Ухвала
від 13.11.2023 по справі 296/8401/23
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/8401/23

1-кп/296/847/23

УХВАЛА

Іменем України

13 листопада 2023 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060400002083 від 07.07.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 357 КК України, -

встановив:

У провадженні Корольовського районного суду м. Житомира перебуває вказана справа.

До суду надійшло письмове клопотання прокурора про призначення обвинуваченому ОСОБА_4 амбулаторної судово-психіатричної експертизи. Своє клопотання обгрунтувала тим, що під час судового розгляду зазначеного кримінального провадження надійшла відповідь з КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради від 10.10.2023, де зазначено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , спостерігається у лікаря-психіатра з 15.12.2016 з приводу органічного афективно - маячного розладу, а тому виникли підстави, передбачені п. 3 ч. 2 ст. 242 КПК України, зокрема, щодо визначення психічного стану обвинуваченого ОСОБА_4 .

У судовому засіданні прокурор підтримала вказане клопотання та просила задовольнити.

Обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та його захисники, адвокати ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , поклалися на розсуд суду.

Розглянувши клопотання прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, вислухавши думки учасників провадження, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Положеннями Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженоїнаказом Міністерства Юстиції України від 08.10.98 № 53/5, передбачено, що згідно з процесуальним законодавством України експертами виконуються первинні, додаткові, повторні, комісійні та комплексні експертизи (п.1.2.13).

Організаційні засади проведення судово-психіатричної експертизи визначені Порядком проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженимнаказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.05.2018 № 865.

Відповідно до пунктів 6 та 8 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, за формою проведення судово-психіатрична експертиза може бути амбулаторною, стаціонарною, посмертною, за процесуальними ознаками - первинною, повторною, додатковою.

Предметом судово-психіатричної експертизи є психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу (п.10 вказаного Порядку).

Згідно з ч. 1 ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 332 КПК України, суд має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам незалежно від наявності клопотання, якщо під час судового розгляду виникли підстави, передбачені частиною другою статті 509 цього Кодексу.

Згідно з ст. 242 КПК України, суд зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення психічного стану обвинуваченого за наявності відомостей, які викликають сумніви його осудності, обмеженої осудності.

Відповідно до ст. 509 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані залучити експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними.

Частиною другою статті 509 КПК України передбачено, що у разі необхідності здійснення тривалого спостереження та дослідження особи може бути проведена стаціонарна психіатрична експертиза, для чого така особа направляється до відповідного медичного закладу на строк не більше двох місяців.

Приймаючи до уваги, що ОСОБА_4 спостерігається у лікаря-психіатра з приводу органічного афективно - маячного розладу, з метою повного та всебічного дослідження обставин справи, визначення психічного стану обвинуваченого ОСОБА_4 на час вчинення кримінального правопорушення та даний час, для з`ясування чи усвідомлює він свої дії, суд доходить висновку, що клопотання прокурора про призначення амбулаторної судової - психіатричної експертизи підлягає задоволенню.

Проведення експертизи слід доручити експертам «Обласного медичного спеціалізованого центру» Житомирської обласної ради.

Керуючись ст.ст. 332, 371, 372, 369 КПК України, суд,-

постановив:

Клопотання прокурора про призначення амбулаторної судово психіатричної експертизи задовольнити.

Призначити амбулаторну судову - психіатричну експертизу відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в кримінальному провадженні № 12023060400002083 від 07.07.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 357 КК України, на вирішення якої поставити запитання:

- чи страждає на даний час обвинувачений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним захворюванням, яке б позбавляло його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними? Чи є психічне захворювання тимчасовим і ци здатний обвинувачений ОСОБА_4 в даний час усвідомлювати свої дії та керувати ними?

- чи страждав обвинувачений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень психічною хворобою. яка позбавляла б його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

- ??чи страждав обвинувачений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень тимчасовим розладом психічної діяльності (алкогольним психозом, реактивним станом, патологічним сп?янінням, патологічним афектом), недоумством або іншим хворобливим станом психіки, які б позбавляли його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними? Якщо так, то якими саме?

- чи потребує обвинувачений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування до нього примусових заходів медичного характеру, якщо так, то яких саме?

Проведення експертизи доручити експертам «Обласного медичного спеціалізованого центру» Житомирської обласної ради, що розташований за адресою: с. Зарічани, Шосе Бердичівське, 3, Житомирського району Житомирської області.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за відмову від дачі висновку та дачу завідомо неправдивого висновку за статтями 384, 385 КК України.

Надати для проведення експертизи матеріали кримінального провадження.

Висновок амбулаторної судової - психіатричної експертизи одразу ж після її проведення, разом з матеріалами кримінального провадження необхідно направити до Корольовського районного суду м. Житомира.

Надати дозвіл на направлення обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до «Обласного медичного спеціалізованого центру» Житомирської обласної ради для проведення амбулаторної судової - психіатричної експертизи.

Копію ухвали направити для відома начальнику Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області та виконання до «Обласного медичного спеціалізованого центру» Житомирської обласної ради.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено15.11.2023
Номер документу114849988
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Розбій

Судовий реєстр по справі —296/8401/23

Ухвала від 07.06.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Вирок від 23.04.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 13.11.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 30.08.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 13.09.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні