ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
09 листопада 2023 року справа № 903/965/23
Господарський суд Волинської області у складі судді Дем`як В.М., розглянувши у приміщенні Господарського суду Волинської області у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи №903/965/23
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (43020, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Рівненська, будинок 48, код ЄДРПОУ 42258109)
про стягнення 4 525,20 грн.
Встановив: Позивач Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" та просить стягнути 4525, 20 грн. заборгованості за договорами на ведення цілодобового спостерігання за протипожежним станом об`єкта та договором на технічне обслуговування пожежної сигналізації та системи цілодобового спостерігання за протипожежним станом об`єктів.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем договорів надання послуг №26/14 від 01.08.2021, №03/18 від 01.08.2021, №24-Т/20 від 01.07.2021, в частині своєчасної оплати.
Ухвалою суду від 13.09.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дана ухвала суду була направлена рекомендованою кореспонденцією повідомленням про вручення поштового відправлення сторонам у справі.
Позивач ухвалу суду отримав, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0600225739304.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" не отримав ухвалу, а отже, належним чином не повідомлений про відкриття провадження у справі за позовом до нього.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (43020, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Рівненська, будинок 48, код ЄДРПОУ 42258109), отже суд направив ухвалу від 13.09.2023 року за місцем державної реєстрації останнього, однак 17.10.2023 повернулась до суду із поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Згідно до ч. 4 ст.122 ГПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається у суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщено не пізніше, ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. В оголошенні про виклик вказуються дані, зазначені у частині першій статті 121 цього Кодексу.
Ухвалою суду від 27.10.2023 здійснено офіційне оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України про повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" про розгляд справи №903/965/23 за позовом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" про стягнення 4 525, 20 грн. в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи.
Так, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, копії ухвал від 13.09.2023 та від 27.10.2023 були направлені судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адреси місцезнаходження відповідача, зазначену в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (43020, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Рівненська, будинок 48, код ЄДРПОУ 42258109).
Враховуючи відсутність в матеріалах справи підтверджень наявності порушень оператором поштового зв`язку вимог Правил надання послуг поштового зв`язку, суд вважає, що у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Сам лише факт не отримання заявником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною не виконання ухвали суду, оскільки зумовлений не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.
Суд також звертає увагу на те, що направлення листів рекомендованою кореспонденцією на дійсні адреси є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним. При цьому, отримання зазначених листів адресатом перебуває поза межами контролю відправника.
Отже, суд належним чином виконав свій обов`язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Крім цього, судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач мав право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалами від 13.09.2023 та від 27.10.2023 в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Згідно з частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Приймаючи до уваги, що відповідачі у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України та ухвалою Господарського суду Волинської області від 13.09.2023, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Судом враховано, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року в справі "Смірнова проти України").
Відповідно до Листа Верховного Суду України головам апеляційних судів України № 1-5/45 від 25.01.2006 року в цивільних, адміністративних і господарських справах перебіг провадження для цілей статті 6 Конвенції розпочинається з моменту подання позову і закінчується винесенням остаточного рішення у справі.
Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.
Частиною 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення (частина 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, встановив:
01 серпня 2021 року між Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (Замовник) укладено договори на ведення цілодобового спостерігання за протипожежним станом об`єкта №26/14 (об`єкт: АЗС №1 за адресою Волинська обл., Ковельський р-н, смт. Голоби, вул. Луцька, буд. 16) та №03/18 (об`єкт: АЗС № 7 за адресою Волинська обл., Камінь-Каширський р-н. смт. Колки).
Згідно розділу 2 договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18 на виконання вимог Кодексу Цивільного захисту України, Державних будівельних норм України (ДБН В.2.5-56-2010 «Система протипожежного захисту»), з метою підвищення рівня технічного оснащення протипожежної охорони об`єкта, прискорення передачі сигналу «Тривога» у разі виникнення пожежі та пожежо-небезпечних ситуацій, сторони домовляються про впровадження на об`єкті СЦС за ПС (за кодом ДК 021:2015 75250000-3 - Послуги пожежних і рятувальних служб), згідно постанови Кабінету міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1102 «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій», в порядку та на умовах, визначених цим договором. СПА здійснюються каналами зв`язку МЦА GSM, Тірас 4П. Спостерігання за протипожежним станом об`єкта та реагування за отриманим сигналом «Тривога» здійснює Виконавець. За сигналом «Тривога» виїжджає(ють) АРЗ СП, ДПРЗ-1.
Відповідно до п.п. 3.1.-3.1.2 договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18, виконавець зобов`язується Провести перевірку СПА за адресам, м Луцьк вул. Луцька, 16, смт. Колки.
Проводити оперативне реагування на аварійні ситуації СПА та негайно повідомляти організацію, яка проводить технічне обслуговування систем. Надавати технічну допомогу Замовнику в питаннях, що стосуються експлуатації СПА (проведення інструктажу, складання інструкцій з експлуатації систем та інше). Надавати технічні рекомендації для покращення послуги СПА.
Пунктом 6.1. договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18 сторони погодили, що оплата послуг виконавця за один місяць визначена у розмірі 340,00 грн., в т.ч. ПДВ -57,67 грн. Сума договору на рік становить 4080 грн., в т.ч. ПДВ 680 грн.
Згідно п. 6.5. договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18 платежі за цим договором замовник здійснює на розрахунковий рахунок виконавця згідно з виставленими актами наданих послуг та рахунками. Не отримання актів наданих послуг та рахунків від виконавця не звільняє замовника від обов`язку здійснювати платежі, згідно умовами даних договорів, за поточний місяць
Пунктами 9.1., 9.2. договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18 передбачено, що дані договори набувають чинності з 01.08.2021 і діють до 31.12.2021. Якщо за один місяць до закінчення терміну дії договору ні одна зі сторін не вимагатиме його припинення або переукладення, тоді він залишається в силі на попередніх умовах і на той же термін.
Також 01 липня 2021 року між Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (Замовник) укладено договір на технічне обслуговування пожежної сигналізації та системи цілодобового спостерігання за протипожежним станом об`єктів №24-Т/20, згідно з умовами котрого, замовник доручає, а виконавець приймає на себе виконання послуг з технічного обслуговування справних та працездатних систем пожежної сигналізації, змонтованої на об`єкті замовника (код ДК 021:2015-7525000-3 - послуги пожежних і рятувальних служб) - АЗС №1 смт Голоби, Ковельського району, АЗС №7 смт. Колки, Маневицького району.
Пунктом 1.2. договору від 01.07.2021 №24-Т/20 сторони погодили зміст та обсяг послуг:
- здійснення технічного нагляду за правильним утриманням та організацією експлуатації систем замовника відповідно до графіку проведення технічного обслуговування, складеного виконавцем;
- здійснення планових регламентних послуг, необхідних для утримання систем замовника в належному працездатному стані, у відповідності до КД 25964-90 «Система технічного обслуговування та ремонту автоматичних установок пожежогасіння, димовидалення, охоронної, пожежної та охоронно-пожежної сигналізації Організація та порядок проведення послуг»;
- усунення характерних несправностей за викликом Замовника (в обсягах поточного ремонту);
- надання технічної допомоги Замовнику в питаннях, що стосуються експлуатації систем (проведення інструктажу, складання інструкцій з експлуатації систем і т п );
- видача технічних рекомендацій щодо поліпшення послуги систем, технічний огляд на предмет технічної можливості та економічної потреби подальшого використання системи (проводиться кожних 5 років).
Згідно п.п. 2.1., 2.2. договору від 01.07.2021 №24-Т/20 виконання послуг здійснюється згідно з графіком проведення технічного обслуговування, який складається виконавцем за погодженням з замовником. Періодичність технічного обслуговування залежно від технічного стану, термінів експлуатації систем та категорії пожежонебезпеки об`єкта встановлюється щомісячно Регламент 1, раз в рік - регламент 2.
Після завершення послуг з технічного обслуговування Виконавцем, Замовник підтверджує їх виконання та приймає системи для подальшої експлуатації, про що робить запис в Журналі реєстрації послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту і складається акт надання послуг.
Відповідно до п.п. 3.1., 3.2. договору від 01.07.2021 №24-Т/20 вартість технічного обслуговування систем пожежної сигналізації на місяць складає 453,80 грн., в т.ч. ПДВ -75,63 грн. Оплата за виконані Виконавцем послуги з технічного обслуговування систем виконується замовником не пізніше 14.-денного терміну з моменту укладання двостороннього акту наданих послуг у відповідності до вимог п. 2.2. цього договору і розрахунку вартості послуг, складеного у відповідності вимогам п. 3.1. цього договору.
Пунктом 6.1. договору від 01.07.2021 №24-Т/20 передбачено, що даний договір набирає чинності з дати його підписання двома сторонами і діє до 01.07.2022. Договір вважається продовженим на аналогічний термін і на тих самих умовах, якщо сторони, за місяць до закінчення терміну, письмово не повідомили одна одну про намір скасувати дії договору на новий термін.
Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
В силу положень статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Частиною 1 статті 627 Цивільного кодексу України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно з положеннями статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Укладений між сторонами Договір, який є підставою позову, за своєю правовою природою є договором про надання послуг.
Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
За умовами статті 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
У разі неможливості виконати договір про надання послуг, що виникла не з вини виконавця, замовник зобов`язаний виплатити виконавцеві розумну плату. Якщо неможливість виконати договір виникла з вини замовника, він зобов`язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містить частина 1 статті 193 Господарського кодексу України.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (стаття 599 Цивільного кодексу України).
Стаття 610 Цивільного кодексу України передбачає, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (частина 1 статті 612 Цивільного кодексу України).
Під виконанням зобов`язання розуміється вчинення боржником та кредитором взаємних дій, спрямованих на виконання прав та обов`язків, що є змістом зобов`язання.
Невиконання зобов`язання має місце тоді, коли сторони взагалі не вчиняють дій, які складають зміст зобов`язання, а неналежним виконанням є виконання зобов`язання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.
На виконання умов договорів від 01.08.2021 №№26/14, 03/18 та від 01.07.2021 №24-Т/20 позивачем було наданні послуги відповідачу, що підтверджується актами надання послуг, які підписанні уповноваженими представниками сторін та скріпленні їх печатками (а.с. 9-12, 17-20, 24-27).
З метою досудового врегулювання господарського спору щодо неналежного виконання ТОВ "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" своїх зобов`язань за договорами, позивачем 20.03.2023 на адресу ТОВ "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" було направлено претензію за №138/48-5 від 17.03.2023р. з вимогою проведення боржником належних розрахунків по оплаті наданих послуг та погашення існуючої заборгованості в сумі 4525,20 грн. Зазначену вимогу було залишено боржником без відповіді та належного реагування.
Враховуючи те, що загальна сума основного боргу відповідача за договорами, яка складає 4525,20 грн., підтверджена належними доказами, наявними у матеріалах справи, і відповідач на момент прийняття рішення не надав документи, які свідчать про погашення вказаної заборгованості перед позивачем, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість вимог позивача до відповідача про стягнення вказаної суми основного боргу, у зв`язку з чим даний позов підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до положень статті 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Також, згідно з нормами статті 78 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Правилами статті 13 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Згідно з положеннями статті 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 73, 74, 75, 76-80, 123, 126, 129, 232, 236-240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
вирішив:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОПРОСТІР ВОЛИНЬ" (43020, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Рівненська, будинок 48, код ЄДРПОУ 42258109) на користь Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (43016, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Чернишевського, будинок 114А, код ЄДРПОУ 08588676) 4 525,20 грн. заборгованості та 2684 грн. витрат, пов`язаних з оплатою судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення до Північно-західного апеляційного господарського суду.
Суддя В. М. Дем`як
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114822012 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем'як Валентина Миколаївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем'як Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні