Ухвала
від 08.11.2023 по справі 757/50276/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/50276/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2023 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022000000001294 від 20.09.2022,-

ВСТАНОВИВ:

07 листопада 2023 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498): НОМЕР_1 , відкриті в АБ «УКРГАЗБАНК» (МФО 320478), НОМЕР_2 , відкриті в АТ «МОТОР-БАНК» (МФО 313009), НОМЕР_3 , відкриті в АТ «КІБ» (МФО 322540), в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, із наданням інформації щодо залишку коштів на рахунках на час оголошення ухвали слідчого судді.

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора розслідується кримінальне провадження № 42022000000001294 від 20.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

У матеріалах досудового розслідування містяться відомості, які можуть свідчити про те, що службовими особами суб`єктів господарювання приватного права вносяться до документів бухгалтерського та податкового обліку недостовірні відомості щодо реальності проведення господарської діяльності, які, у подальшому, подаються до податкових органів.

При цьому, службові особи податкових органів, усвідомлюючи недостовірність складеної документації представниками юридичних осіб, не вживають належних заходів по запобіганню формуванню та використанню відповідного податкового кредиту платниками податків, що спричинює недоотримання державним бюджетом обов`язкових платежів.

У ході розслідування отримано відомості про те, що посадові особи суб`єктів господарювання приватного права, діючи за попередньою змовою між собою та підконтрольними неплатниками податку на додану вартість, вносять до фінансово-господарських документів недостовірні відомості щодо проведених операцій із купівлі продажу товарів.

Зокрема, згідно виписок руху коштів по банківських рахунках згаданих юридичних осіб установлено, що ТОВ «КАЛЯ» (код ЄДРПОУ 37687638) іТОВ «БАРРІК» (код ЄДРПОУ 39370201) протягом 2022 року перерахувало в адресу ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498), основний вид діяльності: оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення, в якості оплати за товар грошові кошти на загальну суму понад

42 млн грн, при цьому вказані операції у податковій звітності не відображені. Крім того відповідно до рішення ДПС № 39152 від 29.04.2020 ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498) внесено до «ризикових», також встановлено, що директор зазначеного підприємства притягувався до кримінальної відповідальності, що може свідчити про його фіктивність.

Допитаний як свідок керівник, головний бухгалтер та засновникТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498) ОСОБА_4 повідомив, що будь-якого відношення до фінансово-господарської діяльності не має, ніяких договорів від імені указаної юридичної особи не підписував.

За таких обставин убачається, що невстановлені особи, діючи від імені ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498), на підставі підроблених документів проводили фінансово-господарські операції, які не мали будь-якого економічного сенсу.

Таким чином, за результатом проведення слідчих дій та здійснених заходів забезпечення кримінального провадження встановлено, що для здійснення незаконної діяльності можуть використовуватись наступні розрахункові рахунки ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498):

- НОМЕР_1 , відкриті в АБ «УКРГАЗБАНК» (МФО 320478),

- НОМЕР_2 , відкриті в АТ «МОТОР-БАНК» (МФО 313009),

- НОМЕР_3 , відкриті в АТ «КІБ» (МФО 322540).

Кошти, розміщені на рахунках зазначеної юридичної особи, є предметом кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Постановою прокурора від 27.10.2023 року грошові кошти, розміщені на рахунках вказаних вище, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту коштів на вищезазначених рахунках неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, які підлягають доказуванню відповідно до вимог ст. 91 КПК України.

Прокурор до судового засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, доводи клопотання підтримав в повному обсязі.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Отже, арешт з метою забезпечення речових доказів, по суті являє форму забезпечення доказів у кримінальному провадженні та не вимагає обов`язкового повідомлення підозри у кримінальному провадженні, не пов`язується з особою, підозрюваною у вчиненні кримінального провадження.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498): НОМЕР_1 , відкриті в АБ «УКРГАЗБАНК» (МФО 320478), НОМЕР_2 , відкриті в АТ «МОТОР-БАНК» (МФО 313009), НОМЕР_3 , відкриті в АТ «КІБ» (МФО 322540), в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, оскільки вони є предметом кримінального правопорушення, відповідають критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.

При цьому клопотання прокурора в частині зобов`язання службових осіб АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «МОТОР-БАНК» (МФО 313009), АТ «КІБ» (МФО 322540) надати інформацію щодо залишку коштів на рахунках на час оголошення ухвали слідчого судді задоволенню не підлягає, оскільки воно виходить за межі предмету розгляду клопотання про арешт майна та може бути розглянуте в порядку звернення з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 42022000000001294 від 20.09.2022 задовольнити частково.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках ТОВ «УРІК СТАЙЛ» (код ЄДРПОУ 42724498): НОМЕР_1 , відкриті в АБ «УКРГАЗБАНК» (МФО 320478), НОМЕР_2 , відкриті в АТ «МОТОР-БАНК» (МФО 313009), НОМЕР_3 , відкриті в АТ «КІБ» (МФО 322540), в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114835688
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/50276/23-к

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Батрин О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні