Ухвала
від 13.11.2023 по справі 918/1027/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"13" листопада 2023 р. м. Рівне Справа № 918/1027/23

Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г. перевіривши матеріали позовної заяви Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" (вул. Шкільна, 11, с. Дюксин, Рівненський р-н, Рівненська обл., 35055 код ЄДРПОУ 30616010) до Деражненської сільської ради Рівненської області (вул. Шевченка, буд. 49А, с. Деражне, Рівненський р-н, Рівненська обл., 35053, код ЄДРПОУ 04386166) про визнання недійсними актів прийому-передачі приміщень від 26.06.2022

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

29.09.2023 до Господарського суду Рівненської області надійшла позовна заява ПрАТ "Прогрес" до Деражненської сільської ради Рівненської області про визнання недійсними актів прийому-передачі приміщень від 26.06.2022.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, підприємство посилається на те, що йому стало відомо, що 4 телятника, які знаходяться у с. Дюксин по вул. Шкільній і перебувають у спільній частковій власності власників майнових паїв реорганізованого КСП "Прогрес", були зареєстровані державним реєстратором Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області Новаком Р.В. за двома фізичними особами: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Ухвалою від 04.10.2023 позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" було залишено без руху і встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання до суду :

- доказів відправлення відповідачу позовної заяви з додатками: документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, накладна, розрахункова квитанція тощо) і опис вкладення в поштовий конверт із якого вбачається які саме додатки направляються;

- копій документів, які долучено до позовної заяви, оформлених відповідно до вимог ч. 4 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2020);

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В ухвалі роз`яснено, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст.174 ГПК України.

Ухвалу про залишення позовної заяви без руху 18.10.2023, наручно отримав представник позивача - Футрук В.М., про що свідчить підпис останнього на заяві від 18.10.2023 про видачу копії ухвали.

Отже, Приватне сільськогосподарське підприємство "Прогрес" належним чином повідомлене про недоліки позовної заяви, а 06.11.2023 є останнім днем процесуального строку, встановленого судом, для їх усунення.

Проте, станом на 06.11.2023 від Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" заяв про усинення недоліків позовної заяви не надходило.

Суд задля надання можливості учасникам провадження у справі скористатися правами, передбаченими ГПК України, врахував імовірність направлення позивачем заяви про усунення недоліків національним оператором поштового зв`язку "Укрпошта", врахував строки пересилання поштової кореспонденції, однак станом на 13.11.2023 жодних заяв зі сторони позивача подано не було.

Згідно зі ст. ст. 113, 118 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

У відповідності до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

У відповідності до ч.6 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відповідно до змісту ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Позивач, будучи ініціатором судового розгляду справи, в першу чергу має активно, використовувати власні процесуальні права, тобто здійснювати їх з метою, з якою такі права були надані. Суд створює умови для реалізації ним процесуальних прав сторони спору.

Процесуальні строки роблять процес динамічним і прогнозованим. Без наявності строків на ту чи іншу процесуальну дію або без їх дотримання в господарському судочинстві виникнуть порушення прав сторін - учасників господарського процесу. Недотримання встановлених законом строків зумовлює чітко визначені юридичні наслідки.

При цьому, суд приймає до уваги прецедентні рішення Європейського суду з прав людини у справах "Осман проти Сполученого Королівства" від 28.10.1998 та "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001. У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.

Принцип рівності сторін закріплено у п. 1 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст.7 Закону України "Про судоустрій України", ст.4-2 ГПК України, де зазначено, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Закон встановлює рівні можливості сторін і гарантує їм право на захист своїх інтересів.

Суд при вирішенні господарських спорів застосовує норми матеріального права щодо всіх учасників однаковою мірою, правовий статус учасників господарського процесу визначається лише процесуальними положеннями.

Принцип рівності учасників є важливим засобом захисту їх прав і законних інтересів, що виключає будь-який тиск однієї сторони на іншу, ущемлення будь-чиїх процесуальних прав.

Враховуючи вищенаведене, дотримуючись принципів правосуддя, та приймаючи до уваги, що Приватнм сільськогосподарським підприємством "Прогрес" не усунуто недоліки, зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 04.10.2023, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви.

При цьому, суд вважає за необхідне довести до відома позивача, що відповідно до ч. 8 ст. 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 174, 234, 235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" до Деражненської сільської ради Рівненської області про визнання недійсними актів прийому-передачі приміщень від 26.06.2022 з доданими до неї документами - повернути заявнику на адресу: вул. Шкільна, 11, с. Дюксин, Рівненський р-н, Рівненська обл., 35055

Ухвала набирає законної сили 13.11.2023 в порядку, передбаченому ч.2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги з урахуванням п. 17.5 розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Суддя Романюк Ю.Г.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено16.11.2023
Номер документу114903368
СудочинствоГосподарське
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —918/1027/23

Ухвала від 13.11.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні