Рішення
від 08.09.2023 по справі 766/1541/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/1541/23

Пров. №2/766/5564/23

08.09.2023

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Черниш О.Л.

за участю секретаря судових засідань Кошевої А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білозерської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вищевказаним позовом, в обґрунтування якого зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , після смерті якого залишилась спадщина житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 . Померлим заповіт складений не був, однак позивач належить до спадкоємців першої черги і є єдиним спадкоємцем померлого. Для отримання спадщини, позивач не змогла звернутись у встановлений строк з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, у зв`язку з військовою агресією рф проти України, оголошенням воєнного стану. У зв`язку з вищевикладеним, просить суд визначити їй додатковий строк, з дня набрання рішенням законної сили, для подачі в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 подала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, при винесенні рішення поклався на розсуд суду.

Відповідно до ч.1 ст.223 ЦПК України, суд вирішив розглянути справу за відсутності сторін.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьками якої є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 .

Згідно свідоцтв про право на спадщину від 04.02.1993 ОСОБА_2 успадкував житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , що в подальшому було зареєстровано в БТІ та видано технічний паспорт на вказаний житловий будинок за реєстровим номером 152.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданим Дарницьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 27.12.2022.

З постанови приватного нотаріуса Херсонського районного нотаріального округу Товстоноженко А.В. вбачається, що ОСОБА_4 було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії видачі свідоцтва про права на спадщину після смерті її батька ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю заяви про прийняття спадщини у встановлений законом строк у шість місяців.

Згідноч.1 ст.1270 ЦК Українидля прийняття спадщини встановлюється термін у 6 місяців, який починається у відповідності зі ч.2ст.1220 ЦК Україниз дня смерті особи.

На підставі ч.1ст.1221 ЦК Українипозивач повинна була звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 06.09.2022 включно.

Відповідно до положеньст.1216 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Частиною першою статті 1269, частиною першою статті 1270 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в пункті 24 постанови від 30.05.2008 №7 «Про судову практику у справах про спадкування» роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити із того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що причини, які перешкоджали позивачу у визначений законом строк подати заяву є такими, що дають підстави вважати їх, об`єктивними, пов`язаними з непереборними та істотними труднощами для вчинення таких дій, крім того, на території України з 24.02.2022 введено військовий стан, що об`єктивно свідчить про певні труднощі із оформленням спадкових прав, внаслідок чого позовні вимоги є такими, що засновані на законі, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, в зв`язку з чим підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 4, 7, 9, 10, 76-81, 133, 141, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Білозерської селищної ради (ЄДРПОУ 04401368, місцезнаходження: Херсонська область, смт Білозерка, вул. Свободи, 87) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк 3 (три) місяці (з дня набрання законної сили даним судовим рішенням) для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржено до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяО. Л. Черниш

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення08.09.2023
Оприлюднено10.11.2023
Номер документу114760701
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —766/1541/23

Рішення від 08.09.2023

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 05.09.2023

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 14.07.2023

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні