Постанова
від 29.09.2010 по справі 2-а-3443/10/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

29 вересня 2010 р.           Справа № 2-а-3443/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Іващук Олени Іванівни, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Жмеринського міськрайонного центру зайнятості   

до:   Приватного підприємства "Кармалюківський аграрій"  

про: стягнення заборгованості по страхових внесках до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

ВСТАНОВИВ :

Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах позивача - Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Жмеринського міськрайонного центру зайнятості звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства "Кармалюківський аграрій" про стягнення заборгованості по страхових внесках до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом.

В зв’язку з невиконанням вказаної норми закону, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 892,76 грн.

Відповідач в судове засідання не з’явився. Про дату, час та місце судового засідання був повідомлений завчасно та належним чином,  про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки. Причини неявки суду невідомі.

Прокурор належним чином повідомлений про розгляд справи в судове засідання також не з'явився.

Представник позивача надала суду клопотання щодо розгляду справи за її відсутності, у клопотанні зазначила також про те, що позовні вимоги підтримує.

Частиною 6 ст. 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що від представника позивача по справі надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності та необхідності заслухати свідка чи експерта у справі не має, суд, відповідно до вказаної частини 6 статті 128 КАС України, прийняв рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  є  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються  у  відносинах між ними або з державою.

01 січня 2001 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, яким передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 955 “Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 01 січня 2001 року кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до ст.ст. 38, 39 Закону, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, не застосовується, а спори, що виникають із правовідносин, вирішуються в судовому порядку.

З матеріалів справи встановлено, що у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ПП"Кармалюківський аграрій" зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В зв’язку з нерегулярністю сплати страхових внесків у ПП "Кармалюківський аграрій", утворилась заборгованість в сумі 7174,59 грн. У вказану суму входить сума несплачених страхових внесків в розмірі 6281,83, про стягнення якої Вінницьким окружним адміністративним судом винесено судові рішення.

Зокрема, постановами суду з відповідача стягнуто заборгованості по страхових внесках до фонду: у січні 2010 року  в сумі 3817,63 грн., яка виникла в період з 01.10.2008 р. по 30.09.2009 р.; в квітні цього ж року - 1433,22 грн., за період з 01.10.2009 р. по 31.12.2009 року; у червні 2010р. - 1030,98 грн. за період з 01.01.2010 по 31.03.2010 року.

За мінусом наведених сум за відповідачем рахується заборгованість щодо якої відсутні судові рішення, у розмірі 892,76 грн. щодо якої і заявлено даний позов.

Даний факт підтверджено Розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2010 року.

Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідач не надав.

Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов та докази надані позивачем, суд вважає, що сума заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття повністю доведена.

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задоволити.

Стягнути з Приватного підприємства "Кармалюківський аграрій" (23120, с. Кармалюкове, Жмеринського р-ну Вінницької обл., вул. Слободецька, р/р 260044013227824 в АТ "ОТП банк", МФО 300528, код ЄДРПОУ 34744745) на користь Жмеринського міськрайонного центру зайнятості (23100, м. Жмеринка, вул. Урицького, 19,  р/р 37170301900006 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015, код 34701261) заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 892,76 грн. (вісімсот дев'яносто дві гривні 76 копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови оформлено:   29.09.10  

Суддя          Іващук Олена Іванівна

29.09.2010

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.09.2010
Оприлюднено05.10.2010
Номер документу11479981
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-3443/10/0270

Ухвала від 30.08.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Іващук Олена Іванівна

Постанова від 29.09.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Іващук Олена Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні