Рішення
від 07.11.2023 по справі 707/2951/23
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/2951/23

2/707/1211/23

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

07 листопада 2023 року м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого суддіСмоляра О.А.

при секретарі Зарубі Н.М.

розглянувши увідкритому судовомузасіданні узалі судув порядкуспрощеного позовногопровадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-

встановив:

Представник позивача звернулась до суду із вищевказаним позовом, в обґрунтування якого вказала, що з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 08.09.2018. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позов мотивує тим, що подружнє життя позивача та відповідача не склалося через відсутність взаємного розуміння в сім`ї, в останні роки спільного проживання відносини подружжя погіршувалися, внаслідок чого подальше спільне життя і збереження шлюбу стало суперечити інтересам позивача. Спільний син проживає з позивачем та знаходиться на повному її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.

Ухвалою суду від 28.09.2023 позовну заяву залишено без руху.

02.10.2023 представником позивача до суду подано заяву про усунення недоліків.

Відповідно до ухвали суду від 11.10.2023 про відкриття провадження, розгляд справи проводиться за правилами спрощеного провадження без виклику сторін. Відповідачу визначено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву. Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду подано не було, а тому суд, у відповідності до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Зважаючи на те, що справа розглядалась за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, судом встановлені наступні фактичні обставини і відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають у шлюбі з 08.09.2018, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим 08.09.2018 Черкаським міським відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, актовий запис № 1569.

Від даного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження від 16.04.2019 серії НОМЕР_2 виданого Черкаським міським відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, актовий запис № 772.

Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади №2023/007159365 від 07.09.2023, ОСОБА_4 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно до витягу з реєстру територіальної громади №2023/007159481 від 07.09.2023, ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.3ст.105СК Українишлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, беручи до уваги вимоги СК України.

Відповідно ч. 2ст. 112 СК Українисуд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно ч.2ст.114СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Відповідно з ч.3ст.115СК України, - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Відповідно ч.ч. 1,2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Згідно ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за створення необхідних умов для всебічного розвитку дитини відповідно до законів України.

Відповідно до вимог ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно ч.1, 3 ст. 181 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися у якості аліментів на дитину, визначається судом, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Враховуючи вищевикладене та зважаючи на те, що добровільність шлюбу є основною з його засад і ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, те, що шлюбні стосунки між сторонами фактично припинені, суд вважає, що розірвання шлюбу буде відповідати інтересам сторін.

Зважаючи на те, що відповідно до положень рівнозначний обов`язок щодо утримання дітей покладається як на позивача, так і на відповідача по справі, те, що на даний час відповідач не приділяє своєї уваги для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини, дитина перебуває на утриманні позивача, суд вважає, що заявлені вимоги обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню, а тому суд приходить до висновку, що розумним та справедливим є стягнення аліментів з відповідача на користь позивача на утримання сина в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дітей відповідного віку, щомісячно, починаючи з 27.09.2023 і до досягнення ним повноліття.

Вирішуючи питанняпро розподілсудових витратсуд враховує,що позивачзвільнена відсплати судовогозбору щодопозовної вимогипро стягненняаліментів напідставі п.3ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір»,сплатила судовийзбір зарозірвання шлюбу.

За правилами ст. 141 ЦПК України судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 141, 263-268 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_5 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) та ОСОБА_6 (зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_4 ), зареєстрований 08.09.2018 Черкаським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, актовий запис № 1569 розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.09.2023 і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір у сумі 858,88 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 1073,60 грн.

Учасники справи можуть ознайомитись текстом судового рішенням, в електронній формі, на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень в мережі Інтернет - http://reyestr.court.gov.ua.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Олександр СМОЛЯР

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення07.11.2023
Оприлюднено16.11.2023
Номер документу114879724
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —707/2951/23

Рішення від 25.09.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Смоляр О. А.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Смоляр О. А.

Рішення від 07.11.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Смоляр О. А.

Ухвала від 10.10.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Смоляр О. А.

Ухвала від 27.09.2023

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Смоляр О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні