печерський районний суд міста києва
Справа № 757/47294/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,-
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , надійшло клопотання заступника Генерального прокурора ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку квартири за місцем проживання адвоката ОСОБА_5 (свідоцтво № 3831 від 20.04.2021) за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить останньому.
Обґрунтовуючи клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72022000320000024 від 22.08.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 110-2 КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється другим відділом процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами ТОВ «Дайтерія» ( ЄДРПОУ 43587340), ТОВ «Анвітрейд» ( ЄДРПОУ 39898416), ТОВ «Алпен Трейд» (40523305), ТОВ «Анвітрейд Плюс» ( ЄДРПОУ 43072513), ТОВ «Одінойл» ( ЄДРПОУ 42967734), ТОВ «Татойл» ( ЄДРПОУ 42804541), ТОВ «Белойл Система» (ЄДРПОУ 4301710), ТОВ «НВФ Порт» ( ЄДРПОУ 21566556), ТОВ «Кадоніс» ( ЄДРПОУ 43669166), ТОВ «Ясунь Транс 27» (ЄДРПОУ 40440397), ТОВ «Дейлер» ( ЄДРПОУ 41179550), ТОВ «Алаір» (ЄДРПОУ 25270389), ТОВ «Люнер» ( ЄДРПОУ 39902394), ТОВ «Гута лісова» (ЄДРПОУ 42501697), ТОВ «Преміум Транс Сервіс» ( ЄДРПОУ 43018105), ТОВ «Андерхілл Флай» ( ЄДРПОУ 44342328), ТОВ «Оптімус Комерц» ( ЄДРПОУ 43323943), ТОВ «Вексбітум» ( ЄДРПОУ 43244406), ТОВ «Ков Комерц» (ЄДРПОУ 43552281), ТОВ «Аркан. Прикарпатський індустріальний парк» (ЄДРПОУ 43009593), ФОП « ОСОБА_6 » (ІПН. НОМЕР_1 ), ФОП « ОСОБА_7 » (ІПН. НОМЕР_2 ), ФОП « ОСОБА_5 » (ІПН. НОМЕР_3 ) та ряду інших компаній-нерезидентів, серед яких Wexler SA (Швейцарія), Wexler Global LP (Великобританія), Voit Corporate LP (Великобританія), Wexler Capital Limited (Кіпр), Laverson Holdings Limited (Кіпр), Felina Development LP (Великобританія), Sobos Limited (Кіпр), які входять до складу Wexler Group та контролюються ОСОБА_8 , здійснюється придбання нафтопродуктів у нафтових компаній, зареєстрованих на території республіки білорусь та російської федерації, у тому числі ПАО «НК «Роснєфть», засновником та власником якої є уряд російської федерації та республіки білорусь, тим самим здійснюють господарську діяльність в інтересах юридичних осіб російської федерації, чим фінансують дії, вчинені з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.
Також встановлено, що посадовими особами групи компаній Wexler Group, з метою приховування реальності походження нафтопродуктів та у зв`язку із введенням додаткових санкцій відносно російської федерації та республіки білорусь після повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України, налагоджено механізм придбання нафтопродуктів російського виробництва із залученням підконтрольних компаній-нерезидентів, шляхом надання до митних органів фіктивних договорів про придбання нафтопродуктів виробниками яких є інші країни.
Згідно отриманих даних встановлено, що одними з постачальників нафтопродуктів на користь Wexler SA є Epsilon Holding SA (Швейцарія, колишня назва Proton Energy Group SA), Oil Refineries Limited (Ізраїль), Coral Energy DMCC (ОАЕ), які в свою чергу здійснюють придбання нафтопродуктів в АО «ТАИФ-НК» та ПАО «НК «Роснефть». Wexler Global LP (Великобританія) здійснювала постачання нафтопродуктів на користь ТОВ «Анвітрейд» та ТОВ «Дайтерія», в свою чергу Voit Corporate LP (Великобританія) здійснювала постачання нафтопродуктів на користь ТОВ «Дайтерія».
Органом досудового розслідування встановлено, що до даного кримінального провадження може бути причетний кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Анвітрейд плюс», ТОВ «Вексбітум», минулий директор ТОВ «Дейлер», ТОВ «Анвітрейд» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є адвокатом Ради адвокатів Полтавської області та має свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю № 3831 від 20.04.2021 та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру прав на нерухоме майно, квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити з викладених вище підстав.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Враховуючи наведене, обставини вчинення імовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст. 233, 234 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для проведення обшуку, оскільки відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них знаходяться можуть бути доказами під час судового розгляду.
Разом з тим, клопотання в частині надання дозволу на виявлення та вилучення електронно-обчислювальної техніки, яка використовувалась задля вчинених вказаних кримінальних правопорушень (виготовлення «фіктивних документів в електронному вигляді), комп`ютерів, ноутбуків, серверів, планшетів, електронних носіїв інформації (жорстких дисків, флеш накопичувачів, дисків тощо), виключно якщо у їх пам`яті зберігаються проєкти та/або копії вказаних документів, мобільних терміналів систем зв`язку, які використовувались для підготовки та вчинення кримінального правопорушення та в пам`яті яких зберігається листування з іншими особами щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, підлягає задоволенню в частині, оскільки відповідно до ч. 2. ст.168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Також, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання дозволу на вилучення інших предметів й документів, що мають значення для встановлення істини в провадженні та значних готівкових коштів, здобутих злочинним шляхом та які не мають законного походження, цінностей, які в подальшому можуть забезпечити цивільний позов, оскільки клопотання в цій частині є неконкретизованим, у такому випадку слідчого буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна та готівкових коштів, що може призвести до їх незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).
Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у разі проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов`язковому порядку зазначає перелік речей, документів, що планується відшукати, виявити чи вилучити під час проведення слідчої дії чи застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а також враховує вимоги пунктів 2-4 частини першої цієї статті.
Під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, крім випадків, передбачених абзацом четвертим цієї частини. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.
З метою забезпечення дотримання вимог цього Закону щодо адвокатської таємниці під час проведення зазначених процесуальних дій представнику ради адвокатів регіону надається право ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення процесуальних дій, що зазначаються у протоколі.
Неявка представника ради адвокатів регіону за умови завчасного повідомлення ради адвокатів регіону не перешкоджає проведенню відповідної процесуальної дії.
На підставі викладеного і керуючись ч. 2 ст. 168, ст. ст. 234-236, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання - задовольнити частково.
Надати слідчим групи слідчих і прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №72022000320000024 від 22.08.2022 на проведення обшуку квартири за місцем проживання адвоката ОСОБА_5 (свідоцтво № 3831 від 20.04.2021) за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить останньому, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме виявлення та вилучення: речей, предметів, бухгалтерських та інших документів, пов`язаних з фінансово-господарською діяльністю ТОВ «Дайтерія» ( ЄДРПОУ 43587340), ТОВ «Анвітрейд» ( ЄДРПОУ 39898416), ТОВ «Алпен Трейд» (40523305), ТОВ «Анвітрейд Плюс» ( ЄДРПОУ 43072513), ТОВ «Одінойл» ( ЄДРПОУ 42967734), ТОВ «Татойл» ( ЄДРПОУ 42804541), ТОВ «Белойл Система» (ЄДРПОУ 4301710), ТОВ «НВФ Порт» ( ЄДРПОУ 21566556), ТОВ «Кадоніс» ( ЄДРПОУ 43669166), ТОВ «Ясунь Транс 27» (ЄДРПОУ 40440397), ТОВ «Дейлер» ( ЄДРПОУ 41179550), ТОВ «Алаір» (ЄДРПОУ 25270389), ТОВ «Люнер» ( ЄДРПОУ 39902394), ТОВ «Гута лісова» (ЄДРПОУ 42501697), ТОВ «Преміум Транс Сервіс» ( ЄДРПОУ 43018105), ТОВ «Андерхілл Флай» ( ЄДРПОУ 44342328), ТОВ «Оптімус Комерц» ( ЄДРПОУ 43323943), ТОВ «Вексбітум» ( ЄДРПОУ 43244406), ТОВ «Ков Комерц» (ЄДРПОУ 43552281), ТОВ «Аркан. Прикарпатський індустріальний парк» (ЄДРПОУ 43009593), ФОП « ОСОБА_6 » (ІПН. НОМЕР_1 ), ФОП « ОСОБА_7 » (ІПН. НОМЕР_2 ), ФОП « ОСОБА_5 » (ІПН. НОМЕР_3 ) та ряду інших компаній-нерезидентів, серед яких Wexler SA (Швейцарія), Wexler Global LP (Великобританія), Voit Corporate LP (Великобританія), Wexler Capital Limited (Кіпр), Laverson Holdings Limited (Кіпр), Felina Development LP (Великобританія), Sobos Limited (Кіпр), які входять до складу Wexler Group, між собою та іншими суб`єктами господарської діяльності, у тому числі фізичними особами-підприємцями, які використовувались для здійснення протиправної діяльності, митні декларації в режимі «експорт» та «імпорт» з документами на підставі яких вони сформовані, товарно-транспортні документи на перевезення, залізничні накладні, авіаційні накладні, коносаменти, маніфести, тощо, зовнішньоекономічні договори (контракти) з додатками та додатковими угодами, рахунки (Invoice) або інші документи, які визначають вартість товару, специфікації, сертифікати якості та походження товару, декларації митної вартості, декларації про встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, облікові картки суб`єкта зовнішньоекономічної діяльності або їх копії, завірені цим суб`єктом, листи про погодження, документи контролю за доставкою товарів, документи про надання фінансових гарантій, ліцензії митного перевізника, книжки МДП, книжки АТА, книжки СPD, свідоцтво про допущення засобу до перевезення товарів під митними печатками і пломбами, акти приймання-передачі (електроенергії, газу, нафти, бензину, дизелю, аміаку тощо), посередницькі договори, документи на право провадження митної брокерської діяльності, акти огляду (переогляду) товарно-матеріальних цінностей, документи, що використовуються для визначення митної вартості товарів, лабораторні дослідження палива, зразки палива, вилученого на дослідження, документи, що визначають країну походження товарів, документи, що містять відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД, платіжні доручення, касові ордери, що підтверджують сплату податків і зборів (обов`язкових платежів), векселі (відповідно до законодавства), документи, що підтверджують право на застосування до товарів пільгового режиму оподаткування, документи, що підтверджують право розпорядження, володіння чи користування товаром та/або транспортним засобом, заяви підприємств для здійснення митного оформлення товарів (у спрощеному порядку, для розміщення їх у митні режими, для подання тимчасової, неповної, періодичної митної декларації), документи, які відповідно до законодавчих актів видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України; документів бухгалтерського, податкового обліку, фінансово-господарської діяльності, в т.ч. документи, які свідчать про дійсні об`єми здійснення реалізації та придбання товарно-матеріальних цінностей (нафтопродуктів, тощо), документів складського обліку, акти ревізій та інвентаризацій, відомості щодо залишку товарно-матеріальних цінностей на складських приміщеннях, пунктах перевалки, зберігання та відвантаження нафтопродуктів, реєстраційні, установчі та звітні документи; документи про функціонування банківських рахунків; підроблені (фіктивні) документи фінансово-господарської діяльності, в тому числі які відображають здійснення псевдо-розрахункових операцій щодо отримання товарно-матеріальних цінностей; інші документи та інші знаряддя створення мнимих фінансових операцій; чорнових записів та зіпсованих документів, блокнотів, робочих зошитів, документів з вільними зразками почерку, підписів, вказаних осіб та підконтрольних їм співробітників та відбитків печаток; печаток та штампів СГД, програмного забезпечення щодо управління банківськими рахунками та електронних носіїв інформації з документами та реквізитами підприємств, зовнішні носії інформації, які містять відомості про фінансово-господарські операції вищезазначених підприємств та фізичних осіб, актів перевірок та приписи контролюючих органів з усіма додатками, нафтопродукти, паливо дизельне, бензин, газ, тощо, ввезені на територію України вищезазначеними суб`єктами господарювання, документів щодо передачі матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, документів з інформацією щодо організації та проведення незаконних дій зі зміни меж території та державного кордону України, вчинення дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України; документів, які підтверджують реєстраційні дії та заснування на території рф та білоруської республіки юридичних осіб, документів, які підтверджують співпрацю з такими юридичними особами, а також документів, які підтверджують реєстраційні дії щодо підприємств в Україні, де є засновниками чи керівниками громадяни рф та республіки білорусь, документів щодо громадянства рф та республіки білорусь, чи пов`язаних із ними.
електронно-обчислювальної техніки, яка використовувалась задля вчинених вказаних кримінальних правопорушень (виготовлення «фіктивних документів в електронному вигляді), комп`ютерів, ноутбуків, серверів, планшетів, електронних носіїв інформації (жорстких дисків, флеш накопичувачів, дисків тощо), виключно якщо у їх пам`яті зберігаються проєкти та/або копії вказаних документів, мобільних терміналів систем зв`язку, які використовувались для підготовки та вчинення кримінального правопорушення та в пам`яті яких зберігається листування з іншими особами щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення - шляхом зняття інформації.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2023 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 114759184 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні