ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття зустрічного позову
м. Київ
10.11.2023справа № 910/14200/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви Національного музею народної архітектури та побуту України (вул. Лаврська 9, корпус 19, м. Київ, 01010; ідентифікаційний код 03922125; далі - Музей)
до приватного підприємства «Бриз» (вул. Сагайдачного 10/5, м. Київ, 04071; ідентифікаційний код 16484477; далі - ПП «Бриз»)
про виселення з музейної споруди
зі справи №910/14200/23
за позовом ПП «Бриз»
до Музею
про усунення перешкоди у користуванні орендованим приміщенням,
без виклику представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Бриз» (далі - ПП «Бриз») звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Національного музею народної архітектури та побуту України (далі - Музей) про усунення перешкоди у користуванні орендованим приміщенням: комори з села Варва, Чернігівської області, пункту громадського харчування «Кулішна», загальною площею 21,5 кв.м., що знаходиться за адресою: с. Пирогів, м. Київ, 03026, Державний музей народної архітектури та побуту України (далі - орендоване приміщення), відповідно до укладеного сторонами договору оренди нежитлового приміщення від 25.06.2003 №2 (далі - Договір №2) шляхом надання вільного доступу до вказаного орендованого приміщення.
Позов мотивовано тим, що:
- 25.06.2003 Державний музей народної архітектури та побуту України (після зміни назви Музей; орендодавець) та ПП «Бриз» (орендар) уклали Договір, відповідно до якого орендодавець передає, а орендар приймає у тимчасове користування орендоване приміщення; строк оренди складає 30 років;
- 25.06.2003 Державний музей народної архітектури та побуту України та ПП «Бриз» уклали договір про благодійництво від 25.06.2003 (далі - Договір про благодійництво), відповідно до якого ПП «Бриз» (благодійник) передає у власність майно за переліком, вказаним в додатку №1 до вказаного договору, на безоплатній основі, а Музей приймає у власність вказане в додатку №1 майно, яке знаходиться на земельній ділянці Музею, збудовано ПП «Бриз» і відображено на його власному балансі;
- з 28.06.2023 директора ПП «Бриз» ОСОБА_1 працівники відповідача не пропускають на територію Музею , де знаходяться орендовані приміщення позивача за Договором №2 та Договором про благодійництво;
- ПП «Бриз» зверталося до Музею з проханням надати відповідь на якій підставі працівники відповідача не пропускають позивача до орендованого приміщення; у відповідь Музей зазначив, що нібито Договір №2 є недійсним;
- позивач неодноразово звертався до Голосіївського управління поліції ГУНП в м. Києві із заявами (повідомленнями) про кримінальне правопорушення; 08.07.2023 було внесено дані про кримінальне провадження до ЄРДР на підставі заяви від 07.07.2023, ЄО 26121; кримінальне провадження від 10.07.2023 № 12023105010000854 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 356 Кримінального кодексу України, а саме самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника;
- останній платіж за оренду орендованого приміщення за Договором №2 був сплачений позивачем 12.07.2023, оскільки з 26.06.2023 позивача не допускають до орендованого приміщення; ПП «Бриз» продовжує сплачувати комунальні платежі за електроенергію, вивіз сміття та відшкодування податку за землю.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 19.09.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 23.10.2023.
13.10.2023 Музей подав суду зустрічний позов до ПП «Бриз» про виселення ПП «Бриз» з музейної споруди, що знаходиться за адресою: с. Пирогів, м. Київ, Державний музей народної архітектури та побуту України, пункт громадського харчування «Кулішна».
Зустрічний позов мотивований тим, що:
- 25.06.2003 Державний музей народної архітектури та побуту України (після зміни назви Музей; орендодавець) та ПП «Бриз» (орендар) уклали договір оренди нежитлового приміщення №1 (далі - Договір №1) та Договір №2, відповідно до пункту 2.1 яких орендна плата узгоджується сторонами у залежності від економічного стану та розмірів комунальних платежів орендодавця; орендна плата сплачується в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок орендодавця на перед не пізніше 10 числа кожного місяця;
- в середині 2020 року ПП «Бриз» почало системно не виконувати умови договорів №1 та №2 в частині сплати орендної плати;
- 27.01.2021 Музей надіслав ПП «Бриз» вимогу про сплату заборгованості;
- Музей 21.04.2021 надіслав ПП «Бриз» повідомлення про розірвання договорів №1 та №2 та звільнення займаного приміщення в порядку статті 782 Цивільного кодексу України;
- 01.05.2021 Договори №1 та №2 припинили свою дію у зв`язку з несплатою орендної плати понад три місяці;
- на момент припинення дії Договорів №1 та №2 у зв`язку з несплатою орендної плати понад три місяці загальна заборгованість ПП «Бриз» складала 550 679,15 грн;
- після припинення оренди наймач має негайно повернути орендоване майно, однак відмовляється повернути майно;
- Договір №1 відповідно до законодавства є нікчемним правочином; він не створює прав та обов`язків для сторін, що його підписали; крім того, Договори №1 та №2 не відповідають Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та Земельному кодексу України;
- кошти, отримані Музеєм після 01.05.2021 (дата припинення дії Договорів №1 та №2), зараховуються в погашення заборгованості (наявної у ПП «Бриз» станом на 01.05.2021) та оплату неустойки.
Разом з тим, 13.10.2023 Музей подав суду відзив на позовну заяву ПП «Бриз», в якому викладені аналогічні доводи зустрічного позову.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.10.2023 зустрічну позовну заяву залишити без руху та встановлено позивачу за зустрічним позовом п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
06.11.2023 позивачем за зустрічним позовом подано суду документи на виконання ухвали суду від 25.10.2023.
Пунктом 3 частини другої статті 46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Частинами першою - четвертою статті 180 ГПК України передбачено, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.
Господарський суд міста Києва визнав подані матеріали достатніми для прийняття зустрічної позовної заяви до спільного розгляду з первісним позовом за правилами загального позовного провадження, оскільки обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, враховуючи, що вони виникають з одних правовідносин.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 46, 180, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Прийняти зустрічний позов Національного музею народної архітектури та побуту України до приватного підприємства «Бриз» про виселення з музейної споруди до спільного розгляду з первісним позовом приватного підприємства «Бриз» до Національного музею народної архітектури та побуту України про усунення перешкоди у користуванні орендованим приміщенням.
2. Вимоги за зустрічним позовом Національного музею народної архітектури та побуту України до приватного підприємства «Бриз» про виселення з музейної споруди об`єднати в одне провадження з первісним позовом приватного підприємства «Бриз» до Національного музею народної архітектури та побуту України про усунення перешкоди у користуванні орендованим приміщенням.
3. Підготовче засідання призначити на 27.11.23 о 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №12.
4. Встановити Національному музею народної архітектури та побуту України строк у п`ять днів з дня вручення даної ухвали для надання суду оригіналів всіх документів, доданих до зустрічної позовної заяви, що стосуються предмету спору - для огляду безпосередньо у засіданні.
5. Встановити приватному підприємству «Бриз» строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для надання суду: відзиву на зустрічний позов за в порядку статті 165 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів надіслання відзиву і доданих до нього документів Національному музею народної архітектури та побуту України.
6. Повідомити відповідача за зустрічним позовом про те, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
7. Встановити Національному музею народної архітектури та побуту України строк у п`ять днів з дня отримання від відповідача за зустрічним позовом відзиву на зустрічну позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив в порядку статті 166 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів приватному підприємству «Бриз».
8. Встановити відповідачу за зустрічним позовом строк у п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статті 167 ГПК України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів Національному музею народної архітектури та побуту України.
9. Звернути увагу учасників справи на те, що: заяви, клопотання, відзив і заперечення необхідно подавати тільки в письмовій формі у визначені даною ухвалою та ГПК України строки; документи та додаткові докази, які витребовуються ухвалою суду для долучення до матеріалів справи, у прошитому вигляді з обов`язковим описом додатків завчасно, необхідно подати до канцелярії господарського суду міста Києва за адресою: 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44, корпус А.
10. Повідомити учасників справи про те, що учасники справи можуть отримати інформацію у справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на сторінці за такою веб-адресою: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/.
11. Звернути увагу учасників справи на те, що у зв`язку із введенням Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 на території України воєнного стану рекомендуємо учасникам судового процесу:
- під час звернення до суду зазначати актуальні номери телефонів для передачі телефонограм та електронні адреси;
- через поштову скриньку, створену в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, за адресою: https://mail.gov.ua (зареєстрований учасник судового процесу має заповнити заявку, зразок якої розміщений за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/300/222/9 та подати її до суду, у тому числі, засобами електронного або поштового зв`язку);
- через інші електронні поштові скриньки (за умови наявності письмової згоди учасника судового процесу надсилати суду підтвердження про отримання документів);
- по можливості отримувати документи нарочно в приміщенні суду;
Інформація щодо призначення дати та часу проведення судового засідання публікується на офіційному веб-сайті суду у розділі "Громадянам" "Список справ, призначених до розгляду" https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/.
12. Запропонувати учасникам справи взяти участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням сервісу «Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом» (посилання в мережі інтернет - https://vkz.court.gov.ua/), для чого учасникам справи необхідно подати суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання; копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
13. Повідомити учасників справи про можливість подання заяви про проведення судового засідання без участі представників учасників справи.
14. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набрала законної сили 10.11.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114833911 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Марченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні