Єдиний унікальний номер №: 378/852/23
Провадження № 1-кс/378/68/23
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
"10" листопада 2023 р. смт. Ставище
Слідчий суддя Ставищенського районного суду ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання ВП № 5 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів і по кримінальному провадженні № 12023116280000139, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшло вказане клопотання, дізнавач просить надати тимчасовий доступ до оригіналу заповіту, який було складено 24.02.2016 від імені ОСОБА_4 , який знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 (приміщення колишньої сільської ради с. Іванівка Ставищенського району Київської області), з можливістю його вилучення, посилаючись на те, що 04.09.2023 до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України за № 12023116280000139 на підставі заяви ОСОБА_5 про вчинення кримінального правопорушення, поданої до відділення поліції №5 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області.
Відповідно до заяви про вчинення кримінального правопорушення ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 , яка страждала на шизофренію, проходила лікування в КНП Київської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мала провали в пам`яті та забувала навіть близьких людей. Постійно вживала психотропні препарати, які купував чоловік ОСОБА_4 ОСОБА_6 .. В 2018 році ОСОБА_4 перенесла інсульт. Після смерті батька в 2021 році вона здійснювала догляд за матір`ю особисто, а з вересня 2021 року по 24 лютого 2022 року доглядальниця. Після смерті матері вона звернулася до приватного нотаріуса ОСОБА_7 для оформлення спадкового майна, де їй повідомили про існування заповіту, складеного 2016 році начебто її матір`ю на користь дочки ОСОБА_4 ОСОБА_8 . Про вказані обставини нікому з сім`ї не було відомо. ОСОБА_8 з 2012 року проживає в США і вони жодних стосунків не підтримують, тому виникли сумніви щодо правдивості складання вказаного заповіту.
Для встановлення обставин у кримінальному провадженні, призначення судової почеркознавчої експертизи виникла необхідність у отриманні оригіналу вищевказаного заповіту, який зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 (приміщення колишньої сільської ради с. Іванівка Ставищенського району Київської області).
Дізнавач та представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого знаходяться документи, які містять охоронювану законом таємницю, в судове засідання не прибули, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.
Розглянувши дане клопотання, ознайомившись із поданими матеріалами, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
В провадженні відділення поліції № 5 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області знаходяться матеріали досудового розслідування за № 12023116280000139, внесеного до єдиного реєстру досудових розслідувань 04.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, відповідно довитягу зякого у невстановлені дізнанням дату та час невстановлена особа підробила підпис у заповіті від 24.02.2016, від імені ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 згідно якого усе своє майно остання заповіла ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Внесене дізнавачем клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про нотаріат» сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо є нотаріальною таємницею.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій належать до охоронюваної законом таємниці, та розкривається нотаріусами на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Відповідно до копії листа старости ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_9 від 27.10.2023 року та показань свідка, заповіт від імені ОСОБА_4 знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 (приміщення колишньої сільської ради с. Іванівка Ставищенського району Київської області).
Відповідно до ч. 5 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе, що речі (документи) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншими способами неможливо.
При цьому довести чи спростувати факт підроблення заповіту ОСОБА_4 можливо лише, провівши почеркознавчу експертизу даного заповіту, іншим чином встановити зазначені обставини не вбачається за можливе.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що оригінал вищевказаного заповіту знаходиться в старости ІНФОРМАЦІЯ_6 , клопотання дізнавача слід задовольнити, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана вище інформація, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та може мати доказове значення по справі, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.
Керуючись ст. 159- 165 КПК України,
у х в а л и в:
Клопотання дізнавача сектору дізнанняВП №5Білоцерківського РУПГУНП вКиївській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.
Надати начальнику СД ВП № 5 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_10 , дізнавачу СД ВП № 5 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , та дізнавачу СД Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до оригіналу заповіту, складеного 24.02.2016 від імені ОСОБА_4 , який знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 (приміщення колишньої сільської ради с. Іванівка Ставищенського району Київської області), з можливістю його вилучення
Встановити строк дії ухвали до 17 листопада 2023 року.
Роз`яснити, що в силу ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ставищенський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114823159 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ставищенський районний суд Київської області
Скороход Т. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні