Рішення
від 02.11.2023 по справі 924/668/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"02" листопада 2023 р. Справа № 924/668/23

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заярнюка І.В. за участю секретаря судового засідання Виноградова Б.С., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницькгаз збут", м. Хмельницький

до Релігійної громади Покровської церкви Української автокефальної православної церкви місто Волочиськ Хмельницької області, м. Волочиськ Хмельницька обл.

про стягнення 26 119,34 грн. заборгованості

За участю представників сторін:

від позивача: Бабчук О.В.- згідно довіреності

від відповідача: не з`явився

Відповідно до ст. 240 ГПК України в судовому засіданні 02.11.2023р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

встановив: 20.06.2023р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява ТОВ „Хмельницькгаз збут" про стягнення із відповідача 26 119,34 грн. заборгованості відповідно до умов договору на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів від 15.12.2020р.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2023р. вказану позовну заяву передано для розгляду судді Заярнюку І.В.

Ухвалою суду від 21.06.2023р. відкрито провадження у справі №924/668/23 в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 10:30 год. 27.07.2023р.

У підготовчому засіданні 27.07.2023р. постановлено ухвалу, занесену до протоколу судового засідання, про продовження строку підготовчого провадження у справі на 30 днів та оголошення перерви до 11:00 год. 31.08.2023р.

31.08.2023р. в підготовчому засіданні оголошено перерву до 12:30 год. 20.09.2023р.

У підготовчому засіданні 20.09.2023р. суд постановлено ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про закриття підготовчого провадження та призначення справи до слухання по суті на 12:30 год. 04.10.23р.

У судовому засіданні 04.10.2023р. суд постановив ухвалу із занесенням до протоколу судового засідання про оголошення перерви до 11.30 год. 02.11.2023р.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просило суд задоаольнити в повному обсязі з підстав зазначених в позовні заяві.

Відповідач відзиву на позовну заяву суд не надав, проте в попередніх судових засідання проти позовних вимог заперечував та просив суд відмовити в позові.

Судом враховується, що положеннями пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 04.11.1950, ратифікованої Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997 №475/97-ВР) встановлено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

При цьому, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема, "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника.

При цьому, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, третіх осіб, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Застосовуючи відповідно до ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989 Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).

В свою чергу, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини щодо тлумачення положення "розумний строк" вбачається, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ. Критеріями оцінки розумності строку є, зокрема, складність справи та поведінка заявників.

Частинами ч. ч. 1, 2, 3 ст. 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005р.).

У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008р. зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

При цьому, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену у рішенні від 03.04.2008р. у справі "Пономарьов проти України", згідно з якою сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Ст. 202 ГПК України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Враховуючи розумність строків розгляду судового спору, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до приписів ч. 9 ст.165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин

15.12.2020р. між ТОВ «ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТ» (надалі по тексту - Позивач, Постачальник) та РЕЛІГІЙНОЮ ГРОМАДОЮ ПОКРОВСЬКОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ М.ВОЛОЧИСЬК ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (код ЄДРПОУ 21315400) (надалі по тексту - Відповідач, Споживач) був укладений договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів № 41HR297-1062-20 (далі - Договір).

Відповідно п.1.1. Договору, постачальник зобов`язується передати у власність Споживачу у 2021 році природний газ, а Споживач зобов`язується прийняти та оплатити газ у розмірах, строки та порядку, що визначені Договором.

Відповідно до п. 1.4. Договору, передача за цим Договором здійснюється на межах балансової належності об`єктів Споживача відповідно до актів розмежування ділянок обслуговування (далі -пункти призначення). Перелік точок комерційного обліку Споживача вказаний в Додатку 2, що є невідємною частиною Договору.

Відповідно до п. 9.1. Договору, цей Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печаткам и Сторін (за наявності) і діє в частині постачання газу з газової доби, з якої Споживач включений до Реєстру споживачів ТОВ «ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТ» в інформаційній платформі оператора ГТС до 31.12.2021р., а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

Відповідно до 2.5. Договору за підсумками розрахункового періоду Споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати Постачальнику копію відповідного акта про фактичний об`єм (обсяг) розподіленого (протранспортованого) природного газу Споживачу за розрахунковий період, що складений між Оператором ГРМ та Споживачем, відповідно до вимог Кодексу ГРМ.

На підставі отриманих від Споживача даних та/або даних Оператора ГТС Постачальник протягом трьох робочих днів готує та надає Споживачу два примірники акта приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником Постачальника або з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність".

Споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником Споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акта приймання-передачі природного газу.

У випадку відмови від підписання акту приймання-передачі газу Споживачем, обсяг постачання (споживання) газу встановлюється Постачальником 1в односторонньому порядку, на підставі даних Оператора ГРМ чи Оператора ГТС. Споживач в такому разі не позбавлений права звернутись до суду за вирішенням спору з приводу обсягів спожитого газу. До прийняття рішення судом та набрання таким рішенням законної сили, обсяг спожитого газу та вартість послуг з його постачання встановлюється відповідно до дата Постачальника.

У випадку не повернення Споживачем підписаного оригіналу акту приймання-передачі газу, або ненадання письмової обґрунтованої відмови від його підписання протягом 2 календарних днів з дати отримання, такий акт вважається підписаним Споживачем, а обсяг спожитого газу встановлюється відповідно до даних Постачальника.

Згідно з п.п. 3.1, 3.2, 3.3 Договору, розрахунки за поставлений Споживачеві газ здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між Постачальником та Споживачем. Підписуючи цей Договір, Споживач підтверджує, що ознайомлений з тим, що протягом дії Договору ціна на газ може змінюватись, про що Сторони укладатимуть відповідні додаткові угоди. Підписуючи цей Договір, Споживач підтверджує що йому надане належне повідомлення про порядок зміни ціни газу протягом дії Договору і ніяких інших плвіомлень про зміну ціни газу не вимагається.

Ціна одного кубічного метру (куб.м.) природного газу становить 7,25971567грн. без ПДВ, крім того компенсація вартості послуги доступу до потужності становить 0,13657600грн.

Ціна одного кубічного метру природного газу з урахуванням компенсації вартості послуги доступу до потужності складає 7,39629167 грн.

Податок на додану вартість становить 1,47925833грн.

Всього ціна одного кубічного метру природного газу становить 8,87555000 грн.

Зміна ціни узгоджується шляхом підписання Додаткової угоди до цього Договору.

Відповідно до п.п. 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.7 Договору, розрахунковий період за Договором становить один календарний місяць.

Оплата газу за Договором здійснюється Споживачем виключно грошовими коштами у національній валюті України - гривні в наступному порядку:

- оплата в розмірі 100% здійснюється Споживачем до 28 числа, що передує місяцю поставки.

Остаточний розрахунок за фактично переданий Постачальником газ здійснюється Споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним.

У разі збільшення в установленому порядку підтвердженого обсягу газу протягом розрахункового періоду Споживач здійснює оплату вартості додатково заявлених обсягів газу в п`ятиденний строк після збільшення цього обсягу.

Датою оплати (здійснення розрахунку) є дата зарахування коштів на банківський рахунок Постачальника.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості Постачальник має право грошові кошти, отримані від Споживача за газ в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості Споживача відповідно до черговості її виникнення.

Згідно з п.п. 6.2.1 Договору, у разі порушення Споживачем строків оплати, передбачених розділом 4 Договору, Споживач сплачує Постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу, за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до п. 9.1 Договору, цей Договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печатками (за наявності у сторін) і діє в частині постачання газу з газової доби, з якої Споживач включений до Реєстру споживачів ТОВ "Хмельницькгаз збут" в інформаціній платформі оператора ГТС до 31.12.2021р., а в частині проведення розрахунків - до їх повного здійснення.

Договір підписаний представниками сторін та скріплений відтиском печаток сторін.

Матеріали справи містять планові обсяги постачання газу у 2021р. по місяцях, куб.м. (Додаток №1 до Договору від 15.12.2020р.); Перелік ЕІС-код точок комерційного обліку Споживача (Додаток №2 до Договору); Контактні дані і режим роботи контактних точок Постачальника (Додаток №3 до Договору).

04.01.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №1, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 9900,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.02.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №1/1, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 6990,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.05.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №3, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 10964,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.06.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №4, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 12774,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.07.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №5, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 15674,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.08.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №5а, відповідно до п. 1 Угоди, згідно п. 3.1 та п. 3.3 Договору, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, починаючи з 01.08.2021р. та викладено п. 3.2 в наступній редакції: "Ціна 1 тис куб. метрів природного газу з урахуванням компенсації вартості послуги доступу до потужності та податку на додану вартість складає 19 900,00 грн.

01.09.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №6, відповідно до п. 1 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 29 864,00 грн. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

01.10.2021р. між сторонами погоджено та підписано Додаткову угоду №7, відповідно до п. 2 угоди, Сторони домовились про узгодження ціни на газ за Договором, та викласти п. 3.2. в наступній редакції: "3.2. Ціна газу становить 37 674,00 грн. з ПДВ за 1000 куб.м. в тому числі компенсація вартості послуги доступу до потужності".

На виконання умов Договору та Додаткових угод позивачем здійснювались поставки природного газу відповідачу, зокрема з січня 2021р. по листопад 2021р. поставлено відповідачу природний газ на загальну суму 19 632,46 грн., які відповідач отримав, що підтверджується Актами приймання-передачі природного газу: №ЗХМ81000935 від 31.01.2021р., №ЗХМ81001945 від 28.02.2021р., №ЗXM81003503 від 31.03.2021р., №ЗХМ81006197 від 30.04.2021р., №ЗХМ81006351 від 31.05.2021р., №ЗХМ81007868 від 30.06.2021р.,№ЗХМ81009071 від 31.07.2021р., №ЗХМ81010678 від 31.08.2021р., №ЗХМ81011979 від 30.09.2021р., №ЗХМ81013309 від 31.10.2021р., №3XM81014553 від 30.11.2021р. підписані представниками позивача та відповідача, скріплені відтиском печаток.

Відповідач частково розрахувався з позивачем за спожитий газ на суму 520,97 грн.

Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом прийнято до уваги наступне:

У відповідності до ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно зі ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Нормами ст. 627 ЦК України встановлено свободу договору, тобто, відповідно до ст. 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

За змістом ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст.193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

15.12.2020р. між сторонами було укладено Договір на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів №41HR297-1062-20, відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Споживачу у 2021р. природний газ, а Споживач зобов`язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, що визначені Договором.

Правовідносини, що виникли між сторонами характеризуються ознаками договору поставки.

Частиною 1 ст. 712 Цивільного кодексу України визначено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч. 2 статті 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обігу або інших вимог, що звичайно ставляться.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України, ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України).

На підтвердження факту виконання умов Договору постачання природного газу позивач надав до матеріалів справи копії Актів приймання-передачі.

Згідно з ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до п. 4.1 договору, розрахунковий період за Договором становить один календарний місяць.

Згідно ст.ст. 526, 527 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Статтею 530 ЦК України передбачено, що у разі, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Невиконання зобов`язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), стаття 610 ЦК України визначає як порушення зобов`язання.

Відповідач своїх договірних зобов`язань щодо проведення розрахунків з позивачем за отриманий природний газ своєчасно та у повному обсязі не виконав, оплативши його лише частково.

Матеріали справи не містять доказів погашення відповідачем заборгованості у сумі 19 111,00 грн. за спожитий газ.

Заборгованість у вказаному розмірі також підтверджується актом звірки, підписаним зі сторони відповідача.

Зважаючи на відсутність доказів в підтвердження оплати спожитого газу у сумі 19 111,00 грн., позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача 3% річних та інфляційних втрат, судом враховується таке.

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

За змістом ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіривши розрахунок заявлених до стягнення сум, враховуючи заявлені позивачем періоди нарахування, суд вважає правомірним та арифметично вірним нарахування 3% річних в розмірі 865,51 грн. (за період з 11.12.2021р. по 14.06.2023р.) та 6 142,34 грн. інфляційних втрат за грудень 2021р. - травень 2023р., з огляду на що позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню.

Статтею 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до статті 86 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно вимог статей 73, 76, 77 та 79 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування; Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Релігійної громади Покровської церкви Української автокефальної православної церкви (31200, Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Незалежності, 213, код ЄДРПОУ 21315400) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькгаз збут" (м. Хмельницький, вул. Проскурівська, буд. 32, 2-й поверх, код ЄДРПОУ 39585960) 19 111,49 грн. (дев`ятнадцять тисяч сто одинадцять гривень 49 коп.) заборгованості за поставлений природний газ, 6 142,34 грн. (шість тисяч сто сорок дві гривні 34 коп.) інфляційних витрат, 865,51 грн. (вісімсот шістдесят п`ять гривень 51 коп.) 3 % річних, 2 684,00 грн. (дві тисячі шістсо вісімдесят чотири гривні 00 коп.) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).

Апеляційна скарга подається до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України, з урахуванням пп. 17.5 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.

Повний текст рішення складений та підписаний 06.11.2023р.

Суддя І.В. Заярнюк

Віддруковано 2 прим.

1 - до матеріалів справи

- представнику позивача - адвокату Бабчук О.В. на ел.пошту - ІНФОРМАЦІЯ_1

2 - відповідачу - Релігійній громаді Покровської церкви Української автокефальної православної церкви місто Волочиськ Хмельницької області, 31200, м. Волочиськ, вул. Незалежності, 213 (код 21315400)

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.11.2023
Оприлюднено09.11.2023
Номер документу114750841
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —924/668/23

Рішення від 02.11.2023

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заярнюк І.В.

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заярнюк І.В.

Ухвала від 27.07.2023

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заярнюк І.В.

Ухвала від 21.06.2023

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заярнюк І.В.

Ухвала від 21.06.2023

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Муха М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні