Справа №:755/9408/23
Провадження №: 2/755/4823/23
У Х В А Л А
"13" листопада 2023 р. Дніпровський районний суд м. Києва, в складі: головуючого судді - Катющенко В.П., розглянувши заперечення представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 проти розгляду справи за позовом Обслуговуючого кооперативу «Паркінг на Шумського, 5» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги, в порядку спрощеного позовного провадження, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває вказана цивільна справа, провадження у якій було відкрито ухвалою суду від 06.09.2023 за правилами спрощеного провадження, без повідомлення сторін, яким роз`яснено процесуальні права подати заяви по суті справи та встановлено відповідні строки.
09.11.2023 до суду від представника відповідача ОСОБА_1 , - ОСОБА_2 надійшли заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, у яких останній просить суд постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, посилаючись на те, що вбачаються істотні для справи обставини, вирішення яких можливо лише в порядку загального позовного провадження, із викликом сторін та наданням ними відповідних пояснень чи заперечень, а саме те, що позивач скрив від суду факт його звернення до суду в квітні 2021 року до того ж відповідача із ідентичними (в частині) позовними вимогами та з тих самих підстав (справа № 755/6710/21), відповідачем у справі № 755/9408/23, яка наразі розглядається судом, надано до суду підроблений доказ - документ із назвою «Реєстрація учасників Загальних Зборів Обслуговуючого кооперативу «Паркінг на Шумського, 5» від 29.11.2019 (додаток до Протоколу № 1 від 29.11.2019), який є зовсім іншим, ніж документ із такою ж самою назвою, ніж надавався до Дніпровського районного суду м. Києва під час провадження у справі № 755/6710/21), для остаточного вирішення питання - чи був присутній відповідач ОСОБА_1 на загальних зборах членів кооперативу 29.11.2019 і чи є його підпис у відповідному документі підробленим, по справі належить витребувати відповідний документ та призначити почеркознавчу експертизу. Для вирішення таких питань, в силу їх процесуальної та правової специфіки розгляд справи належить здійснювати в порядку загального позовного провадження.
Суд, вивчивши доводи викладені у запереченнях та матеріали справи, доходить наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 279 Цивільного процесуального кодексу України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до заявлених вимог позивач просить суд: стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за надані послуги щодо утримання паркомісць у розмірі 62000,00 грн. та судові витрати у розмірі 2684 грн.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 274 Цивільного процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною четвертою цієї ж статті визначено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; 5) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
При цьому статтею 19 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст. 174 Цивільного процесуального кодексу України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
За змістом заперечень убачається, що відповідачем не наведено належного обґрунтування наявності обставин, що свідчать про недоцільність розгляду цієї справи у спрощеному позовному провадженні, наведені доводи на противагу доводів позивача зводяться до незгоди із заявленим позовом, проте можуть бути викладені у заявах по суті справи. У той же час, відповідачем не наведено обставин, які слід було б з`ясувати у загальному позовному провадженні, а тому, в розрізі заявлених позовних вимог, у суду відсутні підстави для розгляду вказаної цивільної справи у порядку загального позовного провадження, а наведені до суду обставини у запереченнях не є безумовною підставою для здійснення розгляду справи у загальному позовному провадження.
Таким чином, враховуючи предмет спору та характер спірних правовідносин, суд доходить висновку про відмову у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Як роз`яснювалося судом в ухвалі суду від 06.09.2023 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору учасники справи викладають письмово виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Керуючись ст.ст. 19, 260, 274, 279, 353 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Заперечення представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 проти розгляду справи за позовом Обслуговуючого кооперативу «Паркінг на Шумського, 5» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги в порядку спрощеного позовного провадження та клопотання про розгляд справи у загальному позовному провадженні - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114880634 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні