ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
13.11.2023Справа № 910/17238/23Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М., розглянувши без виклику сторін
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033", Київська область, м. Гнідин
про видачу судового наказу,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю "ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033" надійшла заява про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Громадської організації "Ритм Майбутнього" заборгованості за Договором № 12572896 про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони від 25.10.2021 у розмірі 5 500 грн, яка складається з суми боргу за надання послуг по договору у розмірі 5 000,00 грн та суми штрафних санкцій у розмірі 500,00 грн.
Дослідивши матеріали заяви, суд зазначає про наявність підстав для відмови у видачі судового наказу з огляду на таке.
18.10.2023 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями" № 3200-IX від 29.06.2023, яким, зокрема внесено зміни до ряду норм Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням наведеного, учасникам справи слід вчиняти процесуальні дії у справі, зокрема, щодо подання до суду процесуальних документів, з дотриманням вимог Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до приписів частин 1, 6, 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Так, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 Господарського процесуального кодексу України у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету.
Як вбачається із заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033" про видачу судового наказу, остання не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у заявника, що свідчить про невиконання вимог вищевказаної норми.
При цьому, здійснивши перевірку відомостей щодо наявності у заявника (Товариства з обмеженою відповідальністю "ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033") електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"), суд встановив, що юридична особа із ідентифікаційним кодом 43999547 не має зареєстрованого електронного кабінету у вказаній підсистемі ЄСІТС.
Крім того, судом встановлено, що до заяви про видачу судового наказу долучено Відповідь № 248751 про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС у юридичної особи із ідентифікаційним кодом 41818637 (Громадської організації "Ритм Майбутнього"), однак, нормами ГПК України встановлено вимоги щодо обов`язковості зазначення в заяві про видачу судового наказу відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у підсистемі ЄСІТС у заявника, а не у боржника. Водночас, подання заяви про видачу судового наказу представником останнього в електронній формі через електронний кабінет не звільняє самого заявника (Товариство з обмеженою відповідальністю "ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033") від обов`язку реєстрації електронного кабінету.
За приписами п. 2-1 ч. 1 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява про видачу судового наказу подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до ч. 2 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Господарського процесуального кодексу України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
За наведених обставин, суд доходить висновку про відмову у видачі судового наказу про стягнення з Громадської організації "Ритм Майбутнього" заборгованості за Договором № 12572896 про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони від 25.10.2021 у розмірі 5 500,00 грн.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 153 Господарського процесуального кодексу України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 148, 152, 153, 154, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «ШЕРИФ-ПУЛЬТ 033» у видачі судового наказу про стягнення з Громадської організації «Ритм Майбутнього» заборгованості за Договором № 12572896 про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони від 25.10.2021 у розмірі 5 500,00 грн.
2. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 13.11.2023 року та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С. МОРОЗОВ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114896547 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Морозов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні