Ухвала
від 10.11.2023 по справі 363/6258/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"10" листопада 2023 р. Справа № 363/6258/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10листопада 2023року суддя Вишгородського районного суду Київської області Шубочкіна Т.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , третя особа Приватний нотаріус Вишгородський районний нотаріальний округ Київської області Бандурка Світлана Олегівна доПірнівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

06 листопада 2023 року до Вишгородського районного суду Київської області від представника позивача Кирієнко В. надійшла вищезазначена позовна заява.

Відповідно до частини другої статті 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно ч. 1 ст. 62 ЦПК повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Положеннями ч. 4 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України"Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Згідно зі статтею 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом. Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Таким чином, надаючи право адвокату здійснювати представництво та захист своїх інтересів клієнт обумовлює обсяг наданих адвокату повноважень, який визначається змістом довіреності або відповідним договором на надання правової допомоги.

За змістом норм статті 19 та 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не витікає безумовне право адвоката підписувати та подавати до господарського суду позовні заяви, а відтак таке право має бути безпосередньо надано клієнтом адвокату.

Дослідивши подану позовну заяву, судом встановлено, що вона підписана представником позивача адвокатом Кирієнко В. На підтвердження повноважень представника, до позову додано копію договора-доручення №424 від 02.11.2023 року, за змістом якого адвокату Кирієнко В. надано право вчиняти дії на користь клієнта ОСОБА_1 . В поданому договорі серед повноважень відсутні такі, які б свідчили про надання клієнтом ОСОБА_1 адвокату Кирієнко В. права на підписання позовної заяви.

При цьому, суд зазначає, що право на подання позову не є тотожним праву представника на підписання від імені позивача позовної заяви.

Даний висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 16.05.2018 у справі № 810/739/15.

Однак, позивачем не долучено до позовної заяви доказів, які засвідчуть повноваження адвоката Кирієнко В. на підписання позовної заяви від імені ОСОБА_1 .

Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи те, що позовна заява від імені позивача ОСОБА_1 подана та підписана представником ОСОБА_2 , при цьому до позовної заяви не долучено належних доказів щодо права останнього подавати та підписувати позовну заяву, така позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Керуючись статтями 175, 185, 259-261, 351-354 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , третя особа Приватний нотаріус Вишгородський районний нотаріальний округ Київської області Бандурка Світлана Олегівна доПірнівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Суддя Т.В. Шубочкіна

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.11.2023
Оприлюднено14.11.2023
Номер документу114844792
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —363/6258/23

Ухвала від 10.11.2023

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Шубочкіна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні