Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/2466/23
Провадження № 2-о/945/57/23
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
30 жовтня 2023 року м. Миколаїв
Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Шаронової Н.О., розглянув матеріали заяви ОСОБА_1 про визнання фізичної особи - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення опіки та призначення опікуна, -
встановив:
24 жовтня 2023 року ОСОБА_1 звернулася до Миколаївського районного суду Миколаївської області з заявою про визнання фізичної особи - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення опіки та призначення опікуна.
Відповідно до ч. 1, п. 1) ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Згідно з положеннями до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
При цьому,у заявізаявник ОСОБА_2 не зазначає особу, яка може бути заінтересованою у вирішенні даної справи.
Порядок встановлення опіки над особою, яка визнана судом недієздатною, виконання опікуном своїх обов`язків та звільнення від повноважень опікуна визначений главлою 6 Цивільного кодексу України (даді - ЦК України) та Правилами опіки та піклування, затвердженими наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 року № 34/166/131/88 (далі - Правила).
Згідно з положеннями ст. 55 ЦК України та п. 1.2 Правил опіка (піклування) встановлюється, у тому числі, для захисту особистих і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов`язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Згідно з положеннями ст. 63 ЦК України опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.
Відповідно до ч. 1 ст. 300 ЦПК України суд ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
При цьому, заявник ОСОБА_1 до заяви не додає доказів, які підтверджують можливість заявника бути опікуном, а саме: довідки про стан її фізичного та психічного здоров`я; характеристики (з місця проживання); документів на підтвердження наявності у заявника житла та матеріального забезпечення; Акта обстеження матеріально - побутових умов заявника; документа щодо того чи перебуває заявник на обліку в наркологічному чи психоневрологічному диспансері, чи засуджена за кримінальними справами, чи перебуває у розшуку; документа на підтвердження того, що заявник є дієздатною.
Відповідно до п. 8) ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Заява містить перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. При цьому, будь - які вказівки на докази, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності) заява не містить.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки заяву подано без додержання вимог п. 8) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, заяву належить залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ч. ч. 1 - 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про визнання фізичної особи - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення опіки та призначення опікуна, - залишити без руху та надати заявнику десятидений строк для усунення недоліків, який рахується з дня вручення заявнику копії ухвали про залишення заяви без руху.
Усуваючи недоліки заяви, заявнику ОСОБА_1 необхідно надати суду новий текст заяви, який має містити: зазначення доказів, що підтверджують усі обставини, викладені заявником у заяві; вказівку на докази, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності); відомості щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких заявником додано до заяви.
У новому тексті заяви заявнику ОСОБА_1 слід зазначити особу, яка може бути заінтересованою у вирішенні даної справи.
Крім цього, до нового тексту зави заявнику ОСОБА_1 слід додати: довідку про стан її фізичного та психічного здоров`я; характеристику (з місця проживання); документи на підтвердження наявності у заявника житла та матеріального забезпечення; Акт обстеження матеріально - побутових умов заявника; документ щодо того чи перебуває заявник на обліку в наркологічному чи психоневрологічному диспансері, чи засуджена за кримінальними справами, чи перебуває у розшуку; документ на підтвердження того, що заявник є дієздатною.
Роз`яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Шаронова
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2023 |
Оприлюднено | 10.11.2023 |
Номер документу | 114772455 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Шаронова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні