1Справа № 335/10643/23 2-н/335/989/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2023 року м.Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний170Б» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з утримання будинку,
В С Т А Н О В И В:
ОСББ «Соборний 170Б» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з утримання будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Частиною 2статті 167 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до ч.1 ст. 167 ЦПК України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження, а якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, - протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частинами п`ятою, шостою статті 165 цього Кодексу, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Згідно із довідки Департаменту реєстраційних послуг Управління державної реєстрації фізичних осіб: ОСОБА_1 , 08.04.2015 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Отже отримана судом інформація свідчить, що на час звернення із заявою про видачу судового наказу боржник ОСОБА_1 є малолітньою особою, який досяг 8-річного віку.
Відповідно достатті 30 ЦК України, цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов`язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання (частина 1). Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом (частина 2).
Згідно з ч.1ст.34 ЦК Україниповну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).
Стаття 31 ЦК Українивизначає обсяг часткової цивільної дієздатності фізичної особи, яка не досягла чотирнадцяти років:
Фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має право:
1) самостійно вчиняти дрібні побутові правочини.
Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість;
2) здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом (частина 1);
Малолітня особа не несе відповідальності за завдану нею шкоду (частина 2).
НормамиЦПК Українич.ч.1,2ст.47 ЦПК України, закріплено, що здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи. Неповнолітні особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також особи, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді у справах, що виникають з відносин, у яких вони особисто беруть участь, якщо інше не встановлено законом. Суд може залучити до участі в таких справах законного представника неповнолітньої особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена.
Виходячи з наведених норм права, малолітня ОСОБА_1 , у силу віку не має цивільної процесуальної дієздатності, тож не може самостійно здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді, та не може нести відповідальності за зобов`язаннями перед третіми особами.
Частиною 3статті 165 ЦПК України, у разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов`язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу.
За таких обставин, у видачі судового наказу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний170Б» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з утримання будинку належить відмовити.
Керуючись п.8 ч. 1 ст.165, ч.3 ст.165 ЦПК України-
У Х В А Л И В:
Відмовити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Соборний170Б» у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з утримання будинку.
Повний текст ухвали складено 13 листопада 2023 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Суддя: Ю.В. Апаллонова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 15.11.2023 |
Номер документу | 114856273 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Апаллонова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні