Справа № 638/14179/23
Провадження № 1-кс/638/2855/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань суду клопотання начальника відділення СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №42023222060000128від 07.06.2023року про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Харкова, громадянина України, працюючого на посаді лікаря Комунального некомерційного підприємства Мереф`янської міської ради «Мереф`янська центральна районна лікарня», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого:
за підозроюу вчиненнікримінальногоправопорушення-злочину, передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України, -
встановив:
До суду звернувся начальник відділення за погодженням з прокурором з клопотанням про застосування стосовно ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді домашнього арешту в період доби з 22 години 00 хвилин по 06 години 00 хвилин.
В обґрунтування клопотання зазначає, що відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України затвердженого 14.08.2008 Наказом Міністерства оборони України № 402 (надалі Положення) військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров`я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, установлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Відповідно доп.1.3.Положення основнимизавданнями військово-лікарськоїекспертизи є: добіргромадян України,придатних застаном здоров`ядо військовоїслужби,для укомплектуванняЗбройних СилУкраїни; аналіз результатів медичного огляду та розробка заходів щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом, придатним до військової служби за станом здоров`я; організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов`язаних та резервістів (кандидатів у резервісти).
Згідно Розділу 2 Положення військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров`я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов`язаних, установлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії. Кожний військовозобов`язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.
Після закінчення огляду кожний лікар записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою. За результатами медичного огляду спеціалістами лікар - член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров`я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.
Лікар виносить одну з таких постанов: а) придатний до військової служби за графами ТДВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " 1-11; б) тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження) на певний термін; в) підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та повторний медичний огляд; г) непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час; ґ) непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. Постанови штатних та позаштатних військово-лікарських комісій обов`язкові до виконання.
Таким чином, військово-лікарська комісія, визначаючи придатність призовників за станом здоров`я до військової служби, виконує функцію держави щодо призову громадян на строкову військову службу та у зв`язку із чим члени військово-лікарської комісії відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, в червні 2023 року більш точного часу та місця в ході досудового розслідування не встановлено ОСОБА_7 звернувся до Комунального некомерційного підприємства Мереф`янської міської ради «Мереф`янська центральна районна лікарня» з метою отримання лікарської довідки у зв`язку із наявним в нього хронічним захворюванням та оскільки він не був зареєстрований у м. Мерефа йому повідомили, що прийняти його не можуть на надали номер телефона лікаря, який зможе вирішити питання щодо отримання довідки.
В подальшому, ОСОБА_7 зателефонувавши по наданому йому номеру телефона 11.07.2023 близько 12 год. 10 хв. зустрівся із лікарем Комунального некомерційного підприємства Мереф`янської міської ради «Мереф`янська центральна районна лікарня» ОСОБА_4 на майдані Свободи у м. Харків.
В ході вказаної зустрічі у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, спрямований на одержання грошових коштів у якості неправомірної вигоди від ОСОБА_7 та усвідомлюючи, що він має можливість вплинути на прийняття рішення посадовими особами місцевого самоврядування, повідомив ОСОБА_7 , що він як лікар може допомогти в оформленні лікарських довідок необхідних ОСОБА_7 та вирішити питання щодо надання йому статусу обмежено придатний.
Надалі реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на одержання неправомірної вигоди, усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки табажаючи їхнастання під час вказаної зустрічі ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_7 , що для вирішення вказаного питання йому необхідно надати 2000 доларів США.
В подальшому, ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на посадових осіб місцевого самоврядування 13.07.2023 близько 09 год 05 хв. зустрівся із ОСОБА_7 за адресою вул. Полтавський Шлях 58 у м. Харків та отримав від останнього частину неправомірної вигоди у розмірі 1000 доларів США, повідомивши, що лікарські довідки будуть виготовлені через місяць.
Після чого, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, направленого на одержання неправомірної вигоди ОСОБА_4 31.08.2023 зустрівся із ОСОБА_7 на майдані Свободи у м. Харків та, діючи умисно, конспіративно отримав наступну частину неправомірної вигоди у розмірі 500 доларів США.
В подальшому ОСОБА_4 в невстановлений в ході досудового розслідування час та місці, використовуючи службові стосунки, діючи умисно намагався здійснити вплив на посадових осіб Комунального некомерційного підприємства Мереф`янської міської ради «Мереф`янська центральна районна лікарня» для взяття на облік ОСОБА_7 та його оформлення на стаціонарне лікування до лікарні.
Таким чином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, а саме: одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та місцевого самоврядування поєднане із вимаганням.
Прокурор також зазначає, що під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту щодо ОСОБА_4 , покладається необхідність запобігання незаконно впливати на свідків та інших обвинувачених в цьому ж кримінальному провадженні.
Прокурор в судовому засіданні підтримав внесене клопотання.
Підозрюваний не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.
Слідчий суддя, заслухавши думку сторін кримінального провадження та дослідивши надані докази, дійшов наступного.
Згідно ст.176 КПК України у кримінальному провадженні можуть бути застосовані такі запобіжні заходи як особисте зобов`язання, особиста порука, застава, домашній арешт, тримання під вартою, при цьому їх наведено в порядку зростання ступеню суворості.
Відповідно до ч.4 ст.176 КПК України, запобіжні заходи застосовуються під час досудового розслідування слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження судом за клопотанням прокурора.
Відповідно до ст.177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Згідно ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Судом встановлено, що Харківським районним управлінням поліції №3 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження №142023222060000128 від 07.06.2023 року за ч. 3 ст. 369-2 КК України.
05.06.2023 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення- злочину, передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України.
Надані докази свідчать про обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого злочину, про що свідчать протоколи допиту свідка ОСОБА_7 , протокол допиту свідка ОСОБА_8 , протокол огляду, копіювання та вручення грощових коштів, протоколи обшуку, протокол допиту підозрюваного.
Встановлено,що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює на посаді лікаря Комунального некомерційного підприємства Мереф`янської міської ради «Мереф`янська центральна районна лікарня», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.176 КПК України до підозрюваного може бути застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту під час досудового розслідування слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора.
Згідно зі ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; незаконно впливати на свідків та інших осіб у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Під час розгляду клопотання прокурор довів існування ризиків, передбачених п. 1, ч.1 ст.177 КПК України, а саме можливість запобігання спробам: незаконного впливу на свідків та обвинувачених у цьому ж кримінальному провадженні.
Також прокурором доведено, що встановлені під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу обставини, є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених ч.1 ст.176 КПК України, не може запобігти доведеним під час розгляду клопотання ризикам.
Відповідно доч.1ст.181КПК Українислідчийсуддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту покладає на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України.
Враховуючи те, що підозрюваний може незаконно впливати на свідків та інших обвинувачених у даному кримінальному правопорушенні, враховуючи наявність обґрунтованої підозри вчинення ОСОБА_4 інкримінованого злочину, приймаючи до уваги відомості про особу підозрюваного, слідчий суддя вважає неможливим застосування м`яких запобіжних заходів, а тому клопотання слідчого слід задовольнити та застосувати до підозрюваного домашній арешт за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6325155800:02:002:0183 з будівлею в період доби з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.
Термін дії ухваливизначаєтьсяв межах строку, встановленого ч.6 ст.181 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 178, 181, 193, 194, 196, 309 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Застосувати стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арештуна строк два місяці,тобто до09січня 2024року включно шляхом заборони залишати місцеперебування за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6325155800:02:002:0183 з будівлею в період доби з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв без дозволу слідчого, прокурора, суду.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язки, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України, а саме: 1) прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду за першою вимогою; 2) не відлучатися із Харківської області без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3)утримуватися від спілкування із свідками та іншими підозрюваними з приводу обставин вчинення інкримінованого йому злочину; 4) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; 5) здати на зберігання слідчому, прокурору свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвала про застосування запобіжного заходу діє до 09.01.2024 року включно.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 10.11.2023 |
Номер документу | 114781853 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні