Рішення
від 24.10.2023 по справі 911/2300/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2023 р. м. Київ Справа № 911/2300/23

Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія», Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житло сервіс», Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка

про стягнення 39311,88 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житло сервіс» про стягнення 26065,20 грн. заборгованості, 1093,84 грн. 3% річних, 7619,26 грн. інфляційних нарахувань та 4533,58 грн. пені, всього 39311,88 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач всупереч п. 1 ч. 3 ст. 58 Закону України «Про ринок електричної енергії», п. 5.5.5. ПРРЕЕ, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 р. № 312, а також умов укладеного між позивачем та відповідачем договору № 420067707 про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг не здійснив оплату за спожиту електричну енергію, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість у сумі 26065,20 грн. Враховуючи наявну заборгованість відповідача, позивачем на підставі Додатку № 3 до договору нараховано 1093,84 грн. 3 % річних, 7619,26 грн. інфляційних нарахувань та 4533,58 грн. пені.

Ухвалою господарського суду Київської області від 22.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі; розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи; запропоновано відповідачу протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду: заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін; відзив на позов з документальним обґрунтуванням його висновків.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідно до частини п`ятої статті 252 ГПК України сторонами до суду не подано.

Відповідач не скористався правом, наданим статтею 165 ГПК України, та відзив до суду не надіслав, хоча про розгляд справи відповідач був належним чином повідомлений відповідно до пункту 3 частини шостої статті 242 ГПК України, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0600040830640.

Відповідно до частини другої статті 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» є електропостачальником, який отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, що підтверджується постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 429 від 14.06.2018 і, відповідно, є постачальником універсальної послуги.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону України «Про ринок електричної енергії постачальник універсальних послуг» здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах договору постачання універсальних послуг. Договір про постачання універсальних послуг є публічним договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового договору, форма якого затверджується Регулятором. Постачальник універсальних послуг розміщує договір постачання універсальних послуг на своєму офіційному веб-сайті.

Відповідно до пункту 1.2.8 глави 1.2 розділу І Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ), постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який є публічним договором приєднання та зміст якого визначається постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил), та укладається в установленому цими Правилами порядку. Постачальник універсальної послуги не може відмовити побутовому споживачу, малому непобутовому споживачу або іншому споживачу, який відповідно до законодавства має право на отримання універсальних послуг, електроустановки якого розташовані на території діяльності постачальника універсальної послуги, в укладенні такого договору за умови наявності у споживача чинного договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

Пунктом 1.2.15 глави 1.2 розділу І ПРРЕЕ визначено, що укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил.

Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку).

За визначенням частини 1 статті 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно з частинами 1, 2, 3, 5 статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).

Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом.

Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов`язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.

Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим не побутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання споживача до цього договору згідно з заявою-приєднанням, яка є додатком № 1 до цього договору.

Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг розміщено на офіційному веб-сайті Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» за посиланням: http://koec.com.ua/page?root=18id=20 (текст публічного договору про постачання електричної енергії з додатками додано до позовної заяви).

Положеннями пункту 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

Пунктом 2.1 договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, редакція якого діє з 01.01.2019, визначено, що за цим договором постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору.

Згідно з пунктом 2.3 договору обсяг проданої споживачу електроенергії визначається оператором системи розподілу (далі ОСР) та для споживачів, які не є побутовими (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), підтверджується шляхом підписання сторонами до 10 числа місяця наступного за розрахунковим відповідного акта купівлі-продажу електричної енергії/акта приймання-передачі електричної енергії.

Згідно з пунктом 5.1 договору споживач розраховується з постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої регулятором, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком № 3 до цього договору.

Відповідно до пункту 5.2 договору спосіб визначення ціни за електричну енергію зазначається в комерційній пропозиції постачальника.

Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (пункт 5.8. договору).

Згідно з пунктом 5.10 договору оплата рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем у строки, визначені у рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої споживачем.

Пунктом 5.11 договору визначено, що якщо споживач не здійснив оплату за цим договором в строки, передбачені комерційною пропозицією, або не допустив уповноважених представників постачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ (з урахуванням особливостей, встановлених для вразливих споживачів). У разі порушення споживачем строків оплати постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати за цим договором.

Згідно з пунктом 6.2 договору споживач зобов`язується, зокрема, забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами цього договору.

Пунктом 13.1 договору визначено, що договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав споживач, та набуває чинності з дати подання споживачем заяви-приєднання але не раніше дати, наведеній в комерційній пропозиції. Умови цього договору починають виконуватись з дати початку постачання електричної енергії, зазначеної споживачем у заяві-приєднання.

У комерційній пропозиції Універсал, яка є додатком № 3 до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, визначено наступні умови, зокрема:

порядок оплати: попередня оплата - 100% вартості договірного обсягу споживання електричної енергії на розрахунковий період повинна бути оплачена до дати початку розрахункового періоду; остаточний розрахунок проводиться за фактично відпущену електричну енергію;

розмір пені та/або штрафу: подвійна облікова ставка НБУ. Споживач зобов`язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції та трьох відсотків річних за весь час прострочення;

термін надання рахунку за спожиту електричну енергію та строк його оплати: рахунок на попередню оплату надається постачальником споживачу до дати початку відповідного розрахункового періоду. Рахунок за фактично спожиту електричну енергію (остаточний розрахунок) надається постачальником споживачу не пізніше п`ятого робочого дня з дати завершення розрахункового періоду. Надані постачальником рахунки підлягають оплаті споживачем протягом п`яти робочих днів з дати отримання.

термін постачання: 31.12.2019. Постачання вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за 30 днів до закінчення вказаного терміну постачання жодною із сторін не буде письмово заявлено про припинення постачання, або про перегляд комерційної пропозиції.

Позивачем у період з січня 2019 року по березнь 2022 року було виставлено відповідачеві рахунки-фактури за спожиту електричну енергію, а саме: № 8841450177 за січень 2019 року на суму 937,44 грн (до сплати 937,44 грн, кінцева дата 06.02.2019); № 8647365678 за березень 2019 року на суму 2869,44 грн (до сплати 2869,44 грн, кінцева дата 25.03.2019); № 8942948384 за квітень 2019 року на суму 2896,32 грн (до сплати 2896,32 грн, кінцева дата 22.04.2019); № 8847215509 за червень 2019 року на суму 12435,36 грн (до сплати 12435,36 грн, кінцева дата 27.06.2019); № 8799320687 за липень 2019 року на суму 3,36 грн (до сплати 12438,72 грн, кінцева дата 23.07.2019); № 6532270110 за вересень 2019 року на суму 13555,92 грн (до сплати 25994,64 грн, кінцева дата 07.10.2019); №6214011956 за жовтень 2019 на суму 1344,00 грн (до сплати 27338,64 грн, кінцева дата 24.10.2019); № 6068064689 за грудень 2019 року на суму 2217,60 грн (до сплати 29556,24 грн, кінцева дата 26.12.2019); № 6019677522 за січень 2020 року на суму 858,48 грн (до сплати 30414,72 грн, кінцева дата 29.01.2020); № 6071662768 за квітень 2020 року на суму 1580,88 грн (до сплати 31955,60 грн, кінцева дата 08.05.2020); № 6023246884 за травень 2020 року на суму 1029,84 грн (до сплати 33025,44 грн, кінцева дата 22.05.2020); № 6177906309 за березень 2021 року на суму 408,24 грн (до сплати 26683,68 грн, кінцева дата 07.04.2021); № 6639584785 за квітень 2021 року на суму 3832,08 грн (до сплати 30515,76 грн, кінцева дата 07.05.2021); № 6146748642 за червень 2021 року на суму -5412,96 грн (до слати 15587,04 грн, кінцева дата 07.07.2021); № 6425466775 за липень 2021 року на суму 1787,52 грн (до сплати 17374,56 грн, кінцева дата 06.08.2021); № 6328712218 за серпень 2021 року на суму 3054,24 грн (до сплати 20428,80 грн, кінцева дата 07.09.2021); № 6476707861 за вересень 2021 року на суму 866,88 грн (до сплати 14095,68 грн, кінцева дата 07.10.2021); № 6379478982 за жовтень 2021 року на суму 4883,76 грн (до сплати 18979,44 грн, кінцева дата 05.11.2021); № 6577252353 за листопад 2021 року на суму 5530,56 грн (до сплати 24510,00 грн, кінцева дата 07.12.2021); № 6578536879 за грудень 2021 року на суму 0,00 грн (до сплати 24510,00 грн, кінцева дата 10.01.2022); № 6728255032 за січень 2022 року на суму 7449,12 грн (до сплати 31959,12 грн, кінцева дата 07.02.2022); № 5000776426 за лютий 2022 року на суму 18609,36 грн (до сплати 26058,48 грн, кінцева дата 09.03.2022); № 5002178894 за березень 2022 року на суму 6,72 грн (до сплати 26065,20 грн, кінцева дата 07.04.2022).

Постачальником були складені акти прийняття-передавання електричної енергії, згідно з якими постачальником було здійснено постачання електричної енергії споживачу на підставі договору № 420067707 від 01.01.2019: від 31.01.2019 № А-8841450177 за січень 2019 року; від 31.03.2019 № А-8647365678 за березень 2019 року; від 30.04.2019 № А-8942948384 за квітень 2019 року; від 30.06.2019 № А-8847215509 за червень 2019 року; від 31.07.2019 № А-8799320687 за липень 2019 року; від 30.09.2019 № А-6532270110 за вересень 2019 року; від 31.10.2019 № А-6214011956 за жовтень 2019 року; від 31.12.2019 № А-6068064689 за грудень 2019 року; від 31.01.2020 № А-6019677522 за січень 2020 року; від 30.04.2020 № А-6071662768 за квітень 2020 року; від 31.05.2020 № А-6023246884 за травень 2020 року; від 31.03.2021 № А-6177906309 за березень 2021 року; від 30.04.2021 № А-6639584785 за квітень 2021 року; від 30.06.2021 № А-6146748642 за червень 2021 року; від 31.07.2021 № А-6425466775 за липень 2021 року; від 31.08.2021 № А-6328712218 за серпень 2021 року; від 30.09.2021 № А-6476707861 за вересень 2021 року; від 31.10.2021 № А-6379478982 за жовтень 2021 року; від 30.11.2021 № А-6577252353 за листопад 2021 року; від 31.01.2022 № А-6728255032 за січень 2022 року; від 28.02.2022 № А-5000776426 за лютий 2022 року; від 31.03.2022 № А-5002178894 за березень 2022 року.

Таким чином, у період з січня 2019 року по березень 2022 року позивачем було поставлено відповідачу електричну енергію у загальній кількості 48062 кВт загальною вартістю 80744,16 грн.

Відповідачем частково здійснено оплату вартості поставленої електричної енергії на загальну суму 54678,96 грн, що вбачається з розрахунку позивача та платіжних інструкцій: № 4 від 11.12.2020 р. на суму 6750,00 грн; № 69 від 24.06.2021 р. на суму 9515,76 грн; № 70 від 21.09.2021 р. на суму 7200,00 грн; № 75 від 03.02.2022 р. на суму 24510,00 грн.

В силу п. 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» та п. 1.2.15 ПРЕЕ, враховуючи споживання електричної енергії та часткову оплату послуг, між Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Житло сервіс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № 420067707.

Інформація про фактичний обсяг розподіленої електричної енергії підтверджена довідкою оператора системи розподілу ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні електромережі» від 23.05.2023 № 20-1-369.

Встановлені обставини свідчать про те, що відповідач у встановлений договором строк не оплатив у повному обсязі вартість поставленої електричної енергії, чим порушив вимоги пункту 5.10 договору, внаслідок чого за січень-березень 2022 року утворилась заборгованість у сумі 26065,20 грн. Вказана сума відображена в рахунку № 5002178894 за березень 2022 року від 31.03.2022.

Відповідно до статті 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Згідно з частиною 1 статтею 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії».

Відповідно до частини 7 статті 276 ГК України оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Пунктом 1 частини 3 статті 58 Закону України «Про ринок електричної енергії» встановлено, що споживач зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.

Вказана норма кореспондує положенням підпункту 2 пункту 5.5.5 глави 5.5 розділу V Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312.

Згідно з частинами першою, другою статті 692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.

Частиною першою статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно з положеннями статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Оскільки заборгованість відповідача перед позивачем у сумі 26065,20 грн за поставлену електричну енергію на час прийняття рішення не погашена, розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, то позовна вимога про стягнення з відповідача на користь позивача 26065,20 грн заборгованості підлягає задоволенню.

Також, позивач просить суд стягнути з відповідача 4533,58 грн пені, яка розрахована за загальний період з 08.02.2022 по 07.10.2022, з якої пеня нарахована за період з 08.02.2022 по 07.08.2022 на 7449,12 грн заборгованості; з 10.03.2022 по 09.09.2022 на 18609,36 грн заборгованості; з 08.04.2022 по 07.10.2022, на 6,72 грн заборгованості.

Відповідно до частини 1 статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно з частиною 1 статті 230 ГК України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Відповідно до частини 1 статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пунктом 5.11 договору передбачено, що у разі порушення споживачем строків оплати постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати за цим договором.

У комерційній пропозиції Універсал, яка є додатком № 3 до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, визначено, що розмір пені становить подвійну облікову ставку НБУ.

Відповідно до частини 6 статті 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Суд, здійснивши розрахунок заявленої до стягнення пені (за загальний період з 08.02.2022 по 07.10.2022 на 26065,20 грн заборгованості), встановив, що розмір пені становить 4534,75 грн.

Відповідно до частини 2 статті 237 Господарського процесуального кодексу України суд при ухваленні рішення не може виходити у рішенні за межі заявлених позовних вимог.

Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення пені підлягають задоволенню в повному обсязі у сумі 4533,58 грн.

Позивач просить суд стягнути з відповідача 1093,84 грн 3% річних, які розраховані за загальний період з 08.02.2022 по 24.07.2022, з яких: з 08.02.2022 по 24.07.2022 на 7449,12 грн заборгованості; з 10.03.2022 по 24.07.2023 на 18609,36 грн заборгованості; з 08.04.2022 по 24.07.2023 на 6,72 грн заборгованості.

Частиною 2 статті 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Суд, здійснивши розрахунок заявлених до стягнення 3% річних за загальний період з 08.02.2022 по 24.07.2023 встановив, що 3% річних становлять 1093,81 грн.

Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення 3% річних підлягають частковому задоволенню у сумі 1093,81 грн.

Також, позивач просить суд стягнути з відповідача 7619,26 грн інфляційних втрат, які розраховані за загальний період з лютого 2022 року по липень 2023 року, з яких: з 08.02.2022 по 24.07.2022 на 7449,12 грн заборгованості; з 10.03.2022 по 24.07.2023 на 18609,36 грн заборгованості; з 08.04.2022 по 24.07.2023 на 6,72 грн заборгованості.

Суд, здійснивши розрахунок заявлених до стягнення інфляційних втрат за загальний період з 08.02.2022 по 24.07.2023 встановив, що інфляційні втрати становлять 7417,15 грн.

Таким чином, позовні вимоги в частині стягнення інфляційних втрат підлягають частковому задоволенню у сумі 7417,15 грн.

Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судовий збір відповідно до ст.ст. 123, 129 ГПК України покладається судом на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 123, 129, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити частково.

Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Житло сервіс» (08152, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка, вул. Сільськогосподарський технікум, 30А, код 39691735) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 8 В, код 42094646) 26065,20 грн (двадцять шість тисяч шістдесят п`ять грн 20 коп.) боргу, 4533,58 грн. (чотири тисячі п`ятсот тридцять три грн. 58 коп.) пені, 1093,81 грн. (одна тисяча дев`яносто три грн 81 коп.) 3% річних, 7417,15 грн. (сім тисяч чотириста сімнадцять грн 15 коп.) інфляційних втрат та 2670,20 грн (дві тисячі шістсот сімдесят грн 20 коп.) судового збору.

2.В іншій частині позову відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 08.11.2023

Суддя О.О. Рябцева

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.10.2023
Оприлюднено09.11.2023
Номер документу114750199
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —911/2300/23

Рішення від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Рябцева О.О.

Ухвала від 22.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Рябцева О.О.

Ухвала від 01.08.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Рябцева О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні