (у тому числі стічні води, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, та здійснення поливально-мийних робіт, у разі їх наявності) 38 648,49 гривень (в тому числі 20% ПДВ складає 6 441,415 грн.) за 9 548 м3.
Згідно з п. 3.1 договору, кількість холодної води, що постачається позивачем на об`єкти відповідача, визначається за показниками приладів обліку, встановлених на межі балансової належності мереж відповідача та позивача, опломбованих і зареєстрованих позивачем.
Відповідно до п. 3.2 договору, зняття показників приладів обліку здійснюється представником позивача в присутності відповідача або самим відповідачем щомісячно з 5 по 25 поточного місяця. Позивач перевіряє правильність зняття відповідачем показників засобів обліку води та надання ним відомостей про обсяги скинутих стічних вод (в разі зняття та надання відомостей відповідачем).
Згідно з п. 3.10 договору, у разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг відповідач зобов`язаний у 5-ти денний термін з дня отримання рахунку, надати позивачу обґрунтовані документи для врегулювання розрахунків. У випадку невиконання цієї умови рахунки позивача вважаються прийнятими до оплати.
Пунктом 4.1 договору встановлено, що надані за даним договором послуги, оплачуються відповідачем щомісячно на підставі виписаного позивачем рахунку. Рахунок за надані послуги виписується позивачем, як правило, один раз на місяць і в ньому зазначається період надання послуг, що відповідає місяцю, на який припадає дата останнього зняття показників приладів обліку. Розрахунковим періодом, за який виписується рахунок, є період між попереднім та останнім зняттям показників приладів обліку.
Згідно з п. 4.2 договору, за погодженням сторін, надані позивачем послуги відповідач може оплачувати із застосуванням авансової системи оплати спожитих послуг. В такому випадку, рахунок на авансовий платіж виписується позивачем до 10-го числа розрахункового місяця. Сума авансового платежу не може перевищує 50% вартості послуг отриманих у попередньому місяці. Позивач виписує відповідачу рахунок на оплату спожитих послуг із врахуванням сум сплаченого авансового платежу у даному розрахунковому періоді до 25-го числа поточного місяця.
Відповідно до п. 4.3 договору, термін оплати рахунків за надані послуги (рахунків на авансовий платіж) - протягом 5-ти банківських з дати отримання відповідачем рахунків.
Пунктом 4.5 договору встановлено, що у разі наявності заборгованості відповідача за надані послуги, позивач зараховує отримані кошти на її погашення у порядку календарної черговості виникнення заборгованості, навіть якщо в платіжному документі відповідача буде зазначено будь-який інший період, за який проводиться оплата.
Згідно з п. 5.5.1 договору, відповідач зобов`язаний оплачувати послуги, згідно отриманих від позивача рахунків та здійснювати інші платежі у строки і на умовах, передбачених цим договором.
Відповідно до п. 12.1 договору, даний договір набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє до „31 грудня 2013 р.
Пунктом 12.2 договору встановлено, що договір вважається переукладеним на наступний календарний рік на таких же умовах, якщо за один місяць до його припинення жодна із сторін не заявить про закінчення строку його дії.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем відповідачу були надані рахунки: №11065 на оплату послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення згідно договору №11065 від 01.07.2013 року за липень 2022 р., на суму 8 109,60 грн.; серпень 2022 р., на суму 7 626,00 грн.; вересень 2022 р., на суму 6 844,80 грн.; жовтень 2022 р., на суму 7 402,80 грн., та листопад 2022 р., на суму 6 807,60 грн., копії яких долучені до матеріалів справи.
Суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України, господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.
11 липня 2023 року на адресу Господарського суду Київської області від представника позивача надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи, а саме картки рахунку 361, за період з 01.12.2022 року до 10.07.2023 року, з якої вбачається, що в період з 27.12.2022 року до 02.03.2023 року відповідач сплатив основний борг позивачу в повному обсязі, а 11 вересня 2023 року надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи доказів оплати судового збору відповідачем у повному обсязі.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Так, провадження у справі в частині стягнення основного боргу в сумі 28 865,60 грн. підлягає закриттю судом.
Крім стягнення основного боргу, позивач просив суд стягнути з відповідача три проценти річних у розмірі 119,15 грн. та суму, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, у розмірі 679,02 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні проти стягнення трьох процентів річних та суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, заперечувала.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Так, сплата трьох процентів річних від простроченої суми є способом захисту майнового права та інтересу кредитора шляхом отримання від боржника компенсації (плати) за користування ним коштами, належними до сплати кредиторові.
Оскільки відповідач був зобов`язаний оплатити надані позивачем послуги протягом п`яти банківських днів з дати отримання відповідачем рахунків, тому послуги, надані згідно з рахунком:
- за липень 2022 року, - відповідач повинен був оплатити до 08.08.2022 року включно;
-за серпень 2022 року, - відповідач повинен був оплатити до 09.09.2022 року включно;
-за вересень 2022 року, - відповідач повинен був оплатити до 10.10.2022 року включно;
-за жовтень 2022 року, - відповідач повинен був оплатити до 09.11.2022 року включно;
- за листопад 2022 року, - відповідач повинен був оплатити до 07.12.2022 року включно.
Як встановлено судом, відповідач надані позивачем послуги оплатив частково.
Три проценти річних за послуги, надані згідно з рахунком за липень 2022 року, враховуючи період заборгованості з 09.08.2022 року до 12.12.2022 року (126 днів), від суми 184,40 грн. становлять 1,91 грн.;
- за послуги, надані згідно з рахунком за серпень 2022 року, враховуючи період заборгованості з 10.09.2022 року до 12.12.2022 року (94 дні), від суми 7 626,00 грн. становлять 58,92 грн.;
- за послуги, надані згідно з рахунком за вересень 2022 року, враховуючи період заборгованості з 11.10.2022 року до 12.12.2022 року (63 дні), від суми 6 844,80 грн. становлять 35,44 грн.;
- за послуги, надані згідно з рахунком за жовтень 2022 року, враховуючи період заборгованості з 10.11.2022 року до 12.12.2022 року (33 дні), від суми 7 402,80 грн. становлять 20,08 грн.;
- за послуги, надані згідно з рахунком за листопад 2022 року, враховуючи період заборгованості з 08.12.2022 року до 12.12.2022 року (05 днів), від суми 6 807,60 грн. становлять 2,80 грн.,
а разом 119,15 грн., які підлягають стягненню.
Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України, виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті. Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожний період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання.
Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж повинен бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений Державною службою статистики України, за період прострочення, починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому повинен бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що індекс розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому за місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо оплату заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без враховування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням цього місяця.
Сума, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції, за послуги, надані згідно з рахунком за липень 2022 року, враховуючи індекси інфляції: у серпні 2022 року 101,1%; вересні 101,9%; жовтні 102,5%; листопаді 100,7%, від суми заборгованості 184,40 грн., складає 11,68 грн.;
-за послуги, надані згідно з рахунком за серпень 2022 року, враховуючи індекси інфляції у вересні 2022 року 101,9%; жовтні 102,5%; листопаді 100,7%, від суми заборгованості 7 626,00 грн., складає 394,92 грн.;
-за послуги, надані згідно з рахунком за вересень 2022 року, враховуючи індекси інфляції у жовтні 2022 року 102,5%; листопаді 100,7%, від суми заборгованості 6 844,80 грн., складає 220,23 грн.;
- за послуги, надані згідно з рахунком за жовтень 2022 року, враховуючи індекс інфляції у листопаді 2022 року 100,7%, від суми заборгованості 7 402,80 грн., складає 51,82 грн.,
а разом 678,65 грн. (за розрахунком суду), які підлягають стягненню.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 124 Конституції України, ч. 1 ст. 173, ч. 1 ст. 174, ч. 1 ст. 179, ч. ч. 1, 2, 3, 4, 5 ст. 180, ч. ч. 1, 7 ст. 181, ч. 1 ст. 193, ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України, ч. 1 ст. 526, ч. 2 ст. 625, ч. 1 ст. 626, ч. 1 ст. 628, ст. 629, ч. 1 ст. 632, ч. 1 ст. 638, ч. 1 ст. 901, ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 3, ч. ч. 1, 2 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ст. 7, ч. ч. 1, 3 ст. 9, ч. ч. 1, 2, 4 ст. 11, ст. 12, ст. 13, ст. ст. 14 - 15, ст. 18, ч. 2 ст. 120, ч. 1 ст. 123, ч. 9 ст. 129, ч. ч. 1, 2 ст. 222, ст. 223, п. 2 ч. 1 ст. 231, ч. 3 ст. 232, ст. 233, ст. 236, ст. 237, ст. 238 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі 911/2704/22 в частині стягнення основного боргу в сумі 28 865,60 грн.
Задовільнити частково позов товариства з обмеженою відповідальністю Білоцерківвода до житлово-будівельного кооперативу Космос про стягнення заборгованості.
Стягнути з житлово-будівельного кооперативу Космос (09100, Київська область, місто Біла Церква, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 34, ідентифікаційний код 24216779) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Білоцерківвода (09109, Київська область, місто Біла Церква, вулиця Сухоярська, будинок 14, ідентифікаційний код 38010130) 119,15 грн. (сто дев`ятнадцять грн. 15 коп.) трьох процентів річних; 678,65 грн. (шістсот сімдесят вісім грн. 65 коп.) суми, на яку збільшилась заборгованість з урахуванням індексу інфляції.
Відмовити в іншій частині позову.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення складений 07.11.2023 року.
Суддя С. Грабець
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2023 |
Оприлюднено | 09.11.2023 |
Номер документу | 114722420 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Грабець С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні