Ухвала
від 10.11.2023 по справі 154/4580/23
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

154/4580/23

1-кс/154/903/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2023 року Слідчий суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області

ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , представника володільця майна адвоката ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12023030510001004 від 26.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ

02 листопада 2023 року до суду надійшло клопотання слідчого СВВолодимирського РВПГУНП уВолинській областілейтенанта поліції ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташоване за адресою: АДРЕСА_1 ), в якому зазначено, що слідчим відділенням Володимирського РВП ГУНП у Волинській області за процесуальним керівництвом Володимирської окружної прокуратури Волинської області здійснюється досудове розслідування з приводу того, що невстановлені особи у межах Володимирського району Волинської області з метою вирощування сільськогосподарських культур самовільно захопили земельні ділянки у межах прибережної зони.

26.09.2023 відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023030510001004 з попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 197-1 КК України.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що до вчинення даного злочину може бути причетне товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий вказує, що для встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення необхідно витребувати у ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » наступні документи, а саме: статут ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », посадові інструкції його працівників, у тому числі посадові інструкції директора ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », договори з найманими працівниками зазначеного підприємства, договори оренди земельних ділянок наданих у користування ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » разом із актом прийому передачі межових знаків, документацію, яка підтверджує право власності на земельні ділянки, які використовуються для ведення особистого селянського господарства із виведенням їх меж.

Документи,які містятьсяу ТзОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ,яке розташованеза адресою: АДРЕСА_1 ,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні№ 12023030510001004від 26.09.2023року,також вказанавище інформаціяможе бутивикористана длядоведення обставин,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихдокументів таці відомостіне можливоотримати вінший спосіб.

У судове засідання на розгляд клопотання слідчий не з`явився, просив розглянути клопотання за його відсутності.

Представник ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокат ОСОБА_3 у судовому заперечив проти задоволення клопотання через його необґрунтованість та безпідставність.

Вивчивши клопотання слідчого та дослідивши долучені до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Тимчасовий доступ до речей і документівє одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ч.1 ст.159 КПК України).

Згідно ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процедура застосування тимчасового доступу до речей та документів передбачена главою 15 Кримінального процесуального кодексу України.

Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором (ч.1 ст.160 КПК України).

Відповідно до ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Слідчий суддя, суд, у відповідності до ч.5 ст.163 КПК України, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як вбачається з матеріалів клопотання, воно не відповідає вимогам ч.2 ст. 160 КПК України, характеризується формальністю та неналежною обґрунтованістю.

Так, слідчим у клопотанні про надання тимчасового доступу до речей та документів не зазначені: правова кваліфікація кримінального правопорушення (з посиланням лише на те, що клопотання подається в рамках кримінального провадження №12023030510001004 від 26.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України); значення документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах. Саме клопотання містить загальні формулювання, які можуть бути наявні у будь-якому рішенні, без прив`язки до конкретних обставин вчинення кримінального правопорушення, а, отже, не можуть слугувати підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, зокрема, тимчасового доступу до речей і документів.

Крім того, відповідно до загальних правил застосування заходів забезпечення кримінального провадження, застосування заходів не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, зокрема, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження (п.1 ч.3 ст. 132 КПК України). Тобто, згідно європейського стандарту доказування слідчий, дізнавач, прокурор мають довести слідчому судді, що «підозра обґрунтована», що існують факти чи інформація, які б переконали об`єктивного спостерігача, що відповідна особа могла вчинити кримінальне правопорушення.

Згідно матеріалів клопотання слідчим відділенням Володимирського РВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023030510001004, відомості про яке внесені до ЄРДР 26.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, з приводу того, що невстановлені особи у межах Володимирського району Волинської області з метою вирощування сільськогосподарських культур самовільно захопили земельні ділянки у межах прибережної зони.

У своєму клопотанні слідчий вказує на те, що в ході проведення досудового розслідування було встановлено, що до вчинення даного злочину може бути причетне Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Проте, слідчим на обґрунтування доводів клопотання не надано жодного належного і допустимого доказу на підтвердження існування обставин, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, та можливу причетність Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до його вчинення.

Всі документи, долучені до клопотання, стосуються інших кримінальних проваджень, в яких вже або постановлено судом вирок, або обвинувальний акт скеровано до суду.

Відповідно до тих же загальних правил застосування заходівзабезпечення кримінальногопровадження слідчий суддя зобов`язаний також врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч.4 ст.132 КПК України).

Беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст.93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як тимчасовий доступ до речей та документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.

Слідчий не надав доказів, що у рамках кримінального провадження №12023030510001004 від 26.09.2023 він вчиняв процесуальні дії для самостійного отримання документів.

Саме клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів належним чином не обґрунтоване та не наведено доказів, що особа, у володінні якої знаходяться документи, не бажає добровільно передати їх стороні обвинувачення або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи.

Слід зауважити, що ухвалою слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_2 від 13.09.2023 у справі №154/3813/23 групі слідчих, в рамках іншого кримінального провадження №12023030510000750 від 15.07.2023, вже надавався тимчасовий доступ до переліку документів, який тотожний переліку, що наведений слідчим у клопотанні. Проте, як зазначає, представник ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вказана ухвала не була виконана слідчими.

Все ці обставини у своїй сукупності свідчить про відсутність підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів.

Керуючись ст. ст.131,132, 159-164, 166, 376 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12023030510001004 від 26.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - відмовити.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВолодимир-Волинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення10.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114876442
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —154/4580/23

Ухвала від 10.11.2023

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лутай А. М.

Ухвала від 10.11.2023

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лутай А. М.

Ухвала від 10.11.2023

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лутай А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні