Рішення
від 07.11.2023 по справі 522/22775/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/22775/20

Провадження № 2-др/522/145/23

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2023 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого-судді Абухіна Р.Д.,

за участю секретаря судового засідання Кріцької Д.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі заяву представника відповідача. про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-2005»</a>, третя особа Головне управління Держпрації в Полтавській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки,

встановив:

У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-2005»</a>, третя особа Головне управління Держпрації в Полтавській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки.

Рішенням суду від 19 жовтня 2023 року вирішено у задоволені позову ОСОБА_1 про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки відмовити.

23.10.2023 року до суду надійшла заява представника про ухвалення додаткового рішення про стягнення витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 24 жовтня 2023 року заяву прийнято до розгляду на 02.11.2023.

31 жовтня 2023 року від заявника до суду надійшла заява про розгляд заяви без участі представника відповідача.

01 листопада 2023 року від позивача до суду надійшло клопотання про перенесення судового засідання на інший день та час, в зв`язку з хворобою. До клопотання додана копія довідка № 2088, яка видана ОСОБА_1 31.10.2023 у травмотологічному пункті КНП «МЛ№5»ОМР, в зв`язку з пошкодженням зв`язок правої ступні. Зазначає, що термін оскарження рішення суду до апеляційної інстанції не сплив, рішення не набрало законної сили.

В судове засідання призначене на 02 листопада 2023 року сторони не з`явились, про дату та час судового засідання повідомлені належним чином. Згідно ч. 3 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Враховуючи, що Законодавець передбачив стислий термін розгляду таких заяв, а саме на протязі десяти днів та враховуючи той факт, що представник позивача ОСОБА_2 брав участь в судових засіданнях та доказів поважності неявки в судове засідання 02.11.2023 року не надав. Суд ухвалив розглядати заяву про ухвалення додаткового рішення.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.

Рішенням суду від 19 жовтня 2023 року вирішено у задоволені позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-2005»</a>, третя особа Головне управління Держпрації в Полтавській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки відмовити.

За заявою представника відповідача судом вирішується питання про ухвалення додаткового рішення, оскільки при винесенні рішення не було вирішено питання про стягнення з позивача на користь відповідача витрат на професійну правничу допомогу.

Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, у числі інших, витрати на професійну правничу допомогу (ч. 1,3 ст. 133 ЦПК України).

Відповідно до ч. 6 ст. 137 ЦПК України обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги, які підлягають розподілу між сторонами.

Згідно ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Частинами 2, 3, 8 статті 141 ЦПК України визначено, що інші судові втирати витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:

1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;

2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;

3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо;

4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.

Відповідачем до заяви про розподіл судових витрат надано наступні докази:

Договір 10 про надання правової допомоги від 20.02.2020 з додатками на 5 арк.

Акт прийому передачі наданих послуг від 19.10.2023 до Договору 10 від 20.02.2020 на 2 арк.

Квитанції АБ Світлани Фуголь про оплату правової допомоги на 2 арк.

У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який, тим не менш, повинен ґрунтуватися на критеріях, визначених у частині четвертій статті 137 ЦПК України. Ці критерії суд застосовує за наявності наданих стороною, яка вказує на неспівмірність витрат, доказів та обґрунтування невідповідності заявлених витрат цим критеріям.

Щодо співмірності витрат на правову допомогу слід ураховувати позицію ВС від 01.09.2020 р. у справі № 640/6209/19, відповідно до якої розмір відшкодування судових витрат повинен бути співрозмірним із ціною позову, тобто не має бути явно завищеним порівняно з ціною позову. Також суд має враховувати критерії об`єктивного визначення розміру суми послуг адвоката. У зв`язку з цим суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема ціни позову, може обмежити такий розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для конкретної справи. Під час визначення суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (установлення їх дійсності та необхідності), а також критерію розумності їх розміру виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

У Постанові ВС від 31.08.2023 № 824/20/23 (61-6611ав23) вказано, що попри волю сторін договору визначати розмір гонорару адвоката, суд не позбавлений права оцінювати заявлену до відшкодування вартість правничої допомоги на підставі критеріїв співмірності, визначених ч. 4 ст. 137 ЦПК України

Враховуючи співмірність складності справи, обсяг безпосередньої участі представника у судових засіданнях з оплатою адвокату сума у 15800,00 грн. для вказаної справи є завищеною.

Суд, дослідивши заяву про розподіл судових витрат, приходить до висновку про часткове задоволення заяви про розподіл судових витрат у розмірі який на думку суду є справедливим.

Виходячи з вищевикладеного, суд вбачає задовольнити частково заяву про розподіл судових витрат у розмірі 5000,00 грн.

В задоволенні решти вимог заяви слід відмовити.

Керуючись ст.ст.2,12,13,76,81,133,137,141,246,258,259,263-265,270 ЦПК України, суд

постановив:

Заяву задовольнити частково.

Ухвалити додатковерішення уцивільній справі№ 522/22775/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-2005»</a>, третя особа Головне управління Держпрації в Полтавській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЯВІР-2005»</a> витрати направничу допомогув розмірі5000гривень.

У задоволені іншої частини вимог відмовити.

Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення виготовлено 07.11.2023.

Суддя Р.Д. Абухін

07.11.23

Дата ухвалення рішення07.11.2023
Оприлюднено10.11.2023
Номер документу114758399
СудочинствоЦивільне
Сутьвстановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов`язання внести записи до трудової книжки

Судовий реєстр по справі —522/22775/20

Ухвала від 08.09.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 07.11.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 02.11.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 24.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 23.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Рішення від 19.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 21.03.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 21.01.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 25.01.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні